VPN GoUp News

VPNGoupCom netneutrality1-ok-1024x576

AB’de Net Tarafsızlık Oyu

(Jason Reed İllüstrasyon – Günlük Noktada görünen)

Avrupa Birliği bu Salı günü interneti etkileyen önemli bir karara oy verecek. İnternetin geleceğini önemseyenler, Avrupalı ​​milletvekillerinin aldığı kararın ciddi yankıları olabileceğinden endişe duyuyorlar.

VPNGoupCom netneutrality1-1

P roposal  o Sağlayıcılar eşit tüm web trafiğini tedavi etmek zorunda interneti sağlamak için çalışır gibi, ilke olarak bir harika – – yorum umutlarla altında Net Tarafsızlık için koruma tanıtmak Ancak teklifte bazı belirsizlikler tam tersini elde edebiliriz.

Bu kararın sonucu hakkında endişelenen en açık sözlü insanlardan biri, dünya çapında ağın kendisi – Tim Berners-Lee’nin yaratıcısı.  Berners-Lee, World Wide Web Foundation tarafından yayınlanan bir  mektupta , “Şu anda yazıldığı gibi kabul edilirse, bu [Net Tarafsızlık] kuralları inovasyonu, konuşma özgürlüğünü ve gizliliği tehdit edecek ve Avrupa’nın dijital ekonomide liderlik yapma yeteneğini tehlikeye atacaktır” diye yazdı. . VPNGoupCom netneutrality2-1 @Europarl_EN bir mesaj  gelen  @TimBerners_Lee  #netneutrality  #savetheinternet  pic.twitter.com/2LjekEUrV7

The Web Foundation (@webfoundation) 26 Ekim 2015

İnternet Avukatlarının korkusunun tehlikeye girebileceği boşluklar nelerdir?

  • Hızlı Şeritler  – Mevcut teklif, ISS’nin bazı şirketlerin daha hızlı yüklemek için ödeyeceği içerik için ‘hızlı şeritler’ oluşturmasına izin verecektir. Mesele, ‘özel hizmet’ içeriği olarak tanımlanması için ödeme yapamayan küçük işletmeleri ve girişimcileri zayıflatacak katman sistemini tanıtmak için bir boşluk yaratan “özel hizmetler” konusundaki belirsiz ifadelerle ilgilidir.
  • Sıfır – Değerlendirme  – ISS hizmeti kullanıcıları için aylık bant genişliği sınırlamasıyla ilgilidir. Web Vakfı ‘sıfır derecelendirme’ yasasını her AB üye ülkesi için bir karar olarak bırakmayı öneriyor. Bu, bant genişliği sınırlamasını kısıtlayan bir yasaya sahip olan ilçelerin yerinde kalmasına ve diğer ülkelerin kendi anlaşmalarına göre seçim yapmalarına izin verecektir.
  • Hizmetleri Sınıflandırma  – teklif, ISS’lerin özel hizmet sınıflarına trafik tanımlamasına izin verilmesini önerir. Örneğin, tüm şifreli hizmetleri tek bir sınıfa götürür ve VPN’ler, Özel Sohbet hizmetleri vb. Gibi tüm şifreli hizmetleri kısmalarına (yavaşlatmalarına) izin verebilir. Gizlilik tabanlı hizmetlerin ayrımcılığı, inovasyonu engelleyecek ve çevrimiçi haksız rekabet yaratacaktır.
  • Trafik – Kontrol  – İSS’ler “tıkanıklığı” önleyebilir, bu da beklenen bir ‘trafik sıkışıklığından’ kaçındıklarını iddia ettikleri takdirde trafiği yavaşlatabilecekleri anlamına gelir.
  • Daha büyük etkiler  – yukarıda listelenen teklif içindeki boşluklar, çevrimiçi olarak haksız ekonomik ve teknik uygulamalar yaratırken yaratıcılığı boğabilir ve gizliliği tehlikeye atabilir. Bu, AB’nin başarmayı umduğu şeyin tam tersidir, bu nedenle önerilen Net Tarafsızlık yasasında yapılan değişikliklerde çok dikkatli olmaları gerekir.

 

EFF, Net Tarafsızlık teklifinde ve harekete geçirici çağrılarda somut değişiklikler yapılmasını önermektedir  :

Avrupa’da yaşıyorsanız, önerilen değişiklikler için desteğinizi savetheInternet.eu koalisyon sitesini ziyaret ederek ifade edebilirsiniz  . Lütfen MEP’nizle iletişime geçin ve bugün Avrupa’da açık bir İnternet’in korunmasına yardımcı olun.

VPNGoupCom netneutrality3

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

Categories:
Tags:

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.