VPN GoUp News

VPNGoupCom 55555-1024x576

Android’den virüs kaldırma

Telefonunuz vpn yükle chrome veya tabletiniz why can’t i use vpn on netflix garip davranıyor chrome proxy değiştirme mu? Pil hızlı bir şekilde bitiyor mu? Belki de telefonunuzdaki bazı uygulamalar vpn unlimited gezginler aniden çökmeye why set up a vpn başladı. Bunlar what indir Android kötü amaçlı vpn indir ücretsiz gezginler yazılımlarının belirtileri what is the vpn on iphone free vpn programı olabilir. Android porno için vpn cihazların how much does a vpn protect you web’deki çeşitli siber hotspot shield tam indir tehditlere karşı oldukça savunmasız olabileceği bir sır değil. Neyse ki, çoğu Android kötü amaçlı yazılımın kaldırılması kolaydır – aşağıdaki eğiticimizi okuyun.

VPNGoupCom how-to-delete-android-virus-new-text-blog-1

içindekiler

 • Android kötü amaçlı yazılım nedir?
 • Kötü amaçlı yazılım belirtileri nelerdir?
 • Android cihazınızdan kötü amaçlı yazılım nasıl kaldırılır
 • Gelecekte kötü amaçlı yazılım nasıl önlenir

Android kötü amaçlı yazılım nedir?

Virüs ve kötü amaçlı yazılım kelimeleri genellikle birbirinin yerine kullanılırken, farklı anlamları vardır. Virüsler, kendilerini diğer cihazlara yaymak için tasarlanmış programlardır. Kötü amaçlı yazılımlar, virüsler, casus yazılımlar, truva atları, reklam yazılımları vb. Dahil her türlü kötü amaçlı yazılımı içerir.

Genellikle, güvenilir olmayan kaynaklardan etkilenen uygulamaları indirerek telefonunuza kötü amaçlı yazılım alabilirsiniz. Üçüncü taraf mağazalardan gelen uygulamalar, kimlik avı e-postalarını açma  , güvenli olmayan Wi-Fi kullanma veya güvenilir olmayan web sitelerine göz atma olabilir. Nadiren, bazı kötü amaçlı uygulamalar Google Play’in filtrelerini geçebilir, bu nedenle herhangi bir şey yüklemeden önce uygulamayı araştırdığınızdan emin olun.

Kötü amaçlı yazılım belirtileri nelerdir?

Telefonunuzdaki kötü amaçlı yazılım belirtilerinden bazıları şunlardır:

 • Kötü cihaz performansı
 • Uygulamalar beklenmedik şekilde kilitleniyor
 • Yavaş internet bağlantısı
 • Pil çok çabuk bitiyor
 • Açıklanamayan veri kullanımı
 • Telefon faturalarında tuhaf ücretler
 • Pop-up reklamların engellenmesi

Bu belirtilerin bir kısmının, cihazınızın gereksiz yere aşırı yüklendiği anlamına gelebileceğini unutmayın. Kullanmadığınız uygulamalardan kurtulmaya çalışın ve performansı artırmak için tarayıcı ve uygulama önbelleklerini temizleyin.

Kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol etmek için bir android virüs taraması da yapabilirsiniz. Ancak tıpkı cihazınıza indirmek üzere olduğunuz diğer uygulamalarda olduğu gibi, bunun yerine kötü amaçlı yazılım indirmemeniz için biraz araştırma yapmanızı öneririz!

Android cihazınızdan kötü amaçlı yazılım nasıl kaldırılır

Bir Android virüs kaldırma uygulaması almak işleri kolaylaştırabilir, ancak telefonunuza daha fazla şey indirmeden önce kendiniz yapmaya çalışabilirsiniz. Kötü amaçlı yazılımları telefonunuzdan kaldırma adımları aşağıda verilmiştir, ancak bazı adımların cihazınıza bağlı olarak değişebileceğini unutmayın:

  1. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın. Talimatlar her telefon için farklı olabilir, bu yüzden bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız kılavuzunuza veya internetinize bakın
  1. Şüpheli kötü amaçlı uygulamayı Ayarlar menünüzde bulun.
  1. Uygulamayı kaldırın.
 1. İndirmeyi hatırlamadığınız herhangi bir uygulama bulursanız, virüs bulaşmış olabileceği için bunları da kaldırın.

Bazı kötü amaçlı yazılımlar daha kurnazdır, bu nedenle bazı durumlarda yönetici hakları verir. Endişelenmeyin, bunu birkaç kısa adımla düzeltebilirsiniz:

  1. Ayarlara git.
  2. Biyometri ve güvenliği seçin.
  1. Diğer güvenlik ayarları’nı seçin.
  1. Cihaz yöneticisi uygulamaları’na dokunun.
  1. Kötü amaçlı uygulamanın yanındaki kutunun işaretini kaldırın.

Kötü amaçlı yazılım sorunları devam ederse, cihazınızı fabrika ayarlarına geri yüklemeniz gerekebilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Cihazınızın Ayarlarına gidin.
  2. Genel yönetim üzerine dokunun.

VPNGoupCom how-to-delete-android-virus-718x404-reset-1

  1. Sıfırla seçeneğini seçin.

VPNGoupCom how-to-delete-android-virus-718x404-reset-2

  1. Fabrika verilerine sıfırla düğmesine dokunun.

VPNGoupCom how-to-delete-android-virus-718x404-reset-3

Gelecekte kötü amaçlı yazılım nasıl önlenir

Telefonunuzun bu kötü amaçlı yazılımdan kurtulması, telefonunuzdaki bir sonraki kötü amaçlı uygulamanın daha fazla zarar vermeyeceği anlamına gelmez. Cihazınıza gerçek bir zarar vermemek için gelecekte bu ipuçlarını izleyin:

 • Android işletim sistemini güncel tutun.  Geliştiriciler, siber suçlular önemli zarar vermeden önce her gün yeni güvenlik açıklarını bulur ve yayar. Yine de, işletim sistemi güncel olmadığı için birçok cihazdan hala yararlanılıyor.
 • Telefonunuzu rootlamaktan kaçının.  Telefonunuzu rootlamak – android cihazınıza root erişimi kazanmak – kullanışlı görünebilir, ancak cihazınızı ciddi şekilde savunmasız bırakabilir  .
 • Üçüncü taraf mağazalardan uygulama indirmeyin.  Google Play, indirilebilecek en güvenli yerdir, çünkü uygulamalar kullanıma sunulmadan önce titizlikle kontrol edilir.
 • Araştırmanı yap.  Bazı uygulamalar Google Play filtrelerini aşar, bu nedenle cihazınıza neleri yüklediğinizi önceden araştırın.
 • Uygulama izinlerini kontrol edin.  İster Google Play’den ister üçüncü taraf bir hizmetten indiriyor olun, uygulamanın cihazınızda ne tür bir erişime ihtiyacı olduğunu her zaman kontrol edin. Bir hava durumu uygulamasının kişilerinize erişmek için izin alması gerekiyorsa, şansınız balık olan bir şeydir.
 • VPNGoUp kullanın . VPNGoUp free vpn extension internet bağlantınızı korur. Ayrıca, kötü amaçlı yazılımlarla bilinen web what to use a vpn for sitelerini ziyaret fatih iphone vpn etmenizi engelleyecek bir CyberSec özelliğine de sahiptir.
 • Bir Android kötü amaçlı yazılım tarayıcısı yükleyin.  Sizin için en son güvenlik açıklarını takip edecek güvenilir bir uygulama edinin. Özellikle internetin karanlık köşelerinde internette vpn ultrasurf sörf yapmak için how to setup a vpn on my phone biriyseniz vpn nasıl indirilir.

Daha fazla siber güvenlik haberleri ve ipuçları için aşağıdaki blog bültenimize abone olun!

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

Categories:
Tags:

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.