VPN GoUp News

VPNGoupCom privacy-ok-1024x576

Anonymous Browsing Options

Anonim gezinme neden gereklidir?

Günümüz vpn мастер dünyasında, insanların kimlikleri ve how to get past netflix vpn block kişisel bilgileri gittikçe daha sık kullanıldığından, bedava yasaklı sitelere giriş programı çevrimiçi gizlilik giderek azalan bir ayrıcalıktır. vpn indri Kişisel veya finansal bilgilerinizi çalmaktan konumunuzu how to get a free vpn for iphone izlemeye express vpn katılımsız ve tüm internet etkinliğinizi izlemeye kadar, avast secureline vpn download internet etkinliğinize veya kişisel yaşamınıza meraklı how to use a vpn for kodi olmayacak kişiler youtube oturum ac ve kuruluşlar vardır.

VPNGoupCom privacy-1

Birinin kişisel bilgilerini çalmak o kadar kolaydır ki, tıklandığında adınız, telefon numaranız, adresiniz ve cihaz bilgileriniz gibi tüm kişisel bilgilerinizi toplayan bağlantılar vardır. Birisi bunun hırsız tarafından nasıl kullanılabileceğini asla bilemeyeceği için bu oldukça endişe verici bir neden. Bilgisayar korsanları kimliğinizi ve kişisel verilerinizi çalmaya çalıştıklarında, devlet kurumları faaliyetlerinizi ulusal güvenlik adına kontrol altında tutmak için internet etkinliğinizi izlemeye çalışırlar.

Kimse kişisel bilgilerinin çalınmasına rağmen, faaliyetlerinin izlenmesini istemediğinden, günümüz dünyasında anonim internette gezinmek şarttır.

Anonim olarak nasıl sörf yapılır

Anonim sörf, sizi hedeflenen web adresinize bağlayan röleler olan anonimleştiriciler yardımıyla gerçekleştirilebilir. Anonimleştiriciler genellikle web proxy’leri, VPN’ler veya diğer çevrimiçi anonimlik artırıcı hizmetler olarak adlandırılır. Anonimleştiriciler, internetteyken kimliğinizi gizlemenize yardımcı olur. Bunun nedeni, sisteminiz ile internet arasındaki tüm trafik için röle görevi görmesidir.

Proxy durumunda, taradığınız web adresi, proxy sunucusunun IP adresinin adresiniz olduğunu düşünerek konumunuzu izlemeyi veya etkinliğinizi izlemeyi zorlaştırır. İlk olarak proxy’ler hakkında bilmeniz gereken birkaç şey vardır:

  1. Bir web sitesinin proxy’si de engellenebileceğinden tüm web sitelerine erişimi garanti etmezler (Çin gibi kullanıcıların internet kullanımının ağır yasaklarının bulunduğu ülkeler bu yöntemleri kullanır)
  2. Bir izleyici sadece internet etkinliğinize bakamıyor olsa da, proxy sunucusu bunu yapabilir. Proxy sunucunun güvenli olup olmadığını kontrol etmek önemlidir (bir HTTPS URL’si olmalıdır). Ayrıca, kullanıcıların kişisel bilgilerini toplamak için merkezler görevi gören sahte proxy sunucularına da dikkat edilmelidir.
  3. Proxy’ler genellikle yalnızca geçiş sağladığından, ancak çevrimiçi verilerinizi şifrelemediğinden kullanımı ücretsizdir.

VPN kullanmak, internette anonim olarak gezinmek için başka bir yöntemdir. VPN’ler sizi şifreli bir tünel üzerinden internete bağlar. Başkalarına görünür olan IP adresi, internete bağlandığınız VPN sunucusunun adresidir. Sisteminizle bilgisayar arasında değiş tokuş edilen tüm paketleri şifrelemeleri nedeniyle proxy sunucularından daha üstün olmalarını sağlayan başka bir işlevsellik sunarlar. VPN’ler sadece IP adresinizi gizlemekle kalmaz, verilerinizi güvende tutarlar.

İlgili: Proxy Vs. VPN.

Kişinin çevrimiçi gizliliğini artırmak için üçüncü bir seçenek anonim tarayıcılar kullanmaktır. Tor Network Bu tarayıcıya bir örnektir. Tor Network, bilgisayarın trafiği gerçekten istediği bilgileri gizlemek için tasarlanmış bir gizlilik ağıdır. Trafiği farklı düğümler üzerinden yönlendirmek, bilgisayarınızın bağlantıyı başlatıp başlatmadığını veya yalnızca şifreli trafiği başka bir Tor düğümüne geçirerek bir geçiş görevi görüp göremeyeceğini söylemek zorlaşır.

İlgili: Tor Ağ Tarayıcı Anonimlik

İnternette gezinirken free best vpn kişisel verilerinizin how to change ip without vpn açığa üçretsiz vpn çıkmasına yönelik birçok en iyi vpn 2016 tehdit vardır. Konumunuz, how do vpn routers work kimliğiniz, ilgi meb engelini aşma alanlarınız ve davranış biçimleriniz dahil kişisel bilgileriniz çevrimiçi olarak ‘koklanabilir’. Bu bilgiler sizin bilginiz olmadan kullanılabilir. Bu nedenle, istenen güvenlik ve gizlilik düzeyi için redtube vpn anonimlik how to vpn on windows 7 hizmetlerinin bir kombinasyonunu kullanmanız cam5 engeli kaldır önerilir.

 Çevrimiçi gizlilik – İnternet özgürlüğü için temel bir bileşen.

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

Categories:
Tags:

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.