VPN GoUp News

 • Home
 • Newss
 • Bir TV satın almak için nasıl: her şeyi bilmek sizin için doğru bir set almak gerekir

Bir TV satın almak için nasıl: her şeyi bilmek sizin için doğru bir set almak gerekir

Çoğumuz hiç bir TV satın almak için nasıl bilmiyorum. Televizyon hakkı elde etmek için karmaşık hale gelmiştir çünkü. Yeni bir TV için avcılık dakika içinde, kısaltmalar ve beyin-erime jargon bir sürü rastlamak. Ama onunla sopa.

Tüm komplikasyon arkasında yatan, taş devrinden kalma bir kalıntı gibi eski set göz yapma yeteneğine sahip bazı çok kullanışlı TV vardır.

Bu düşünceyle birlikte tüm bu konularda son TV teknoloji bu basit ama kapsamlı bir rehber hazırladık. Bu kılavuzu bitirdikten zaman, onların ne konuştuğunu iyi bilen bir TV Satıcısı en büyük kabusu: bir tüketici olacaksınız.

1. Ekran boyutu

Ekran aralığı mevcut bugün büyük boyutlarda, 14-inç fazla 100 inç arasında olan her şeyi alarak. Nasıl sizin için doğru boyutu anlayacağız?

Bazı her zaman gelemez büyük ekran için gidiyor tavsiye ederken, daha bilimsel bir yaklaşım istiyorsanız yararlı olabilir, orada farklı bir formül var.

THX göre, 0,84 ile ilgilendiğiniz bir ekran inç diyagonal genişliğini bölün, sizin ideal ve ekran arasına koymak mümkün olacak inç sayısını verilmesi sonucu olmalıdır.

Bu yöntemi kullanarak, eğer 6.5 metre civarında ondan oturmalısın-65 inç bir TV alırsanız, ya da daha uzağında bir yerde oturmak mümkün olduğunu biliyorsun bir zamanlar bir TV seçmek için ters hesaplama yapabilirsiniz.

6.5 metre en normal izleyiciler 65 inç bir TV için rahat olabilir, ama biraz daha yakın olacak şüpheleniyoruz. Deneyebilirsiniz başka bir ortak hesaplama 1.5 x ve 2x ekran köşegen genişliği arasında bir oturma pozisyonu var. Bu yaklaşımı kullanarak, 65-inç ekran 10.8 8.1 arasında ve ayakların bir görüş mesafesi için çalışacak.

Ölçüm bandı almak ve hesap zamanı dostlar.

Görüntü Kredi: Samsung (Görüntü kredi: Samsung )

2. Duvara montaj

Birçok kişi yeni düz televizyonlarına mount duvara istiyorlar. Onu aşağı gelince, bize çok az ne yazık ki, ancak, göstermektedir.

Eğer bu sizin için çalışacak pozitif iseniz, olsa da, dikkate almanız gereken birkaç şey vardır. TELEVİZYONU duvara düz yukarı doğru olacak, yani bir ya da iki ekran boyutu kadar gitmek isteyebileceğiniz ilki, unutmayın.

İkincisi, yani duvardan mümkün olduğunca az sopa onlar ultra-düşük profilli bağlar ile kullanılmak üzere tasarlanmış bir TV düşünün.

Ya da, birçok TV duvar bağlar bulunan bir gemi, eğer fiyat noktaları çeşitli montaj seçenekleri geniş bir seçim için ‘VESA’ endüstri standardı ile uyumlu duvar montaj vida pozisyonları ile bir TV için bakmak mümkün olmak istiyorsan olmadığını verilen.

Eğer bir TV montaj duvar düşünüyorsanız-akılda tutulması gereken bir diğer şey bir set gerçekçi bakış açıları vardır – özellikle dikey (genelde öneriyoruz bir şey değil) bir şömine üzerinde bir TV montaj düşünüyorsan görüş açısı.

3. Panel teknolojileri

LCD anlamak gerekir ve EKRAN TV teknolojisinin iki türü vardır. Ve LCD tarafında önemli varyasyonları bir çift vardır.

Görüntü Kredi: LCD TV (Görüntü kredi: Samsung)

LCD/LED TV

LCD panel bu ekran yeteneğine sahiptir kontrast üzerinde büyük bir etkisi olabilir bu yana aydınlatılmış, nasıl bir LCD TV satın almak için karar verirseniz, dikkate alınacak önemli bir noktadır.

Bazı kullanım ışıkları doğrudan ekranın arkasında takılı iken biraz kullanın ışıklar (aka kenar aydınlatılmış paneller) üzerinde ekran ateş kenarında monte edilmiş. Genel olarak, ekran arkasında ışık ile TV edge-lit modellere göre daha iyi kontrast sağlar. Ama bu modeller genelde böyle ince tasarımları özellik, daha fazla maliyet eğilimindedir, ve genellikle daha fazla güç kullanmayın.

LCD TV ile düşünmeye bir son seçenek, yerel karartma var. Bu sofistike özellik bir TV için kenar veya doğrudan aydınlatma dizileri ile farklı kesimlerinden gelen ışık farklı miktarlarda çıktı ve dramatik kontrast artırabilir sağlar.

 • EKRAN vs vs LCD LED TV panel teknik açıkladı

LCD/TV harici ışık kaynakları ile aydınlatılan sıvı kristal piksel LED panelleri kullanın. Sıvı kristaller düzgün fotoğraflar aydınlatmak için, dış filtre renk oluşturma konusunda gerekli ışık miktarını geçmesine izin tur döndürmek.

LCD TV en önemli avantajı, parlaklık, fiyat ve dayanıklılık vardır. Ana dezavantajları harici ışık kaynakları kullanılması nedeniyle resimde ışık kontrol görüş açıları ve zorluklar sınırlıdır.

LCD panel: IPS ve VA iki türü vardır. IPS türleri ağırlıklı olarak LG Display tarafından yapılır, ve LG LCD TV tüm özellik, artı bazı (genellikle ekonomik) diğer markalardan çok modeller. VA paneller daha yaygın olarak kullanılan ve üreticilerin çeşitli tarafından yapılır.

IPS paneller kontrast ile biraz daha geniş VA paneller daha görüş açısı, ama mücadele sunuyor. VA bu noktaya daha dar özelliğini görüş açıları için paneller, ama genellikle çok daha iyi kontrast üretmek.

Görüntü kredi: Samsung (Görüntü kredi: Samsung)

EKRAN TV

EKRAN TV’ler kendi ışığını, komşuları tamamen bağımsız oluşturmak için her pikseli etkinleştirmek için piksel yayan organik fosfor sistemini kullanıyorlar. Bu çok üstün kontrast ve en gelişmiş LCD TV ile ne alabilirim için ışık hassasiyeti sağlar.

Ayrıca EKRAN TV renk ya da azaltarak kontrast olmadan LCD TV daha geniş görüş açıları seyredilebilir demektir. Bu özellikler DEDEKTÖRÜ popüler birçok ciddi AV hayranları ile yaptık.

Ancak EKRAN TV ile ilgili sorunlar vardır. Fiyatlar yıl geçmiş çift üzerinde düşerken (bazı LCD TV üst düzey daha ucuzdur-ama) ilk olarak, hala normal LCD TV’lere kıyasla önemli ölçüde daha pahalı.

İkincisi, şu anda EKRAN TV, LCD TV, HDR içerik ile ilgili bir sorun haline gelebilir bir şey, çok parlak olabilir.

Son olarak, tarihsel olarak ömrünü ve parlak görüntü öğelerini çok uzun süre için sol tarafta ise) ‘ekranın fosfor içine yakın yerde görüntü tutma ile ilgili sorunlar olmuştur. Ancak, EKRAN ekranları LG, ana üretici, bu ömrü/görüntü saklama sorunları sabit olduğunu iddia ediyor, ama son zamanlarda bu iddialara karşı herhangi bir kanıt görmedik.

 • Tam bir özet için, TV EKRAN için kılavuzuna göz atın
Görüntü Kredi: LG (Görüntü kredi: LG)

(QLED)kuantum nokta

Normal LCD paneller ile daha geniş renk sağlamak için bazı (genellikle high-end) LCD TV kullanın Kuantum Nokta teknolojisi aralıkları. Kuantum Nokta boyutu 2 ila 10 nanometre, farklı bir renk yayabilen her boyutu ile değişen küçük parçacıklar vardır. Onları kullanarak LCD TV yapımcıları genellikle bir LCD TV renk performansı sınırlayan renk filtreleri ve Beyaz LED arka ışıklar – iki şey önlemek için izin verir.

Samsung Kuantum Nokta teknolojisinin en büyük savunucusudur. Geleneksel Kuantum Nokta çok daha geniş bir renk aralığı, daha fazla parlaklık ve daha geniş görüş açısı üretebilir Kuantum Nokta yeni metal kaplı bir tür kullanarak QLED modelleri. Kuantum nokta TV’ler normal LCD TV’lere kıyasla belirgin olarak daha pahalılar.

Renk yelpazesi genişleyen gelince Kuantum Nokta için alternatifler vardır. Çok geniş fosfor kullanmak Sony’nin Triluminos modelleri de dahil olmak üzere bazı TV. LG, bu arada, yüksek kendi LCD TV son Nano Hücreleri kullanarak olacaktır. Kuantum Nokta teknolojisi için bu alternatifler LG iddia eden bir kombinasyon Süper UHD TV’ler daha iyi kontrast ve daha dengeli renk vermesini sağlıyor normal renk filtreleri ile birlikte sadece bir nanometre genişliğinde, aynı büyüklükte nokta kullanın.

 • Bilmeniz Gerekenler Samsung QLED:

4. Çözünürlük ve HDR

Şu anda: (aynı zamanda 4K olarak bilinen Ultra HD ve HD seçim için iki çözümü vardır. HD Televizyonlar 1920 x 1080 piksel dururken, Ultra HD TV 1476 x 1200 piksel taşır. Bu Ultra HD TV HD olanlar dört kat daha fazla piksel ve daha çok çözünürlüğe sahip fotoğraflar sunmak anlamına gelir.

İNGİLTERE’DE (Netflix, Amazon, Ultra HD Blu-ray ve Sky Q) ve düşen 4K TV’lerin fiyatları artık daha yaygın olmaya başlayan 4K kaynakları ile, genellikle şu anda 4K içerik için herhangi bir erişim var, özellikle eğer 50 veya daha fazla inç bir TV bakıyorsan bile 4K TV satın öneriyoruz.

Ana oturma odasında bir TV için şimdi 4K öneriyoruz yaparken, ancak, HD TV ikinci ekranlar için iyi bir pazarlık olabilir.

Görüntü Kredi: Samsung (Görüntü kredi: Samsung tV)

HDR ama ne? Yüksek Dinamik Aralık (HDR) TV bu ekstra parlaklık veri içeren HDR içeriği beslenir sürece normal TV’lere göre çok daha fazla parlaklık ve kontrast içeren bir resim üretmek mümkün.

Hemen hemen tüm HDR içeriği de geniş renk spektrumu resim veri taşır gibi tüm mevcut HDR TV de kullanışlı olmayan çoğu HDR TV-Daha (genellikle geniş renk yelpazesi, ya da ZATEN esas olarak anlamı açıklanan) daha geniş bir renk spektrumu destek.

Şu anda HDR üç tipi vardır. HDR10 endüstri standardıdır ve tüm Televizyonlar bu destek. Dolby Vision sahne olarak bir sahnede fotoğraf işlemek için nasıl bir TV olduğunu söyleyen bilgi fazladan bir katman ekler. Bu destek sadece bazı markaları – en önemlisi, LG, Vizio, TCK ve bazı modeller için yaklaşan bir ürün yazılımı güncellemesi yoluyla) Sony.

Nihayet (RFG) Melez Log Gama, HDR yayınları için tasarlanmıştır. TV markaları çoğunluğu üretici yazılımı güncellemeleri ile 2017 derste bunun için destek sözü verdiler.

 • HDR: high dynamic range açıkladı

5. Bağlantıları ve Bağlantı Noktaları

Bunlar için HDMİs, USB bağlantı noktaları ve multimedya desteği vardır bakmak gerekir ana bağlantıları gün.

HDMİs ile deneyin ve en az üç aynı zamanda şartname almak) numarasını bahsediyorsun. 4K TV ile deneyin ve v2 ile bir TV almak.Oldukça v1 daha 0 HDMİs.4 HDMİs – en güncel ve yaklaşan Kaynak Ekipmanları ile geniş uyumluluk garanti doğal olarak. Geleceğe-8K içeriği için mutlaka en azından bir de 2.1 port HDMI isteyeceksiniz (120) yüksek kare hızlarında 4K oyun alabilirsiniz geçirmez ya.

USB bağlantı noktası TV Tuner ekli USB sabit diske kayıt USB sürücülerde saklı (özellikle fotoğraf ve video), ve, bazı Televizyonlarda, hem de oynatılması multimedya için yararlıdır. En az iki, ve ideal olarak Üç USB bağlantı noktasını arayın.

Çoğu Televizyonlar artık internete bağlayabilirsiniz bu Wi-fi ve Ethernet portu inşa etmişlerdir. Tüm Televizyonlar olsa da, aynı zamanda ağınızdaki diğer cihazlarda depolanan multimedya erişmek için bu ağ bağlantısı kullanmanıza izin verir. Eğer istediğin bir özellik varsa, bunu destekler satın aldığınız TV emin olun. Bazı TV Ayrıca harici cihazlar ile Bluetooth iletişim destek unutmayın da.

Samsung (görüntü kredi:)

6. Kontrast oranı

Birkaç TV markalar hala kontrast oranları teklif. Ama eğer birini görürseniz, temelde bir ekran en derin siyah ve en parlak beyazlar arasındaki farkı bir hesaplama olarak, örneğin yazılı, 10.000:1 olduğunu. Genellikle birden çok değer, çok farklı şekillerde ölçülebilir olarak bir tutam tuz ile bu rakamları alarak, ama değil.

7. Kavisli veya düz?

Kavisli TV’ler son yıllarda yapılmış, ders çalıştırmak olduğunu hemen hemen tüm üreticiler bar Samsung karar ile eskiye göre artık çok daha az yaygındır.

Eğer çok büyük bir TV ve/satın almak için arıyor ya da çok yakın ekranınıza oturmak istiyorsan, yol kavisli bir ekranda resim periferik görme biraz daha sürükleyici bir deneyim için yapabilirsiniz girer. Kavisli ekranlar göz şekli izleyin, çok, muhtemelen resmin köşeleri düz ekran TV yaptıklarından daha keskin görünmesini sağlar. Artı kavisli ekranlar bir açıdan bakıldığında renk ve kontrast kaybı ile daha az zarar verir.

Ancak, çok kavisli TV ile ilgili sorunlar vardır. İlk olarak, çok düz bir TV ile daha ekranda çok daha fazla kapak-ekran yansımaları üzerinde herhangi bir deforme eğilimindedir. İkincisi ise, 25 derece daha çok bir açıdan izlemek, resmin küçültülmüş olmak istiyorum.

Son olarak, eğer (eğer tarafa da çok uzak ya da varsa) en uygun pozisyonda oturmaktan değilseniz, kavisli TV’lerde resim geometrisini bozabilir.

 • Kafası karışık? Daha biraz daha arka plan okuma ile karıştırmayın bize ver:
 • Kavisli EKRAN Televizyonlar kötü bir fikir neden
 • Kavisli TV’ler sonuçta şeytan işi olabilir neden olmasın
Görüntü Kredi: Samsung (Görüntü kredi: Samsung)

8. Hoparlörler

Düz TV’lerin ses kalitesi çok değişebilir. Bu harici ses sistemi çeşit kullanmak niyetinde değilseniz dikkat gereken bir şeydir.

Çoğu marka TV hoparlör sistemleri için güç watt bir dizi alıntı, ama bu bir TV sesi muhtemelen nasıl karar nadiren yararlı olur.

Bunun yerine bak, örneğin, birçok Hoparlörler TV nasıl, bu hoparlör ve yapılandırması. Örneğin, ‘2.1’ yapılandırma ‘.1’ biraz özel bir bas hoparlör işaret ile ana stereo hoparlörler işaret eder. Ya da 3.1 yapılandırma stereo ve bas hoparlör ile birlikte özel Merkez veya diyalog bir kanala işaret eder.

Bass için Subwoofer hoparlörler her zaman nasıl TV hoparlörler genelde ses spektrum alt ucunda mücadele verdi kadar açıktır.

 • Eğer Hoparlörler-TV ile memnun değilseniz, burada en iyi soundbars için bir rehber

İnce Televizyonlar, hoparlörler için oda eksikliği genellikle bir dolaylı, boğuk, otlu ses yol açabilir ses aşağı onların, yangın var anlamına gelen bir ses sorunu var. İleri sağlamak için yöneten TV-ateş hoparlör daha temiz ve daha güçlü ses eğilimindedir.

Geç bazı TV’ler kadar da kendi alt kenarı çekil ya da ayrı ayrı ana ekran çerçevesi altında oturup soundbars ile birlikte gitti.

DTS sunan ya da şüphe çözme ile Dijital surround Dolby TV iddiaları değerlendirmesini burada uyarı son bir kelime. Eğer çalışırlarsa hiç bir TV uygun surround ses deneyimi için kendi hoparlörleri gerçek arka hoparlörler kullanmadan yakın bir şey sunabilir ve çok korkunç bir ses. İyi bir stereo ses özellikle bass eklemek için bir subwoofer ile rutin bir yarı pişmiş pseudo – surround ses sistemi veya mod koz deneyimi gösterir.

9. Akıllı TV

Neredeyse her TV bu gün genişbant ağ veya, bazı durumlarda, erişim medya dosyalarını diğer depolama aygıtları, cep telefonları, tabletler, NAS vb sürücüler saklı – online özellikleri kullanmak isteyenler için eklenebilir. Bu kağıt üzerinde harika görünüyor, ama gerçekte, bu tür ‘akıllı’ özellikleri, kalitesi ve kullanışlılığını büyük ölçüde değişebilir.

Genel olarak söylemek gerekirse, Bluetooth Wi üzerinden, evinizdeki diğer cihazlara içerik erişebilmesi TV de dahil olmak üzere evinizde kişisel akıllı cihazlar bir dizi varsa-fi için dışarı bakarak değer.

Online Özellikler söz konusu olduğunda, sen app miktar baştan olmayın. TV uygulamaları büyük çoğunluğu sınırda anlamsız ve sadece akıllı arayüzü kadar karmakarışık.

Uygulama kalitesi çok daha önemlidir. Aslında, pek çok ev için gerçekten önemli olan online özellikleri/ketçap hizmetleri akışı çevrimiçi. Bölgenin sizin yayıncılar için özellikle Amazon Prime, Netflix, ve catch-up hizmetleri, BBC iPlayer gibi İNGİLTERE’DE.

Son olarak, akıllı TV arayüzü sadeliği nasıl kullanabileceğiniz çok önemli bir rol oynar. Şu anda, LG Android Panasonic ana Ekran 2.0 sistemleri en etkili içeriklerini işlemek.

Çeşitli üreticinin akıllı TV arayüzleri en iyi akıllı TV platformu rehberimiz kontrol et yığını nasıl tam bir dökümü için.

LG (görüntü kredi:)

10. Parlaklık

Eğer TV oldukça parlak bir odaya gidiyorsa, parlaklık açısından bir dükkan katta öne çıkan ayarlar size resimlerini eve gidince yapacak nasıl bir fikir verebilir.

Parlaklık eksikliği nispeten küçük TV ile özellikle yaygın bir sorundur. Ayrıca son zamanlarda büyük ekran pazarı için büyük bir anlaşma haline olsa da, yüksek dinamik aralık teknolojisi gelmesiyle oldu.

Yeterli parlaklık olmadan bir TV pek başarılı bir HDR resim için bu kadar önemli olan parlak beyaz ve renkli olayları neden olmaz. Yıkanmış, detay düz ve kısa gibi renk tonu ayrıntı ağartılmış mı oldukları bakarlar.

Ben HDR için yeterince parlak olmayan TV’ler de doğal olmayan koyu ve/veya çok baskın ve ‘içi boş bakıyor resmin karanlık kısımları bırakan’ bak bu HDR resimler oluşturur. Bir TELEVİZYON HDR parlaklık iyi bir test parlak bir zemine karşı foregrounded ayrıntılarla dolu karanlık bir nesne gösteren bir ekran görüntüsü koyabilir etmektir. Parlaklık için mücadele veren TV’ler, karanlık nesnesi sadece bir siluet gibi görünüyor ince gölgelendirme ve detayları kaybedebilirsiniz.

Parlaklık için excel hangi TV siyah seviyesi, kontrast ve arka ışık istikrar/tekdüzelik gelince daha fazla parlaklık TV’ler mücadele eden bir yan not olarak, olsa da, unutmayın. Diğer bir deyişle, sadece tek başına parlaklık bir sürü işi parlaklık ve kontrast sorunları dengeleyici bir unsur olarak bakmak; sanmayın.

Samsung’un 2019 setleri tanıttı yeni Ultra Görüş Açısı teknolojisini geliştirmek için off-eksen görüntüleme (Görüntü kredi: Samsung)

11. Görüş açıları

İyi bir TV bir açıdan izleyebilirsiniz nasıl oturma odası çok büyük bir anlaşma olabilir. İlgilendiğiniz bir televizyonda bunu kontrol etmek için, karanlık bir arka plan karşı parlak, ideal renkli bir nesne içeren ekrandaki görüntüyü duraklatmak ve yürüme aşağıdaki ararken düz ters tarafı aşağı onu yuvarlayalım:

 • Düz bakıldığında siyah görünen resmin parçaları üzerinde önemli greyness-
 • Renkler canlılığını kaybediyor
 • Arka ışık, bulutlar, çizgili ya da haleler artan bir görünüm.

Bir kez daha bu konulardan biri ya da dikkat dağıtacak ölçüde belirgin hale gelir, ekranda oturma odası için oturma pozisyonları uygulamak ve bakıyorsun kabaca açısına dikkat edin.

12. Renk

Renk kaliteli bir mağaza ortamında yargıç nitelikler en zor resim biridir. Ama görüş açısı renk nokta yukarıda da belirtildiği gibi, deneyin ve odak yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

 • Sesleri doğal nasıl görünüyor? Deneyin ve hem de bir bütün olarak görüntü tek renk unsurlarını ve bak. Örneğin, ne Yeşiller hasta radyoaktif bak ya? Ne kırmızı turuncu görünüyor? Blues sessiz görünüyor? Cilt görünüşünü okuyan bir nasıl iyi bir TV renkleri görmek için özellikle iyi bir şekilde birlikte çalışıyoruz. İnsanlar çok solgun görünüyor? Çok mu pembe? Solungaçları çok sarı ya da yeşil?
 • Renkler dengeli nasıl görünüyor? Bazı sesleri onlara dalıp almak çok fazla göze çarpmaz mı?
 • Ne kadar geniş TELEVİZYON renk aralığı nedir? Bu yüzden sadece TV doğal, dengeli tonlar vermek için yeterince renk performansı vardır emin olmak istiyorum o sadece TV; SDR için önemli değil. HDR olsa da, eğer bir TV SDR HDR geçtiğinizde renk doygunluğu net bir gelişme, canlılık ve karışım incelik teslim olmayı başarırsa görmek istiyorum.
 • TV renk işleme ince nasıl? (Bu çizgi, sorun HDR ile özellikle yaygındır) yumuşak renk karışımları olması gereken yerde açık bantlar veya çizgiler dikkat et. Arka plan duvar üzerinde ya da, bazen, insanların yüzleri, özellikle karanlık alanlarda engelleme etkisi için bak. Son olarak, çok plasticky görünüyor ve nedeniyle renk tonu incelik eksikliği pürüzsüz bir cilt için dikkat edin.
Görüntü Kredi: LG (Görüntü kredi: LG)

13. Netlik

İdeal olarak burada Net TV resmi şu anda mevcut tüm farklı kaynak çözünürlük (4K): yüksek çözünürlüklü, ultra yüksek çözünürlüklü görünüyor ve daha az ölçüde, standart tanımı nasıl arıyorsun. Şimdi her şey hareket ediyor yolu verilmiş olsa da, standart çözünürlüklü bir TV performansı nispeten önemsiz olduğunu öneriyoruz. Eğer 4K bir TV satın alıyorsanız, ama kesinlikle deneyin ve iyi ‘yükseltir’ gibi Blu gibi HD kaynakları-4K ekranı ışınları ne kadar dikkat etmelisiniz.

4K görüntü yükseltme, HD yargılamak, bu fazladan tahıl/kıvılcımlı, renk canlılık azalması ince Detay ve ince çizgilerin alanlarda, pürüzlü kenarları, motion blur, kıvılcımlı veya parıldayan gürültü ve ince çizgilerin etrafında parlayan haleler gibi genel geliştirme sorunları arayın.

Herhangi bir kaynak ile netlik etkileyen daha genel TV sorunları nesneler, (önceki bölümde açıklandığı gibi) kötü renk çözünürlüğü düşük bir video işleme, hareketli-agresif gürültü azaltma işleme tekrar tekrar yaymaktadır. Eğer bir resim başlangıçta böyle şeyler geliştirir çok yumuşak ve ‘duygusal’ görünüyor eğer bir TV gürültü azaltma sistemleri kapatmayı deneyin.

14. Hareket

TV iki hareket sorunları: titreşim ve bulanıklık ile muzdarip. İkisine de bak, ideal olarak 60 Hz (konsol oyun) içerik, (Blu-ray, UHD Blu-ray) 50 Hz (yayın) içerik ve 24 Hz ile.

Ne kamera boyunca kekeme tava? Hızlı hareket eden nesneler bulanık bak, detay kısa ya da onların arkasında lekeli bir iz bırakacağım? Aksiyon sahneleri sırasında anlık ‘donuyor’ görüyor musun? Resim yapmak dikey çizgiler ‘kamera tava içinde % ’ acı?

En TV’ler bulanıklık ve titreme sorunları karşı, bu yüzden denemek ve bu kontrol hareket işleme çeşit sunuyoruz. Ancak, bu işleme sistemleri kendi sorunları neden, özellikle hareket eden nesnelerin etrafında haleler parıldayan, resimler 24 özellikle ikinci film resimleri – çerçeveler doğal olmayan sıvı görünümlü sol titreme çok düzeltmek için çok hızlı hareket alanları ve bir eğilim-titreme olur.

En TV’ler bir televizyonun hareket performansı daha kapsamlı bir fikir edinmek için gerekli ayarları yapın hareket işleme farklı ‘güçlü’, teklif unutmayın.

Shutterstock (görüntü kredi:)

15. Ses kalitesi

Harici ses sistemi çeşit ile yeni TV çalışıyor olması için gidiyoruz varsayarak, ne kadar iyi potansiyel yeni bir set geliyor dikkat etmek zorundasın.

Bunu yapmak için, neyse ki nispeten kolaydır. Sadece sesli aksiyon sahneleri ve yüksek skorları ile sahneleri bir çift oyun, aşağıdaki dinliyor:

 • Ses, sertlik, hassas ve ince yüksek seste bir sürü şey oluyor zaman alır?
 • Bass ise patlamalar tamamlamak için herhangi bir ‘rumble’, depremler vb. Eğer, temiz ya da boğuk ve baskın gelmiyor mu?
 • Ayrıntı – ses ince ayrıntılar, ya da ses yoğun ve sıkıştırılmış bir sürü içerir.
 • (Hem erkekler hem de kadınlar için), gerçekçi bir ses, ve hala onların arkasında bir sürü gürültü olduğunda bile net bir ses olabilir sesler?
 • Hoparlörler dışarı açılan veya basınç altında bir ‘phutting’ ses yapar?
 • TV kabine çıngırak veya buzz baskı altında mı?
 • Ses TV iliskisi yok, ve eğer hala uyumlu ses olabilir mi?
 • Sesler ekranda doğru yere geliyorlar gibi mi?

16. Yeni bir TV satın almak için zaman

TV fiyatlarının yıl içinde çok şey değişir. Acele etmek ve üretim hattının kapalı sıcak olduklarında en son ve en iyi setleri satın almak, birkaç ay için satın alma kapalı tutmak için istekli iseniz, büyük zaman ödemek birçok diğer tüketici elektroniği gibi cazip olabilir iken.

En iyi fiyat için bir TV almaya çalışırken dikkat edilmesi gereken önemli noktaları bir çift vardır. Biraz daha sabırlı olman gerekebilir, ama şaşırtıcı bir TV ile yeni olurdu bu fiyat bir kısmını sona uzun oyun oynamak istiyorsan.

Geçen yılki ayarlar bir pazarlık olabilir

Kulaklık ya da üreticileri değiştirmek için önce birkaç yıl buralarda modelleri var eğilimindedir hangi hoparlörler, aksine, televizyon line-up clockwork yılda bir kez değiştirilmesi gibi eğilimindedir.

Ancak, ayarlar yıldan yıla daha iyiye gitme eğilimi olsa da, çoğu zaman değişiklikleri artımlı. Bu geçen yıl televizyonlar için tercih ederek çok benzer bir deneyim elde edebilirsiniz.

Eğer TV teknik değişiklikler bir çok aşamalı olsa da, bir şey ama önemli alanlarda bir çift vardır, çünkü bu rotayı seçerseniz, dikkatli olmalısın.

Örnek olarak al HDR. Kesinlikle, teknoloji birkaç yıl önce yaşamış ve eski HDR ve 2020 arasındaki farkı HDR ve SDR arasındaki farkın yarısı kadar büyük.

Ancak, 2016 veya 2017 daha az setleri ilk etapta teknoloji ile donatılmış, modern bir dizi olurdu daha görüşler biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor anlamına geliyor.

Bunu yapmak için en kolay yolu satın herhangi bir televizyon TV teknolojileri yeni nesil ile uyumlu olmasını sağlayacak UHD Premium şartname, arayan gereğidir.

UHD Premium gereksinimlerini karşıladığı sürece, birkaç yıllık bir set mutlak bir pazarlık olabilir.

Görüntü Kredi: Panasonic (Görüntü kredi: Pansonic)

Zamanlama çok önemli

Hangi satın yılki Televizyonlarda da perakendecilere mallarını indirim için çok istekli bir yıl boyunca dönemlerin anahtar bir çift dışında.

Televizyonlarda bu dönemlerin genellikle perakendeciler eylem izlemek için en iyi yoldur reklam Televizyonlarda indirim olacak büyük spor turnuvaları, başlangıç dön.

Ancak, televizyonlar gelince, yılın en önemli günü perakendeciler genellikle müşteri çekmek için bu yılki modellere indirim ve BİZİ en azından stokunu temizlemek için Şükran Günü geldiğinde şüphesiz Kara Cuma.

Amazon Prime Gün de bazı lezzetli pazarlık başka bir kaynak var, bu yüzden bir göz görmek için dışarıda tutmak için emin olun tercih edilen ayarlar herhangi bir alma indirim.

İlginiz için bu gün çabalıyorlar fırsatlar miktarı çok zor olabilir, ama gözlerini gününde en iyi fırsatlar için avcılık çevresinde nerede olacağımızı TechRadar eğitimli tutmak.

Her zaman tarihi fiyatlandırma kontrol edin

Perakendeciler genellikle bir televizyon başlangıç fiyatı ile karşılaştırıldığında öneriyorlar bir tasarruf, ama genellikle bu ayarlar ağır bir satış teknik olarak daha önce indirim ne mutlu övünecek.

Eğer fiyat hala iyi, ama özellikle önemli olan set aslında daha geçmişte indirimli olup olmadığını öğrenmek ise bu mutlaka bir sorun değil. Bu durumda en iyi eğer yine aynı fiyat çarparsa görmek için bekliyor olabilir.

Her durumda, asla fiyat televizyon geçmişte kaça satıldığını kontrol etmek kötü bir fikir. Site CamelCamelCamel bu amaç için mükemmel. Sadece almayı düşündüğün bir ürün URL koymak ve sitesini ucuz geçmişte olduğunu söyleyecektir.

Eğer beklemek istekli iseniz, o zaman CamelCamelCamel bir televizyon belli bir fiyata düştüğünde otomatik olarak size bildirmek için fiyat uyarıları ayarlamak için kullanabilirsiniz.

Sadece perakendeci indirimli dediği için bir televizyon satın almayın. Her zaman önce iyi bir indirim gerçekten yapılıyor, nasıl çalışıyor araştırma yapın.

17. Ve nihayet bir TV marka toplama

Özellikleri hakkında öğrenmişsin ama marka ne olacak?

İçin tam bir karşılaştırma en büyük TV üreticileri orada, kontrol bizim en iyi TV markaları kılavuzu, burada biz gitmek ayrıntı Sony, Samsung, LG, Philips, Panasonic, ve daha fazlası.

 • Bazı iyi tavsiyeler ister misin? En iyi 4K TV’ler için kılavuzuna göz atın.
Categories:

Related Article

Twitter’da insanlar ve kelimeler kapatmak…

Bazen Twitter dünya hakkında daha fazla şey öğrenmek için faydalı bir yoldur, bazen de olmuyor. Kapatmak için ya da görmek istemiyorsun hesapları veya kelimeler, hashtags…

İnstagram karanlık modu nasıl: iPhone…

İnstagram karanlık modu gri ve siyah tonları ile İnstagram her zamanki beyaz arayüzü yerine alternatif bir renk düzeni var. Peki neden bu kadar önemli olduğunu…

Garmin Bağlayın nasıl

Garmin Connect tüm formda kalmak yardımcı, size egzersiz en iyi şekilde yapmak veya sadece sağlık üzerinde daha yakından takip yol verme konusunda bir platformdur. Bir…

You must be logged in to post a comment.