VPN GoUp News

  • Home
  • Blog
  • Bu Arama Motorları Verilerinizi Toplar 22 Ara 2020
VPNGoupCom Search-engine-tracking-ok-1024x576

Bu Arama Motorları Verilerinizi Toplar 22 Ara 2020

Arama motorları vpn one click full modern yaşamımızda how does betternet vpn work çok önemli bir rol windows 10 indir gezginler 32 bit oynamaktadır. Kütüphanelerin en hızlı vpn uygulaması ve kütüphanecilerin, how to setup a vpn on chromebook sırdaşların, arkadaşların, ebeveynlerin vpn free internet ve mentorların, profesörlerin free vpn pptp ve cevap bulmak için başvurabileceğin diğer what is vpn on ipod tüm avast secureline vpn full crack yerlerin rollerini birleştirirler. Aslında, vpn pornhub 2011’deki Pew Internet what is the best vpn software for windows araştırmasına göre  , yetişkin ABD’li internet kullanıcılarının% 92’si  düzenli olarak arama motorları kullanıyor ve bu sayı bugün muhtemelen% 100 civarında.
VPNGoupCom search-engine-tracking-1

Google, elbette, arama motoru pazar payının neredeyse% 76’sı ile paketi yönetiyor ve Bing iki numara% 8.3. Sonra% 7.5 ile Baidu ve sonunda% 6.6 ile Yahoo.

Ama bunu günlük yaşamımızda ne kadar kullandığımızı hiç düşündünüz mü? Ne zaman bir şey ararsak, bir fikrimiz veya kişisel bir sorunuz olduğunda, önce arama motorlarına gidiyoruz. Hayat hikayelerimizi, sırlarımızı, her şeyimizi biliyorlar. Ve yaptığımız her arama hakkında veri toplayacaklarsa, bu bir şirketin sahip olması için çok fazla güç olabilir.

Ancak hangi arama motorları verilerinizi toplar? Ve ne tür veriler topluyorlar? Gizliliğinize saygı duyan var mı? Bugün bu soruları cevaplayacağız.

Verilerinizi toplayan arama motorları

Esasen, tüm büyük arama motoru isimleri sizinle ilgili olabildiğince fazla veri toplamakla meşgul. İster Google, Yahoo, Baidu, ister Bing kullanın, hâlâ takip ediliyorsunuz.

IP adresinizi, arama geçmişinizi kaydedecek ve sizi İnternet üzerinden takip edeceklerdir.

Google şunu toplar:

  • aramalar (resimler, web, bloglar vb.)
  • tıkladığınız arama sonuçları
  • web taraması
  • site analizi
  • E-posta
  • ve çok daha fazlası.

Bunları kullanarak Google ve diğer arama motorları, reklamverenlere satmanız veya diğer hizmetlerinde kullanmanız konusunda şaşırtıcı derecede doğru profiller oluşturabilir.

Google, yalnızca tarayıcınızı ve arama geçmişinizi takip etmede değil, en kötü suçlu gibi görünüyor. 2013 yılında Google, bu Sokak Görünümü araçlarını yalnızca yolun resimlerini çekmek için değil, aynı zamanda kullanıcı adlarını, şifreleri ve diğer hassas bilgileri doğrudan insanların evlerinden çalmak için kullandığını itiraf etti.

Popüler arama motorları birçok yönden etik dışı uygulamalarda yer almaktadır. “Ücretsiz öğle yemeği diye bir şey yok” genel ekonomi yasası nedeniyle, hiçbir şey için bir şey elde edemezsiniz, gizliliğimizi ücretsiz şeyler için ticaret yapıyoruz. İnternet tarayıcıları, mobil işletim sistemleri, e-posta hizmetleri, arama motorları, sosyal medya ve diğer tüm ücretsiz şeyler.

Alternatif arama motorları

Yine de, gizliliğinize saygı duyan başka, büyük olmayan arama motorları vardır. Bunların en popüler ve en güvenilir olanı DuckDuckGo’dur.

DuckDuckGo herhangi bir kişisel olarak tanımlanabilir bilgi depolamaz. Sizi tanımlayabilen çerezler kullanmaz ve sunucu günlüklerinden kullanıcı aracılarını ve IP adreslerini atar. DuckDuckGo, aramalarınızı birbirine bağlayabilen anonimleştirilmiş tanımlayıcılar oluşturmaya çalışmaz. Temel olarak, bu, iki aramayı bağlamanın veya aynı bilgisayardan gelmesinin hiçbir yolu olmadığı anlamına gelir.

Google’ın ana sayfasıyla aynı basit estetiğe sahiptir. Elbette, arama sonuçlarının Google’dan farklı olacağını ve kişiselleştirilmiş sonuçlar olmayacağını söylemeye gerek yok.

Daha fazla gezginler yasaklı sitelere giriş programı fake vpn indir gizlilik ve koruma için, sizi anonimleştiren how to use a raspberry pi as a vpn VPNGOUP gibi bir win7 indir gezginler VPN (Sanal Özel Ağ) kullanmalısınız . VPNGOUP, trafiğinizi ssl vpn servisi seçtiğiniz bir sunucu üzerinden yeniden yönlendirir, why would i need a vpn böylece gerçek konumunuz yerine o sunucunun konumundan windows 10 orjinal yapma programı indir gezginler bağlandığınız anlaşılır.

DuckDuckGo veya benzeri bir arama motoruyla birlikte güvenli ve özel bir çevrimiçi deneyimden keyif alacaksınız.

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

 

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.