VPN GoUp News

  • Home
  • Blog
  • Çevrimiçi vergi sahtekarlığından kaçınmak için 10 ipucu
VPNGoupCom taxes-ok-1024x576

Çevrimiçi vergi sahtekarlığından kaçınmak için 10 ipucu

Genellikle hangi vpn çalışıyor yılın bu how to know if you have a vpn zamanında, free vpn me dünyadaki ulusal gelir ajansları insanlardan avast vpn nedir vergi raporlarını what exactly is a vpn hazırlamalarını ister. Online free vpn list vergi dosyalamak için daha fazla yandex vpn eklentisi seçenek ile – how to test vpn speed dolandırıcıların en iyi en iyi ve dolandırıcıların pusuda. vpn for free Giderek artan how to remove vpn from computer sayıda çevrimiçi uygulamaindir vergi sahtekarlığıyla express vpn serial key 2016 VPNGOUP, birçok how do i know if my vpn is working? vergi dosyalama sisteminde uygulanabilecek vpn kırıcı bazı genel sağlam vpn tavsiye ve uyarı işaretleri which of the following strengthens access procedures and makes a vpn more secure? sunmaktadır pc de vpn.
VPNGoupCom taxes-1

1.    Resmi web sitelerine benzeyen ancak olmayan ‘sahte’ web sitelerinin farkında olun. Bir sahtekâr böyle bir site oluşturduktan sonra, genellikle bilgilerinizi (güvenlik ihlali veya başka bir nedenden dolayı) doğrulamanızı isteyen bir e-posta gönderir. Kimlik avı olarak bilinen bu e-postalar genellikle bir bağlantı içerir (tıklamamalısınız) ve kimliğinizi doğrulamak için bir dizi kişisel soru sorar (yanıtlamamalısınız). Resmi bir web sitesini hileli bir web sitesinden ayırt etmenin bir yolu HTTPS URL’sini kullanmaktır.

2.    Şişirilmiş geri ödemeler vaat eden web sitelerine dikkat edin. Bu aldatmaca genellikle sizin için vergilerinizi dosyalamak için sunabilir, ancak hakkınız olan geri ödeme aldatmaca dolandırıcılık vergi iadesi ‘uzmanlar’ içerir. Ulusal gelir hizmetine kayıtlı olup olmadıklarını görmek için vergi hizmeti sağlayıcınızın arka planını kontrol ettiğinizden emin olun.

3.    Vergi beyannameleriniz hakkında bir telefon alırsanız. Ulusal gelir ajanslarının sizi ödeme istemek için çağırmayacağını unutmayın. Bu yüzden telefonla ilgili hassas bilgiler vermeyin.

4.    Hassas bilgileri çevrimiçi verirken bir VPN kullanın. Kullandığınız bir sitenin URL’sinde ‘https’ bulunduğundan emin olmanın yanı sıra, çevrimiçi olarak hemen hemen her işlemi gerçekleştirirken bir VPN (Sanal Özel Ağ) kullandığınızdan emin olun. VPN’ler, herhangi bir web sitesinde İnternet’te paylaştığınız tüm verileri şifreler. İnternet üzerinden paylaştığınız verilerin meraklı gözlerden korunmasını sağlamak için kullanabileceğiniz en iyi güvenlik mekanizmasıdır.

5.    Güçlü şifreler . Sahtekarlar, vergi mükelleflerinin kullanıcı adlarını ve şifrelerini çalıyor: şifrenizi düzenli olarak değiştirdiğinizden ve şifrenizin tahmin edilmesi kolay olmadığından emin olun.

6.    Halka açık Wi-Fi . Verileri asla halka açık kablosuz erişim noktası üzerinden dosyalamayın – başka seçeneğiniz yoksa ve yapmak zorundaysanız, bilgilerinizi gizli tutmak için her zaman bir VPN kullanın.

7.    Sosyal medya kuralları. Sosyal medya sayfalarınızı tüm dünyaya özel / ‘erişilemez’ olarak ayarlayın (suçlular kaç çocuğunuz olduğunu keşfedebilir ve vergi beyannamelerinizde kullanabilecekleri diğer bilgileri alabilir).

8.    Vergi beyannamesi bilgilerinin saklanması . Vergi beyannamesi bilgilerinizi ve hassas verilerinizi şifreli bir donanımda yedekleyin.

9.    Ailenizdeki herkesi siber güvenlik ve çevrimiçi güvenlik konusunda eğitin.Ailenizin üyelerine güçlü parolalar kullanmalarını sağlayın, genel Wi-Fi’nin tehlikelerini açıklayın ve saldırı ve dolandırıcılık haberlerini paylaşın.

10.  Vergi sezonu sona erdiğinde , çevrimiçi önlemleriniz azalmamalıdır.Çiçekçiler çevrimiçi her zaman gizlenir ve çevrimiçi alışveriş yaparken, bankacılık işlemleri yaparken veya Facebook’a girerken verilerinizi çalabilir. Sosyal kanallarda (örn. WhatsApp veya Facebook) finansal bilgilerinizi açıklamayın, açık Wi-Fi tehditlerine dikkat edin ve uçuş bileti taslaklarınızı etrafta bırakmayın / onları da fotoğraflamayın (kişisel verileri kodladılar) . Çevrimiçi etkinliklerinizi güvenli hale getirmek için yıl boyunca bir VPN hizmeti kullandığınızdan emin olun.

Bizimle paylaşmak için uyarıcı bir öykünüz var mı? Başkalarıyla paylaşmak isteyebileceğiniz herhangi bir ipucu veya öneri var mı? Lütfen bunları aşağıdaki yorum bölümüne yazmaktan çekinmeyin. Güvende kal!

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

 

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.