VPN GoUp News

  • Home
  • Blog
  • Çocuklara İnternet Gizliliği ve Güvenliği hakkında bilgi verme
VPNGoupCom kidsedu-ok-1024x576

Çocuklara İnternet Gizliliği ve Güvenliği hakkında bilgi verme

Kimlik opera vpn doesn’t work hırsızlığı why vpn for kodi vakaları, internette özel bilgilerin paylaşılmasıyla vpn ler çalışmıyor ortaya çıkan riskleri dikkate vpn kullanmak yasak mı 2017 almıştır. Çevrimiçi what is the first thing to check when troubleshooting vpn problems? olarak combat arms eu indir gezginler girdiğiniz ve paylaştığınız bull vpn indir veriler what does a vpn do on an iphone itibarınızı zedelemek, kişisel ve finansal bilgilerinizi ifşa etmek veya daha kötüsü – size, arkadaşlarınıza ve ailenize karşı saldırılar düzenlemek için kullanılabilir. Bu nedenle, internette bilgi paylaşırken kesinlikle dikkatli olmak her zaman en iyisidir.
VPNGoupCom kidsedu-1

Bu, bugünün ebeveynlerini yüksek alarma geçirmelidir, çünkü çocuklar bugün interneti çok genç yaşta kullanmaya başlarlar, ancak çevrimiçi eylemlerinin ciddi sonuçlara yol açabileceğini anlamıyorlar. İnternet özellikli cihazları kullanmak için çok hızlı ve istekli, ancak internet gizliliği ve güvenliği hakkında açık bir şekilde bilgi sahibi değiller ve genellikle paylaşmak için istekli. Çocuklar büyüdükçe, interneti kullanma, sosyal medyada bilgi paylaşma vb. Çok değişir, ancak bu öğrenme eğrisi boyunca ebeveynler ve eğitimciler devreye girip rehberlik edebilir ve bazı internet temel kuralları getirebilirler.

Ebeveynlerin evde çocuklara internet gizliliği ve güvenliği hakkında öğretmek için uygulayabilecekleri bazı ipuçlarına göz atıyoruz.

1. Bazı temel kurallar belirleyin

Çocuğunuz bir genç ya da ilkokulda bir çocuk olsun, onlara birkaç temel yönergeyi söylemeniz gerekir. Örneğin, internette bir kez paylaşılan bir şey gibi şeyleri sonsuza dek orada kalır ve hiçbir şeyin% 100 özel olmadığını söyleyerek başlayın.

2. Onlara sizinle kontrol etmelerini söyleyin

Önce çocuğunuza kişisel bilgilerle ne kastedildiğini söyleyin. Onlar için bir liste hazırlayın ve onlara, bu ayrıntıları internetteki herhangi bir web sitesi veya kişiyle birlikte paylaşmadan önce her zaman DAİMA danışmaları gerektiğini açıkça belirtin. Bu, tüm kişisel ayrıntıları kimseye vermemelerini fark eder. Web siteleri tarafından farklı yaşlardaki çocuklar için farklı şeyler gereklidir, bu nedenle çocuğunuza yalnızca rızanızdan sonra paylaşması gereken şeyler konusunda rehberlik etmek daha iyidir.

3. Parola koruması ve kullanımı

Küçük yaştaki çocuklar bugünlerde kendi e-posta hesaplarını oluşturmaya başlıyor. Bu tür e-posta web siteleri kullanıcıları güçlü şifreler seçmeleri konusunda uyarsa da, çocuğunuza ne tür şifreler seçeceği konusunda tavsiyelerde bulunun. Onlara şifrenin bir karakter ve özel semboller karışımı olabileceğini söyleyin ve şifrelerini asla kimseyle, belki de sizinle paylaşmamasını isteyin. Bu, şifreleri çocuğunuzun zihninde güvenli tutma ihtiyacını geliştirecektir.

4. Sosyal medya kullanımını sınırlamak

Çocuklar sosyal medyada en fazla zaman harcıyorlar, bu yüzden neyin paylaşılacağını ve neyin olmadığını bilmelerini sağlamak önemlidir. Çocuğunuzla konuşun ve sosyal medyada neleri paylaşmaması gerektiğini onunla tartışın, çünkü her şey internette sonsuza kadar kalır ve hiçbir şey% 100 özel değildir.

5. IM ve manifatura

Messenger veya Whatsapp gibi anlık mesajlaşma istemcilerine mesaj göndermek her gencin yaptığı bir şeydir, ancak sohbetlerinin% 100 özel olmadığını her zaman bilmezler. Bu nedenle, asla kişisel veya banka bilgilerini veya şifreler gibi diğer hassas bilgileri mesajlar yoluyla paylaşmamalarını tavsiye etmelisiniz.

6. Kişisel saldırı haberi onlarla paylaşın

Çocuğunuz bunu anlayacak kadar büyükse, interneti kullanırken karşılaştıkları tehlikelerden haberdar olmalarını sağlamak için kimlik hırsızlıkları, kişisel hackler vb. Ayrıca, çocuğunuza VPN gibi şeyleri öğretmek iyi bir uygulamadır.

7. Onlara halka açık ücretsiz wifi tehlikelerini açıklayın

Kids love free wifi – who doesn’t. Cafes, shops, and even school cafeteria might have unsecured wifi networks. Explaining to your kid(s) to be especially cautious when connecting to these networks – as they can easily be monitored. For ultimate protection you can install a VPN on the device they use to encrypt their online communication data.

8. Warn them of game scams

Agree to install games together with your kids. Read up to see if the game and the provider are reputable. Make sure you download the games from a reputable source after reading some reviews. Too often fake games are uploaded online, which are made to pop with colour on websites, prompting kids to install them for free, when in fact they might be malware that could infect your device.

9. Communication with strangers

The internet is as social as ever. New chat rooms, forums uniting different interest groups are popping up every day. As kids are eager to discuss their interests with peers, it is important to speak to them about sharing one’s private information. Under no circumstances should they share any pictures, addresses, etc.

10. Email deals are fake!

All that sparkles is not gold. If your kids receive an email about a great offer like a free cell phone or concert tickets – it’s a trick designed to get one to give up personal information. Again, advise your kids to always show you such emails with you and not to respond to them in any circumstance.

Conclusion

İnternette smart vpn gezinmenin how to unblock vpn tehlikeleri bugün eklentıler herkes tarafından vpn ile yasaklı sitelere giriş tanınıyor what is vpn lookout security extension ve free vpn google diğer tüm güvenli vpn programları tehlikeler why wont my vpn connect gibi bu da ebeveyn internette gizli gezinme rehberliğinde. Yukarıda tartışılan yöntemlerin dışında, çocuğunuzu her zaman sizinle bir şeyler tartışmaya teşvik edin.

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

 

Categories:
Tags:

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.