VPN GoUp News

VPNGoupCom what-is-cve-ok-1024x576

CVE veritabanı açıkladı

CVE veritabanı açıkladı

VPNGoupCom what-is-cve-1

Siber güvenlik bilgisayar vpn programı ücretsiz savunma uzmanlarının, tehditlerle mücadele etmek how to connect to office network from home using vpn için işbirliği yapabilmeleri için vpn in touch terminolojileri proxy eklentisi express vpn how many devices üzerinde anlaşmaları gerekir. Aynı dili konuşmalıyız. Bu [email protected] vpn 2017 yüzden CVE veritabanına vpn how does it work ihtiyacımız windows indirme programı which process is used to protect transmitted data in a vpn var.

CVE nedir?

CVE, vpn ücretli mi vodafone bedava internet vpn programları Ortak Güvenlik Açıkları ve what is vpn and why do i need it Etkilenmeler bilgisayar indir anlamına gelir pc için vpn indir. Bu, aygıtları, sistemleri psiphon indir windows veya programları hacklemek için kullanılabilecek, bilinen bilgisayar güvenlik açıklarının ve sistem kusurlarının kamuya açık bir sözlüğüdür. Her giriş, benzersiz bir seri kimlik numarası, kısa bir açıklama ve en az bir genel referans olan CVE ayrıntılarını içerir. Bunlara CVE web sitesinden erişilebilir  .

CVE Numaralandırma Yetkilileri (CNA), güvenlik açıklarına CVE kimlikleri atayan kuruluşlardır. BT şirketlerini, araştırma kurumlarını, güvenlik kuruluşlarını vb. İçeren yaklaşık 100 CNA vardır. Tüm süreç, hükümet tarafından finanse edilen araştırma ve geliştirme merkezlerini yöneten Mitre Corporation adlı kar amacı gütmeyen bir CNA tarafından denetlenmektedir. Gönye, ABD İç Güvenlik Bakanlığı’nın (DHS) Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı (CISA) tarafından desteklenmektedir.

İLGİLİ MAKALELER

Hacker bebek monitörünü ele geçirerek aileyi terörize ediyor Haberler · 2 dk. Okuma
Rapor ABD vatandaşlarının siber saldırılara karşı savunmasız olduğunu gösteriyor Haberler · 4 dk. Okuma

Herhangi bir varlık bir CVE güvenlik açığını belirleyebilir, ancak yalnızca ikincisi bir CVE tanımlayıcısı atayabildiği için bunu bir CNA’ya bildirmelidir. Bir güvenlik açığı raporu aldıktan sonra, bir CNA bu raporu değerlendirir, bir kimlik numarası atar ve CVE olarak listeler. Liste yalnızca bilgisayar korsanlarının sömürülecek yeni boşluklar bulmak için kullanmasını önlemek için çözülmüş güvenlik sorunlarını içerir.

Listelentikten sonra, Ulusal Güvenlik Açığı Veritabanı her bir CVE’nin önem derecesini değerlendirir ve ona bir önem derecesi endeksi atar: bir CVE Önem Derecesi Analizi veya CVSS puanı. Bu, bir CVE’nin 0’dan 10’a kadar bir ölçekte ne kadar şiddetli olduğunu gösterir. Değerlendirme, saldırının karmaşıklığını, çözüm zorluğunu, etkilenen sistemleri vb. Dikkate alır. NVD’nin web sitesindeki listeye erişebilirsiniz  .

CVE girişlerinin durumları farklı olabilir:

  • Ayrılmış  , girdinin bir CNA tarafından kullanımda olduğu, ancak ayrıntılarının henüz sistemde olmadığı anlamına gelir;
  • Tartışmalı  , ilgili taraflar arasında (örneğin bir CNA ve MITER veya bir CNA içinde) bir girişin CVE olarak nitelenip nitelenmediği konusunda bir anlaşmazlık olduğu anlamına gelir;
  • Reddetme  , bir girişin reddedildiğini veya geri çekildiğini gösterir. Nedenleri yanlış atama veya idari konular olabilir. Bu tür girişleri görmezden gelmelisiniz.

CND’ler her gün yeni güvenlik açıkları ortaya çıktıkça CVE listesini sürekli günceller. O zaman bile, muhtemelen rapor edilmemiş riskler veya diğer listelerde yer alan riskler vardır.

Neden CVE’ye ihtiyacımız var?

  • Kuruluşlar, listelenen ilgili güvenlik kusurlarını tespit edebilir, bunları öğrenebilir ve güvenlik sistemlerini buna göre güçlendirebilir;
  • Kimlik numarasından bir soruna başvurabileceğiniz için iletişimi kolaylaştırır. Aynı standart terminolojiyi kullanabildikleri için diğer veritabanları için de yararlıdır;
  • CVE kimlikleri, siber güvenlikle ilgili ürün ve hizmetlere atıfta bulunurken şirketler, güvenlik kuruluşları ve veritabanları tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir CVE tanımlayıcısı kullanarak, belirli bir uc browser vpn güvenlik açığıyla ilgili bilgileri how to hide your ip with a vpn daha hızlı ve daha ıphone vpn kurma kolay bulabilirsiniz.

Siber güvenlik hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki aylık blog bültenimize abone olun!

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

 

 

Categories:
Tags:

Related Article

You must be logged in to post a comment.