VPN GoUp News

 • Home
 • Blog
 • En son yazılım güvenlik açıklarını takip etme
VPNGoupCom database-vulnerability_vulnerability-datbases-featured-ok-1024x576

En son yazılım güvenlik açıklarını takip etme

Araştırmacılar mobil vpn programları cihazınızda how to get a vpn address yeni bir güvenlik açığı en iyi ücretsiz vpn 2017 keşfettiğinde,vpn browser indir ilk bilen siz how to setup windows 10 vpn server firefox ücretsiz vpn olacaksınız – spotflux premium vpn siz veya verilerinizi çalmak için onu how do i setup a vpn on my router kullanabilecek windows 8 türkçe indir gezginler bilgisayar vpn nasıl eklenir korsanları? Bu nedenle, en son what is f5 vpn client güvenlik açığı raporları ve bunların youtube ıp adresi nedir sizi nasıl etkileyebileceği konusunda sekmeler tutmalısınız. Bunu yapmanın birçok yolu var. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

VPNGoupCom database-vulnerability-vulnerability-datbases-featured

Neden gözlerini soymalısın?

Çoğu yazılım güvenlik açığı, geliştirme sırasında yapılan programlama veya yapılandırma hatalarıdır. Güvenlik açıkları bırakıyorlar. Eşleşmeden bırakılırsa, cihazınıza kötü amaçlı yazılım yüklemek, kişisel bilgilerinizi çalmak, aramalarınızı dinlemek, metinlerinizi okumak, kimlik avı için cihazınızı kullanmak veya cihazınızı tamamen ele geçirmek için bilgisayar korsanları tarafından kullanılabilir.

Yazılımınız veya uygulama geliştiricileriniz bu güvenlik hatalarını düzeltmekten sorumludur, ancak bunlara her zaman yeterince hızlı yanıt vermeyebilirler. Bu, güvenlik açığının bulunma zamanı ile düzeltme eki arasında küçük bir pencere açar. Bilgisayar korsanları bu fırsatları izlerken güvenlik açıklarını da kendileri ararlar. İyi haber şu ki, güçsüz değilsiniz.

İLGİLİ MAKALELER

Noel hediyenizin sizi gözetleyebileceğini biliyor muydunuz? Derinlik · 5 dk. Okuma
DNS kaçırma nedir? Haberler · 6 dk. Okuma

Çoğu istismar, sadece onların farkında olarak önlenebilir. Örneğin, bir uygulama, bilgisayar korsanlarının  sizi arayarak bir arabellek taşması saldırısı gerçekleştirmesine izin veren bir hataya sahip olabilir  . Veya bilgisayar korsanları, güvenliği ihlal edilmiş bir iletiye, resme veya videoya bulaşmaya çalışmak için cihazınızdaki güvenlik açıklarını kullanabilir. Öngörülen önkolur – bu güvenlik açıklarının bulunduğunu bildiğinizde saldırılara dikkat edebilirsiniz.

Ancak en son güvenlik açığı raporlarını nerede bulabilirsiniz? İşte nereye bakacağınız.

Güncel kalmak için ne yapabilirsiniz?

1. Genel güvenlik açığı veritabanları

Bu veritabanları, güvenlik araştırmacıları, beyaz şapka korsanları ve güvenlik analistlerinden en son bilgileri alacaktır. Derinlemesine açıklamalar, güvenlik açığı puanları ve bilmeniz gerekebilecek diğer birçok ölçüm sağlayacağından, teknoloji okuryazarlığı için çok uygundurlar. Bununla birlikte, bu platformlar teknoloji acemileri için biraz ezici olabilir. Ortalama bir kullanıcı için nadiren adım adım yönergeler içerirler.

 • Ulusal Güvenlik Açığı Veritabanı . ABD hükümetinin deposu Ortak Güvenlik Açıkları ve Etkilenmeleri (CVE) listeler ve bunları kamuya açık bilgilere dayanarak analiz eder. Ayrıca, CVE’lerin önem derecesi (Ortak Güvenlik Açığı Puanlama Sistemi – CVSS), güvenlik açığı türü (Ortak Zayıflık Numaralandırması – CWE) ve uygulanabilirliği (Ortak Platform Numaralandırması – CPE) gibi metrikleri de atar.
 • Ortak Güvenlik Açıkları ve Etkilenmeler (CVE) . En son CVE’leri listeleyen herkese açık bir veritabanı. Bu veritabanı, analizi ve metrikleri için tercih edebileceğiniz NVD ile bilgi alışverişi yapar.
 • VULDB . Daha önce Açık Kaynak Güvenlik Açığı Veritabanı (OSVDB) tarafından oluşturulan ve 2016’da kapatılan kitle kaynaklı bir güvenlik açığı veritabanı. Şimdi, son güvenlik açıklarına CVSS puanlarına, ürünlerine, satıcılarına ve türlerine göre göz atmanızı sağlayan ücretli bir hizmettir.

2. Güvenlik araştırmacılarını ve beyaz şapkalı bilgisayar korsanlarını takip edin

Güvenlik araştırmacıları ve güvenlik analistleri tarafından size sağlanan web siteleri ve bloglarda ilk elden bilgi bulacaksınız. Çeşitli cihazlar ve yazılımlar için güvenlik hataları ararlar ve ardından bulgularını web sitelerinde ve bloglarında yayınlarlar. Diğer haber kuruluşları genellikle bu platformlarda sağlanan bilgilere dayanarak makaleler yazar. Bu örneklerden biri:

 • Talos Güvenlik İstihbarat ve Araştırma Grubu’nun (Talos)  araştırmacıları Cisco ürünlerini tespit etmek, analiz etmek ve korumak için çalışıyorlar. Web siteleri, güvenlik açığı raporlarını ve microsoft danışmalarının yanı sıra çoklu güvenlik araştırmacıları, bir podcast ve topluluk desteği tarafından desteklenen bir blog’u listeler.
 • Güvenlik Krebs . Brian Krebs, bir güvenlik araştırmacısı değil, bir gazetecidir, ancak siber güvenliğe büyük ilgi duymaktadır ve blogu sektörde iyi tanınmaktadır. Sıklıkla en son güvenlik açıkları hakkında yazıyor ve güvenlik araştırmacılarıyla röportaj yapıyor.

3. Bir güvenlik açığı uyarı hizmetine kaydolun

Güvenlik açıklarını kendiniz seçecek veya haberleri okuyacak vaktiniz yoksa, güvenlik açıklarını sizin için iyileştirebilecek üçüncü taraf hizmetleri vardır. Tek yapmanız gereken, kullandığınız yazılım veya cihaz türünü seçmektir ve en son güvenlik açıkları hakkında düzenli güncellemeler alırsınız. Bazıları haftalık bültenler sunarken, diğerleri yayımlandıkça güvenlik açığı uyarıları gibi premium hizmetler sunar. Buna bir örnek  Sec Alerts .

4. Siber güvenlik haberlerini ve bloglarını takip edin

VPNGoupCom database-vulnerability-vulnerability-databases-body

New York Times, Gizmodo ve Wired gibi haber kuruluşları her zaman en son ve ciddi güvenlik hataları hakkında makaleler yayınlar. Siber güvenlik haberlerini günlük olarak okursanız, nelere dikkat etmeniz gerektiğini bileceksiniz.

VPNGoUp bizimki gibi siber güvenlik bloglarında da haber bulabilirsiniz. Bunlar genellikle güvenlik açığı ve verilerinizi korumak için yapmanız gerekenler hakkında daha ayrıntılı bilgiler içerir. Bunlar, teknoloji acemilerinden teknoloji uzmanlarına kadar herkes için mükemmeldir (aşağıda ücretsiz VPNGoUp aylık bültenine abone olabilirsiniz).

Başka ne yapabilirim?

Programcılar ve geliştiriciler güvenlik hatalarını önlemekten ve düzeltmekten sorumludur. Bu güvenlik açıkları yama yapılırken yapabileceğiniz herhangi bir şey var mı? İşte bazı ihtiyati önlemler:

 • Yazılımınızı ve uygulamalarınızı güncel tutun . Microsoft, Apple ve Google gibi teknoloji devleri, her zaman en son hatalara yama ekleyecek düzenli güncellemeler yayınlar. Uygulamalarınızın en son sürümlerini kullandığınızdan emin olun.
 • Virüsten koruma yazılımı kullanın . Böcekleri düzeltmeyebilir, ancak bilgisayar korsanlarının bazılarından faydalanmasını önler. İyi bir antivirüs bir virüs veya kötü amaçlı yazılım alır, sizi bilgilendirir ve herhangi bir zarar vermeden karantinaya alır. En kötüsü, hasarı temizlemenize ve azaltmanıza yardımcı olacaktır. Bu güvenlik açığı bulunursa, ancak düzeltme eki henüz yayınlanmamışsa bu harikadır.
 • Yeni bir cihaz satın almadan önce araştırmalarınızı yapın . Bilinen herhangi bir donanım güvenlik açığı var mı? Üreticinin ne gibi bir ünü var? Bazı cihazlar ve yazılımları diğerlerinden daha güvenlidir.
 • İyi internet davranışı uygulayın . Bir bilgisayar korsanının işini olması gerekenden daha kolay yapmayın. Uygulamanızı veya cihazınızı tehlikeye atmanın bir yolunu bulsalar bile, güçlü bir şifre , 2FA kullanmak veya sadece hesaplarınızdan çıkış yapmak gibi bunları durdurmak için yapabileceğiniz basit şeyler vardır  . Kötü İnternet Davranışlarını Düzeltme yolunda daha fazla ipucu bulabilirsiniz  .
 • Bir VPN kullanın . Bir  operada vpn nasıl açılır VPN trafiğinizi şifreler  ve IP how to make vpn shareable via hotspot tethering adresinizi fullprogramlar vpn değiştirir, bu da en iyi ücretsiz vpn chrome bilgisayar which of the following is a reason to use a vpn for client-to-server connections over the internet? korsanlarının sizi youtube masaüstü uygulaması indir siber alanda bulmasını zorlaştırır.

Daha fazla siber güvenlik ipucu için aşağıdaki ücretsiz aylık bültenimize abone olun!

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.