VPN GoUp News

 • Home
 • Blog
 • Google Fotoğraflar nasıl silinir?
VPNGoupCom 66666-1024x576

Google Fotoğraflar nasıl silinir?

Google Fotoğraflar, vpn ile bedava internet 2016 fotoğraflarınızı otomatik what handshake method is used when connecting to a vpn? olarak wifi koruma programı yedeklemek vpn konfigürasyonu nedir ve how to crack a vpn bulutta tutmak için size tablet icin vpn mükemmel vpn master download bir hizmet sunar. Ancak, how to get a new vpn hangi fiyata hotspot-shield? Gizliliğiniz. Google vpn master nasıl kullanılır fotoğraflarınızı tarayabilir, vpn does what yüzünüzü chrome uzantı vpn tanımlayabilir ve konumunuzu takip edebilir. Hiçbir şirket sizin hakkınızda bu kadar bilgiye sahip olmamalıdır. Google fotoğraflarınızı nasıl sileceğinizi öğrenin.

VPNGoupCom how-to-delete-google-photos-blog-1

içindekiler

 • Google Fotoğraflar’ı neden silmek istersiniz?
 • Nasıl silinir:
  • Yalnızca cihazdan Google Fotoğraflar
  • Yalnızca buluttan Google Fotoğraflar
  • Tüm platformlardan Google Fotoğraflar
 • Fotoğraflarınızı kalıcı olarak silme (veya alma)
 • Google Foto Kitaplığı’na alternatifler

Google Fotoğraflar’ı neden silmek istersiniz?

Kullanıcılar, sınırsız depolama kapasitesi, platformlar arası senkronizasyon ve paylaşım fırsatlarıyla Google Fotoğraflar’a ilgi duyuyor. Bazıları, kullanıcıların fotoğraflarındaki yüzleri ve nesneleri tanımlayan ve aranabilir etiket sözcükleri oluşturan fotoğraf tanıma AI’nın tadını çıkarabilir.

Bununla birlikte, Google Fotoğraflar’ın veri toplama özellikleri 2015’teki lansmanından bu yana önemli ölçüde genişledi. Bu aynı özellikler Google’a hayatınız hakkında rahatsız edici ayrıntılı bilgiler verebilir:

 • Fotoğraflarınızdaki arkadaşları tanıyın ve etiketlenmiş olsun ya da olmasın, ailevi ilişkilerinizi çıkarın.
 • Yüklediğiniz fotoğraflara dayanarak en sevdiğiniz etkinliklerin bir profilini oluşturun.
 • Cihazınızın konum ayarlarını kapatmış olsanız bile fotoğraflarınızın yerlerini yer işaretlerine göre belirleyin.
VPNGoupCom google-photos-image-search-ai-1
Google Fotoğraflar’ın güçlü AI resim araması iş başında. Bu fotoğraflar Yosemite Ulusal Parkı’nda çekildi, ancak hiçbiri orada coğrafi olarak konumlandırılmadı veya etiketlenmedi.

Bazıları için bu adil bir ödünleşmedir. Diğerleri için bu, gizliliklerinin kabul edilemez bir istilasını temsil eder. Google Fotoğraflar hesabınızı temiz bir şekilde silmeye kararlıysanız, aşağıda okuyun.

Google fotoğrafları yalnızca cihazdan nasıl silinir?

Google Fotoğraflar, biri cihazınızda diğeri uygulamada olmak üzere çekimlerinizin iki kopyasını oluşturur. Bu, cihazınızda bir miktar bellek alabilir. Örneğin, seyahat ediyorsanız ve alanınız biterse, cihazınızdaki kopyaları silmek, ancak yine de bulutta tutmak isteyebilirsiniz. Sadece fotoğraflarınızın senkronize edildiğinden emin olun.

 1. Google Fotoğraflar  uygulamasını açın  .
 2.  Sol üst köşedeki Menü simgesini tıklayın  . Ayarlar’ı seçin   ve Yedekle ve senkronize et seçeneğine gidin  . Fotoğraflarınız daha önce yedeklenmediyse, açın ve fotoğrafların senkronize edilmesini bekleyin. Senkronize edilmediğinde çapraz bulut simgesi görünecektir. Fotoğraflarınız senkronize edildikten sonra,  Yedekle ve senkronize et özelliğini  kapatın.
 3. Ardından Ayarlarınıza dönün   ve Cihaz depolama alanını boşalt’ı seçin  . Bu, senkronize edilen fotoğrafları fotoğraf galerinizden siler.

İLGİLİ MAKALELER

LinkedIn hesabınızı silme Nasıl Yapılır · 3 dk. Okuma
Uber hesabınızı silme Nasıl Yapılır · 2 dk. Okuma

Google Fotoğraflar yalnızca buluttan nasıl silinir?

Yeterli Google’ınız varsa, bulutunuzdaki ve diğer tüm senkronize edilmiş cihazlardaki fotoğrafları silebilir, ancak yine de telefonunuzda tutabilirsiniz. Orijinal görüntüler, bir Android cihazınız varsa Dosya Yöneticisi altında veya iPhone kullanıcısıysanız Fotoğraf Galerinizde bulabileceğiniz Kamera klasörünüzde kalır. Ancak, senkronizasyon tekrar etkinleştirildiğinde, tüm fotoğraflar senkronize edilir ve Google Fotoğraflar hesabınızda yeniden görünür.

 1.  Telefonunuzda Google Fotoğraflar uygulamasını açın  . Ayarlar  ve  Yedekle ve senkronize et bölümüne gidin  . Yedekleme’nin devre dışı olduğundan emin olun.
 2. Git  Google Fotoğraf web  Google hesabınızla ve işareti.
 3. Silmek istediğiniz tüm fotoğrafları seçin ve  sağ üst köşedeki çöp kutusu simgesine tıklayın  .

VPNGoupCom how-to-delete-google-photos-blog-body-1-1

Google Fotoğraflar’ı tüm platformlardan silme

Fotoğraflarınızı başka bir yere kaydetmediyseniz bu en iyi seçenek olmayabilir, bu nedenle fotoğraflarınızı saklamak istiyorsanız, devam etmeden önce bir yere yedekleyin. Senkronize edilen fotoğrafları Google Fotoğraflar uygulamasından silerseniz, cihazınız, Google Fotoğraflar uygulaması, Google Fotoğraflar web sitesi ve dosya yöneticisi uygulamanız her yerden silinir. Bu, Backup & Sync özelliğiniz açık olsa ve bir Android veya iPhone kullanıyor olsanız bile gerçekleşir.

 1. Senin git  Google Fotoğraflar  uygulamasında.
 2. Silmek istediğiniz fotoğrafları veya albümleri seçin ve çöp kutusu simgesine tıklayın  .

Fotoğraflarınızı kalıcı olarak silme (veya alma)

Fotoğraflarınızı tüm cihazlardan ve platformlardan silseniz bile, fotoğraflar kalıcı olarak silinmeyecektir. Bunları yanlışlıkla sildiyseniz ve geri almak istiyorsanız iyi bir haber veya onlardan kurtulmak istiyorsanız kötü bir haber olabilir. Google Fotoğraflar, silinen tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı 60 gün boyunca orada bulunan çöp kutusuna taşır. Bu süreden sonra otomatik olarak silinir.

Bölmenizdeki fotoğrafları yönetmek için:

 1. Senin git  Google Fotoğraflar uygulaması  ve tıklayın  Menü simgesi .
 2. Bölmeye tıklayın. Tek tek fotoğrafları ve videoları seçin ve vurmak  Sil alternatif tıklayın  Seç  ve  Tümünü sil .

Google Foto Kitaplığı’na alternatifler

Google Fotoğraflar, gizlilik açısından en uygun bulut depolama alanı değildir. Google, daha da doğru bir kullanıcı profili oluşturmak ve size hedefli reklamlar sunmak için fotoğraflarınızı tarar ve coğrafi etiketler. Google Drive da daha önce birçok kez saldırıya uğradı ve fotoğraflar ünlülere şantaj yapmak için kullanıldı.

Google Fotoğraflar vpn buy da süper kullanıcı dostu değildir. Fotoğraf how to test your vpn is working yönetimini youtube gizli video indirme kafa karıştırıcı hale getirir ve bunun gibi kılavuzlar olmadan, fotoğraflarınızı yanlışlıkla silebilirsiniz. Bununla how to make a vpn router birlikte, bazı alternatifler gizliliğinize önem verir ve hatta fotoğraf yönetimini vpn chrome extension free eğlenceli hale getirebilir. Sizin için uygun olanı bulmak için en iyi  Google Fotoğraflar alternatifleri pc den virüs nasıl temizlenir yayınımızı okuyun.

Siber güvenlik hakkında daha fazla ipucu için aşağıdaki aylık blog bültenimize abone olun.

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

Categories:
Tags:

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.