VPN GoUp News

 • Home
 • Newss
 • Yönlendiricinize VPN nasıl kurulur
VPNGoupCom setup-vpn-router-02-blog-ok-1024x576

Yönlendiricinize VPN nasıl kurulur

Her türlü farklı cihaz ve işletim sistemi için VPN uygulamalarımız var, ancak yönlendiricinizde bir VPN de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Ancak bu çözüm herkes için değildir, bu yüzden neyin bu kadar kullanışlı olduğunu ve evde bir VPN yönlendiricisini nasıl kurabileceğinizi görmek için okumaya devam edin!

VPNGoupCom setup-vpn-router-02-blog-1

Yönlendiricinizdeki VPN: nasıl çalışır

Özünde bir VPN, yüklü olduğu cihaz ile internet arasında şifreli ve güvenli bir bağlantı oluşturur. Bu cihazın tüm internet isteklerini toplar ve şifrelenmiş tünelinden yönlendirir, böylece okunamaz veya yönlendirilemez.

Kullanıcı arayüzü olan bir cihazdayken bu yeterince basittir. Bir web sitesini ziyaret etmek ister misiniz? Tünelin içinden. BFF’nizi görüntülü aramak ister misiniz? Tünelin içinden. Ancak, yönlendirici gibi kullanıcı arabirimi olmayan bir cihazda ne olur?

Yönlendiricinizde VPNGOUP ile, yönlendiricinize bağlı her bir aygıtın trafiği şifreli tünelden gönderilir. PC’niz, dizüstü bilgisayarınız, ev eğlence sisteminiz ve hatta akıllı IoT tost makineniz.

Yönlendiricinize VPN kurmanın avantajları ve dezavantajları

Artıları

 • Her zaman açık güvenlik ve gizlilik . Yönlendiricinizdeki VPNGOUP ile her zaman VPN hizmetine bağlı olacaksınız. Kendinizi güvende tutmayı asla unutmayacaksınız çünkü yönlendiriciniz çalıştığı sürece VPN tünelinin bir parçası olacaksınız. Cihazlarınızdan herhangi biri, kişisel bir finans uygulaması için hesap bakiyesi güncellemeleri gibi açık katılımınız olmadan otomatik iletişim güncellemeleri gerçekleştirirse, bu iletişim uyurken bile korunur.
 • Kapsamlı ev güvenliği . Ev yönlendiricinize bağlı her cihaz her zaman açık kapsama alır. Ek kurulum gerektirmeden aldığınız yeni cihazları kapsayacak ve misafirlerinizi ziyaret ettiklerinde ve WiFi şifrenizi istediklerinde bile kapsayacaktır.
 • VPN’leri desteklemeyen cihazları kapsar . VPN kapsamını kendi başlarına desteklemeyen, ancak kesinlikle bundan yararlanabilecek çok sayıda WiFi özellikli cihaz var. Ev medya sistemleri mükemmel bir örnektir. Apple TV’deki belirli içerikler, belirli konumlardaki izleyiciler için engellenebilir. Apple TV’nize VPNGOUP yükleyemezsiniz, ancak yönlendiricinize yükleyerek konumunuzu değiştirebilir ve yeni içeriğe erişebilirsiniz.
 • Daha fazla cihaz bağlayın . VPNGOUP, çoğu kullanıcı için zaten fazlasıyla yeterli olan 6 cihaza kadar bağlanmanıza izin verir. Ancak VPNGOUP etkin yönlendiricinizin tek bir cihaz olarak sayıldığını biliyor muydunuz? Dizüstü bilgisayarınız, akıllı telefonunuz ve masaüstü PC’nizin hepsi VPN özellikli yönlendiricinize bağlanıyorsa, teknik olarak yalnızca bir cihaz bağlı. Bu özelliği kötüye kullanmak iyi bir fikir değildir, çünkü bağlantı hızınız ve kararlılığınız zarar görebilir, ancak VPNGOUP aboneliğinizin kapsadığı cihaz sayısını artırmanın kolay bir yoludur.

Eksileri

 • VPN ayarlarınızı yönetmek daha zordur . Yönlendiricinizin kendi kullanıcı arayüzü olmadığından (birkaç basit düğmenin ötesinde), VPN ayarlarınızı yapmak için başka bir cihazdan erişmeniz gerekir. VPN tünelinizi açmak ve kapatmak veya bağlı olduğu ülkeyi değiştirmek VPNGOUP’un uygulamasını kullanarak çok daha uygundur, ancak bu yönlendiricinizde çalışmaz. Ayarları kendi ülkeniz dışında bir ülkede bıraktıysanız, trafiğiniz diğer ülkeye ve tekrar geri giderken kendi ülkenizdeki web sitelerine giderken gereksiz bant genişliği kaybıyla karşılaşabilirsiniz.
 • Yapılandırma ve şifreleme gücü yönlendiricinize bağlıdır . Çoğu yönlendirici, en temel şifreleme veya tünel protokollerinden daha fazlasını çalıştırma gücüne sahip değildir. Yönlendiricinizi daha güvenli protokolleri destekleyen bir sürüme yükseltmek isteyip istemediğinize karar vermeniz veya İnternet’i kullanmadan önce seçtiğiniz protokolün ne yaptığını ve sizi korumadığını araştırmanız gerekebilir.
 • Bazı gelen bağlantıları engeller . Bir VPN, doğası gereği, gelen yetkisiz bağlantıları engellemek için tasarlanmıştır. Bu sınırlamayı aşmak için dizüstü bilgisayarınızı, bilgisayarınızı veya akıllı telefonunuzu kullanarak bağlantı başlatmak için daha kolay bir zamanınız olacak, ancak daha az karmaşık cihazlarınıza dışarıdan erişilemez. İçeriden bir bağlantı kurulmadan artık fırınınızı açıp kapatamayabilir veya bebek monitörünüze dışarıdan erişemeyebilirsiniz.
 • Aygıtlar ve yönlendirici arasındaki trafik güvenli değil . Şifrelemeyi yapan yönlendirici olduğundan, cihaz ile yönlendirici arasındaki trafik henüz şifrelenmez. Ancak, güvenli bir ev kurulumunuz varsa ve cihazlarınız diğer ağlara otomatik olarak bağlanacak şekilde ayarlanmamışsa, bu çok büyük bir sorun olmamalıdır. Ancak, rastgele yabancılar ağınıza bağlanabiliyorsa, bu ciddi bir güvenlik sorunu haline gelebilir.

VPNGoupCom setup-vpn-router-02-blog-body-1

Yönlendiricinizde VPN nasıl kurulur

Hayatınızda bir VPN yönlendiricisine ihtiyacınız olduğuna karar verdiyseniz, kollarınızı toplamanın ve çalışmaya başlama zamanı! Yapmanız gereken ilk şey, yönlendirici bağlantılarını destekleyen bir VPN seçmek ve pazardaki en iyilerden birini istiyorsanız, VPNGOUP güvenli bir bahistir.

Ardından, yönlendiricinizin bir VPN doğrudan geçiş cihazı olarak desteklenip desteklenmediğini görmeniz gerekir. Yönlendiricinizin VPNGOUP’u çalıştırabildiğini öğrenmek için eğitim sayfamıza bakın ve yönlendiricinizin markasını ve modelini bulun.

VPNGOUP’u yönlendiricinize kurmanın özellikleri markalar ve modeller arasında değişebilir, ancak genel adımlar aynı olacaktır:

1. Yönlendiricinizde oturum açın.

Çoğu insan ayarlarını değiştirmek için yönlendiricilerinde oturum açabilecekleri konusunda hiçbir fikre sahip değildir. Neyse ki (güvenlik açısından), sizin için oturum açamayız. Yönlendiricinize bir VPN yüklemek için gereken değişiklikleri yapabilmeniz için ürün kılavuzunuzu veya servis sağlayıcınızı kullanarak erişim sağlamanız gerekir.

Çoğu yönlendirici için, IP adresini arama çubuğunuza girerek kullanıcı adını ve şifreyi girerek başlamanız gerekir. Yönlendiricinizde daha önce hiç giriş yapmamışsanız, bu, şifrenizi değiştirmek için harika bir fırsat olacaktır (güvenli bir şifre nasıl oluşturulacağı aşağıda açıklanmıştır), çünkü birçoğu saldırıya uğraması çok kolay olan fabrika varsayılan şifreleriyle gönderilir! Daha ayrıntılı talimatlar için öğreticiler sayfamıza göz atın.

2. Yönlendiricinizi yapılandırın.

Yönlendiricinizi yapılandırmak için atacağınız adımlar tamamen yönlendiricinizin ürün yazılımına bağlı olacaktır. Asus tarafından sunulanların çoğu gibi bazı yönlendiriciler tümleşik VPN işlevselliğine sahiptir. Diğerleri için, trafiklerini VPNGOUP’un sunucularına yönlendirmek için ayarlarını yeniden yapılandırmanız gerekir. Yine, yönlendiricinize özel talimatları bulmak için en iyi yer kapsamlı eğitim sayfamız olacaktır.

3. Test tabanı!

Yönlendiricinizin yapılandırma işlemini tamamladıktan sonra, bağlantının çalışıp çalışmadığını test edin. Ayarlarınızı yapmak için yönlendiricinize istediğiniz zaman (evden) giriş yapabilirsiniz, ancak yine de VPNGOUP’un uygulamalarından birini kullanmaktan daha az uygundur.

VPN yönlendiricinizi kullanma ipuçları

 • Gereksiz çift kapsama alanından kaçının . İle VPNGOUP Yönlendiricinizdeki ve gözden uzak çalışan, size bunun açık olduğunu unutabilir. VPNGOUP’u evdeyken başka bir cihazda açarsanız, VPNGOUP şifrelenmiş tüneliniz yine de yönlendiriciniz tarafından ayarlanan şifreli tünelden gönderilir. Bu, Çift VPN ayarımızı kullanırken güçlü ve kullanışlı bir özellik olabilir, ancak VPNGOUP, VPN yönlendiricinizden bu şekilde çalışacak şekilde tasarlanmamıştır. Önemli hız düşüşleri veya kararsızlığı yaşamamak için VPNGOUP’un sunucularına bağlanmak için bir yöntem veya başka bir yöntem kullanın .
 • Yönlendirici ayarları sayfanıza yer işareti koyun . Ayarları değiştirmek için yönlendiricinize gitmek uygun olmayabilir, ancak bu bölümü biraz daha kolaylaştırmak için adrese yer işareti koyabilirsiniz.
 • Ayrı bir yönlendirici ayarlayın . Araçlara veya ihtiyaca sahipseniz, biri VPNGOUP ile diğeri de olmadan olmak üzere evde iki yönlendirici kurabilirsiniz. Bu, VPNGOUP uygulamasını hala destekleyen herhangi bir cihazla kullanırken evde bağlı cihazlardan oluşan bir ağı güvence altına almanızı sağlar.

Trafiğinizi şifreleyin ve ev ağınızı ve cihazlarınızı koruyun

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

 

 

 

Categories:

You must be logged in to post a comment.