VPN GoUp News

  • Home
  • Blog
  • Kimlik Hırsızlığı – 8 Örnek Olaylar
VPNGoupCom data-theft-ok-1024x576

Kimlik Hırsızlığı – 8 Örnek Olaylar

Herkesin nasıl risk altında olduğunu hatırlatması gereken kimlik hırsızlığı vakalarına bir bakış

Kimlik hırsızlığı olayları yeniden artıyor. Cüzdanımızı kaybeder kaybetmez bankalarımızı çağırmak için acele etmemizin nedeni budur, şifrelerimizi değiştirmemizin nedeni budur ve kimlik hırsızlığını duyduğumuzda rahatlama işareti solumamızın nedeni de budur. etkilenir.

Kişisel bilgilerimizden yeterince yararlanan herkesin kredi kartlarımızı satın alma, dolandırıcılık yapma ve / veya bizim gibi davranarak itibarımızı mahvetmek için kullanabileceğinden eminiz. İnternetin artan popülaritesi ile kimlik hırsızlığı uygulaması her geçen gün daha da arttı ve daha da karmaşık hale geldi. Evde otururken hiçbir şey yapmadan insanların kimlikleri çalınıyor. Kimlik hırsızları kişisel bilgilerinizi web’den veya sosyal ağ sitelerinden çalabilir veya kendi Wi-Fi ağlarını veya internet kaynaklarının kombinasyonunu kullanarak cihazınıza girebilir.

Sonuçta, bu herkes için istenmeyen bir senaryodur. Kimlik hırsızlarının ne kadar kurnaz olduğunu ve sonuçlarının şüpheli olmayan bir internet tarayıcısına ne kadar korkunç olabileceğini göstermek için birkaç Kimlik Hırsızlığı örneğine bakıyoruz.

VPNGoupCom data-theft-1

8 Kimlik hırsızlığı vaka çalışmaları

1. Ünlü Kimlik Sahtekarlığı

Muhtemelen internet üzerinden gerçekleştirilecek en ayrıntılı kimlik hırsızlığı örneklerinden biri olan Abraham Abdallah, 2001 yılında Amerika’nın en zengin yöneticilerini ve ünlülerini taklit ettiği için tutuklandı. Kredi kartı şirketlerini ve bankalarını ihlal etmek için en zengin ve en güçlü kişilerin bazılarının kimliklerini kullandı. Sıradan bir restoran busboy olan Abdallah, Warren Buffet ve Steven Spielberg gibi ünlü kişilerden milyonlar çalabildi. Bütün bunları Brooklyn’de bir kütüphane bilgisayarı yaptı.

2. Komşu Wifi Dolandırıcılığı

Lara Love ve David Jackson, Kaliforniya’da yaşayan bir çiftti. İkisi 2009 yılında kimlik hırsızlığı suçlamasıyla tutuklandı. Bu Kaliforniya çifti, kara para aklama için sosyal güvenlik numarası ve kredi kartı bilgileri gibi kişisel ve hassas bilgilere erişmek ve çalmak için komşularının kablosuz ağına bağlandı. Çılgınlıkları sırasında yaklaşık 30 kişinin kimliklerini çaldılar.

3. Kimliğe Bürünme Kimliği Hırsızlığı

Bu, sosyal paylaşım siteleri üzerinden çalınan bir kimlik örneğidir. Rebecca Nakutis, sosyal ağ sitesi Facebook’ta sahte bir profil oluşturmak için kişisel bilgilerini kullandığında Chrystal Trammell kimlik hırsızlığına kurban gitti. Bu hesabı Trammell’in aile üyelerine sahte tehdit mesajları göndermek için kullandı ve bu da sonunda Chrystal’e karşı bir kısıtlama emrine yol açtı. Nakutis, Trammell’in çocuğunun velayeti için dava açtığı adamın karısıydı ve bu sahte profili kullanarak davayı lehine çevirmeye çalıştı.

4. Öğrenci Kart Hırsızlığı

2013 yılında, Carder.su davası yetkililerin dikkatine sunuldu. Kredi kartı bilgilerinin insanlara satıldığı bir web sitesiydi. Gizli bir ajan, operasyonun kapsamını ve erişimini belirlemek için web sitesinde dört yıl geçirdi ve son olarak ajandan sahte bir ehliyet almaya çalıştığında 22 yaşında bir çocuğu yakaladı. Kimlikler kişiden veya internet üzerinden çalınır. Daha sonra Carder.su’da satılacaklardı.

5. Vergi İade Programı

2014 yılında, Jackson, Mississippi, Tony Jones’da, 105 ay hapis cezasına, 3 yıl gözetim altında serbest bırakıldı ve geri ödeme için 222.137 dolar ödeme emri verildi. Mahkeme belgelerine göre, program, kişilerin adlarını ve sosyal güvenlik numaralarını çalmayı ve daha sonra hileli iadeler elde etmek için hileli federal vergi beyannameleri vermeyi içeriyordu. Geri ödemeler, Mississippi’de Jones ve yardımcı komplocularına ait çeşitli banka hesaplarına elektronik olarak yatırıldı.

6. Georgia Man Vergi Sahtekarlığı

25 Ağustos 2014 tarihinde Atlanta, Georgia’da Smyrna, Ga’dan Mauricio Warner, üç ay gözetim altında tutulduğu 240 ay hapis cezasına çarptırıldı ve geri ödeme için 5,041,869 dolar ödeme emri verildi. Mahkeme ayrıca Warner tarafından kontrol edilen ve 4,185,455 dolarlık banka hesaplarının kaybedilmesine karar vermiştir. 18 Nisan 2014’te bir jüri, Warner’ı 16 sayı tel sahtekarlığı, 16 sayı ağırlaştırılmış kimlik hırsızlığı, 16 sayı sahte iddia ve iki adet kara para aklama suçundan mahkum etti. Mahkeme belgelerine göre, Warner şüpheli olmayan kurbanların isimlerini ve sosyal güvenlik numaralarını kullanarak 5.000’den fazla yanlış vergi iadesi yaptı.

7. PayPal’ı Dolandırmak için Şema

2014. New Orleans. Giray Biyiklioğlu, a / k / a “Johnny Bryan”, 192 ay hapis cezasına çarptırıldı ve motosiklet, jet ski ve 80.000 ABD dolarını içeren dolandırıcılık gelirlerinin kaybedilmesinin yanı sıra 324.551 dolar tazminat ödemesini emretti. Biyiklioğlu, tel sahtekarlığı, ağır kimlik hırsızlığı, vergi kaçakçılığı ve kara para aklama suçundan suçlu bulundu. Mahkeme belgelerine göre, Biyiklioğlu, diğer kişilerin adlarında hileli bir şekilde oluşturduğu PayPal hesaplarını kullanarak PayPal, Inc.’i dolandırmak için bir plan hazırladı. Biyiklioğlu, tel sahtekarlık planının ilerlemesinde altı kurbanın kişisel bilgilerini kullandı.

8. Çevrimiçi şifre hırsızlığı

Eylül 2015’te ilk duruşma şüpheli Johnston ve Walker’ın ‘bilgisayarlarla (dolandırıcılık kaçakçılığı) bağlantılı dolandırıcılık yapmak için birlikte komplo kurdukları’ ‘mahkemesinde yapıldı. Bu, şüpheli olmayan mağdurlara yönelik kimlik belgeleri ve bilgileri elde etmek için çevrimiçi olarak şifre hırsızlığı ile birlikte gizli telefon kayıtları bilgileri almayı içeriyordu. Bu çevrimiçi kimlik hırsızlığı davası ve suçluyu yakalamayan çok daha fazlası ile dünya çapında binlerce benzer dava devam etmektedir.

Kendinizi çevrimiçi Kimlik Sahtekarlığından en iyi nasıl koruyabilirsiniz?

Bu kimlik hırsızlığı vakaları bize, kimliğinizin suçluyu itibarını dolandırmak, çalmak veya itibarını mahvetmek için nasıl fayda sağlayabileceğine dair çeşitli senaryolar olduğunu göstermektedir. Hassas bilgileri internette, özellikle güvenli olmayan internet
bağlantılarında paylaşmanın ne kadar tehlikeli olabileceğinin bir hatırlatıcısıdır .

Çevrimiçi gizlilik ve güvenliğin çok konuşulduğu bu çağda, hala kimliklerini çalınmaktan korumak için gerekli adımları atmayan insanlar var. Bu durumlar, herkesin kişisel bilgilerinize erişebileceğini ve bunları yasadışı etkinlik için kullanabileceğini göstermektedir.

Çevrimiçi verilerinizi korumak için:

Tor Ağı

Yaygın olarak Tor olarak adlandırılan Soğan Yönlendirici, internete anonim olarak göz atmanın en güvenli yollarından biridir. Tor, sizi birden fazla düğüm ve atlama yoluyla hedef tarayıcınıza götüren açık kaynaklı bir tarayıcıdır. Bu düğümler, bir ağ oluşturan gönüllülerin uzak bilgisayarlarıdır. Her web sitesine rastgele bir düğüm ağı üzerinden erişilir, böylece herkes konumunuzu izlemeyi zorlaştırır.

VPN

VPN’ler tartışmasız en iyi güvenlik araçlarından biridir. IP adresinizi kendi sunucularının IP adreslerinden biriyle maskeliyorlar ve internet ile sisteminiz arasında alışverişi yapılan tüm trafiği şifreliyorlar. Bu, internete anonim olarak güvenli bir şekilde göz atmanıza yardımcı olur. VPN üzerinden Tor gibi ek özellikler, çevrimiçi ortamda gizlilik sağlamak için harika araçlardır.

işaret

Open Whisper Systems tarafından geliştirilen Signal, Android ve iOS kullanıcıları için şifreli bir anlık mesajlaşma ve sesli arama uygulamasıdır. Paylaşılan tüm verileri şifrelediği için mesajlarınızın ve video görüşmelerinizin hiç kimse tarafından izlenmemesini sağlar.

Özel Tarama

Özel Tarama, ziyaret ettiğiniz siteler ve sayfalar hakkında herhangi bir bilgi kaydetmeden İnternet’e göz atmanıza olanak tanır ve şirketlerin Özel Tarama’da Korumayı İzleme seçeneği vardır, bu da şirketlerin tarama geçmişinizi birden fazla sitede izlemesini önler.

Daha fazla güvenlik ve gizlilik ipucu için blogumuzu takip edin

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

Related Article

You must be logged in to post a comment.