VPN GoUp News

  • Home
  • Blog
  • IKEv2 / IPsec: Tanım ve Özellikler
VPNGoupCom New-Used-1-ok-1024x576

IKEv2 / IPsec: Tanım ve Özellikler

IKEv2 / IPsec nedir?

Son zamanlarda VPNGOUP, VPN servislerinden en hızlı vpn ülkesi biri olarak IKEv2 / IPsec desteğini vermeye how to use utorrent with avast vpn başladı. Ancak windows 7 indir türkçe full gezginler chrome vpn add on bilenlerde çok fazla olmayanlarımız için iki how to set up express vpn ana soru hotspot shield windows 10 var:

VPNGoupCom new-used-1-1

IKEv2 / IPsec tam olarak nedir?

ve

VPNGOUP neden şimdi destekliyor?

Bu soruları cevaplamak için, önce VPN hizmetinde kullanılan ve VPNGOUP tarafından desteklenen diğer bazı güvenlik protokollerini hızlıca gözden geçirmemiz gerekiyor.

IKEv2 / IPsec ve Diğer Güvenlik Protokolleri

PPTP (Noktadan Noktaya Tünel Protokolü) tanıtılan ilk güvenlik protokollerinden biriydi. Şifrelemede kullanılan şifre paketleri nedeniyle kurulumu çok kolaydır ve nispeten hızlıdır, ancak günümüzde çok zayıf olarak kabul edilmektedir ve bu nedenle VPNGOUP tarafından önerilen bir seçenek değildir .

L2TP / IPsec (Katman 2 Tünel Protokolü) PPTP kadar hızlı ve kolaydır. L2TP tek başına şifreleme sağlamaz, bu yüzden Internet Protokolü Güvenliği (IPsec) ile kullanılır. PPTP’den çok daha güvenlidir, ancak kendi sorunları da vardır. VPNGOUP bunu yalnızca eski bir protokole gerçekten ihtiyaç duyulan bir yedek olarak destekler. L2TP / IPsec, paylaşılan bir sırrın ve aynı zamanda kullanıcının kimlik doğrulaması için kendi kimlik bilgilerinin bir kombinasyonunu kullanır, bu nedenle L2TP / IPsec kullanan mutlak gizlilik garanti edilemez, çünkü birisinin trafik olasılığını oldukça düşük olmasına rağmen her zaman bir potansiyel vardır. Dikkatli bir şekilde ve sadece geçici bir çözüm olarak veya gizlilik ana endişelerden biri değilse kullanın.

OpenVPN olgun, güvenli ve sağlam bir açık kaynak protokolüdür, ancak VPNGOUP sadece AES256’yı desteklese de çok çeşitli şifreleme algoritmaları ile çalışır . OpenVPN’i Android  uygulamamızda, ayrıca  Windows  ve  macOS uygulamalarında kullanıyoruz. VPNGOUP tarafından günlük VPN protokolü olarak şiddetle tavsiye edilir .

IKEv2 / IPsec  ( VPNGOUPprotocols’a en son eklenen ), L2TP’nin olduğu gibi IPsec tarafından da korunur, ancak IKEv2 / IPsec, çok güçlü şifreleme algoritmaları ve anahtarları kullanarak kullanıcının güvenliğini ve gizliliğini önemli ölçüde artırır. IKEv2 kullanan herhangi bir VPNGOUP uygulaması ayrıca IKEv2 / IPsec’de NGE (Yeni Nesil Şifreleme) kullanır, ancak IKEv2’yi kendi başına yapılandıran kullanıcılar her zaman mevcut olan en iyi şifrelemeye sahip olmayabilir (işletim sistemine bağlı olarak). Faz 1 anahtarları oluşturmak için kullanılan şifreler, şifreleme için AES-256- GCM’dir  ve 3072 bit   kullanarak PFS (Perfect Forward  Secrecy) ile bütünlüğü sağlamak  için  SHA2-384 ile birleştirilmiştir Diffie Hellmann anahtarları. IPsec daha sonra güçlü AES256’yı kullanarak istemci ve sunucu arasındaki tüneli korur  . Bu, kullanıcıya gönül rahatlığı güvenliği, istikrar ve hız sağlayan bir protokoldür. Bu nedenlerle, VPNGOUP tarafından şiddetle tavsiye edilir ve iOS uygulamasında varsayılan olarak benimsenmiştir ve yakında diğer platformlarda da kullanıma sunulacaktır.

Yeni IKEv2 / IPsec protokolünü tanıtmanın ana nedenleri

Daha güçlü şifreleme

VPNGOUP, müşterilerimize internette gezinirken gizlilik ve güvenliklerini sağlamak için çeşitli seçenekler sunmayı taahhüt eder. IKEv2 / IPsec, en son sürümü sunan gelişmiş bir güvenlik protokolüdür

Otomatik yeniden bağlanma

IKEv2 / IPsec, bir İnternet bağlantısı kesildiğinde yeniden bağlanma yeteneği sunar.

Birçok cihaz tarafından desteklenir

IKEv2 / IPsec, müşterilerimizin VPNGOUP’u kurmasına izin verecektir .

istikrar

IKEv2 / IPsec, özellikle wifi ve mobil veri kullanımı arasında atlayanlar için büyük bir kararlılık sunar. Daha fazla hizmet kararlılığı, etkin noktalar arasında atlasanız bile VPN hizmetine bağlanabilmenizi sağlar.

hız

IKEv2 / IPsec daha hızlı verim sağlayabilir   ve sonuç olarak uygulama hızlarını iyileştirmek için oldukça faydalı olabilir.

Tüm bunların kayda değer olduğu şey, herhangi bir VPN kullanıcısı için oldukça etkili olan olağanüstü güvenli, istikrarlı ve hızlı bir protokoldür.

Peki, bu express vpn premium apk protokolü nerede how to change vpn to india ve ne bilgisayarım indir zaman bulabilirsin?

IKEv2 artık varsayılan open vpn kurulumu olarak en son  iOS uygulamasında   (şimdi App how can you tell if your vpn is working Store’dan booking vpn kullanılabilir) kullanılabilir. Yakında diğer uygulamalara gelecek. vpn apps Diğer cihazlar için kurulum how do i use avast vpn talimatları ve eğiticiler yakında kullanıma sunulacaktır.

Paylaşmak chrom uzantılar istediğiniz IKEv2 / IPsec’in vpn reviews diğer avantajlarını what is vpn and what does it do biliyor musunuz almanya vpn? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

 

 

Categories:
Tags:

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.