VPN GoUp News

  • Home
  • Blog
  • İngiliz Başbakanı Şiddet Ayaklanmalarının Ardından Sosyal Medya Yasağı Önerdi

İngiliz Başbakanı Şiddet Ayaklanmalarının Ardından Sosyal Medya Yasağı Önerdi

İngiltere Başbakanı David Cameron, Londra ve diğer şehirleri, yani Twitter ve Facebook’u sarsan son isyanlarda suçlanacak belirli suçluları bulduğuna inanıyor. Perşembe günü, İngiliz güvenlik enstitüleri ile ilgili soruları gündeme getiren konuyla ilgili görüşlerini ifade ettiği sırada parlamentoya sesleniyordu.

İngiliz medyasına göre, hükümeti sadece Twitter ve Facebook’u değil, BlackBerry’nin yapımcıları Research in Motion’ı da son patlamalar sırasında rollerini tartışmak üzere bir toplantıya çağırdı. Cameron ayrıca hükümet yetkilileri ve ilgili makamların “şiddet, düzensizlik ve suçluluk planladıklarını bildiğimizde insanların bu web siteleri ve hizmetler aracılığıyla iletişim kurmayı durdurmanın doğru olup olmayacağına bakmak için” birlikte çalıştıklarını söyledi.

Yanıt olarak, Facebook ve Twitter temsilcileri hükümetle görüşmekten mutluluk duyduklarını, ancak her türlü sansüre ve sosyal medya yasağına itiraz edeceklerini kolayca varsayabilirler . Cameron’a göre, şimdiye kadar ülke çapında 1200’den fazla kişi tutuklandı.

Bir tahmin, çalıntı mallar ve mal hasarında 100 milyon £ ‘dan fazla (161 milyon $) İngiliz perakendeciler tarafından dört gece süren isyanda kaybolduğunu tespit etti. İngiltere’deki birçok isyanın, ücretsiz ve özel bir anlık mesajlaşma aracı olan BlackBerry Messenger’ı ve Twitter ve Facebook’u kullanarak kendilerini organize ettikleri bildirildi.

Bununla birlikte, aynı sosyal ağ siteleri, barış çağrısı ve şiddetli ayaklanmaların ardından temizleme çabaları düzenlemek için de kullanılmıştır. Özgür konuşma savunucuları, ifade özgürlüğünün tüm kavramına demokrasi için bazı korkutucu sonuçlar doğuracak bir saldırıdan daha azını temsil etmediğini belirterek Cameron’un adresine itiraz ettiler. Her ne kadar ayaklanmalar ve yapılan hasar son derece kınanabilir olsa da, konuşma özgürlüğünü ve sosyal medya yasağını da kısıtlamak mantıklı değil. Beklemek ve bu toplantının nasıl ilerlediğini ve İngiltere hükümetinin ne gibi adımlar atacağını görmek zorundayız. Daha fazla güncelleme için bizi ziyaret etmeye devam edin.

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.