VPN GoUp News

 • Home
 • Newss
 • İnstagram karanlık modu nasıl: iPhone ve Android

İnstagram karanlık modu nasıl: iPhone ve Android

İnstagram karanlık modu gri ve siyah tonları ile İnstagram her zamanki beyaz arayüzü yerine alternatif bir renk düzeni var. Peki neden bu kadar önemli olduğunu ve nasıl alabilirsiniz?

Karanlık modunda uygulamalar kullanarak beyaz piksel siyah olanlardan daha büyük ölçüde daha fazla güç çekmesi nedeniyle özellikle ağır bir kullanıcı iseniz, telefonunuzun pil ömrünü artırmak yardımcı olabilir. Bu siyah piksel tamamen kapatın nerede AMOLED ekranlar, telefon için de geçerlidir.

Karanlık modu göz yorgunluğunu azaltır, özellikle geceleri, azaltılmış Parlama nedeniyle birçok insan da bulabilirsiniz.

Son olarak, İnstagram karanlık modu sadece iyi görünüyor, ve her gün kullandığımız uygulamalar söz konusu olduğunda, daha fazla seçenek her zaman açığız. WhatsApp, Facebook ve Twitter tüm karanlık modları sunar, Bu yüzden onlara katılmadan görmek İnstagram için harika.

2019 Ekim başlattığında İnstagram Adam Mosseri Başkanı bildirildiği gibi, mobil işletim sisteminin son sürümüne sahip olması için, yani Android 10 veya koyu tonları tadını 13 iOS gerekir. Bu değişiklik olursa, geçiş anlatan tam talimatları buna göre bu kılavuzu güncelleme yapacağız.

İPhone için İnstagram karanlık modunu etkinleştirme

Eğer 13 iOS çalışan bir iPhone varsa, bu adımları karanlık modunda İnstagram kullanmak sistem ayarlarını değiştirmek ve izin verir.

 1. Telefonunuzun ayarlarını açın
 2. Seçin “Ekran ve parlaklık”
 3. Dokunun ‘Karanlık’ temasını değiştirmek için
 4. Fırlatma İnstagram

Android için İnstagram karanlık modunu etkinleştirme

10 telefon çalışan Android için İnstagram karanlık modu etkinleştirmek için, sadece bu dört adımları izleyin:

 1. Telefonunuzun ayarlarını açın
 2. Aşağı ‘Görüntülemek için kaydırma
 3. ‘Karanlık tema’ toggle etkinleştirmek
 4. Fırlatma İnstagram
Facebook (görüntü kredi:)

İnstagram güç tasarrufu için başka yollar

Eğer 10 Android veya henüz 13 iOS yoksa, hala bunu yaparken (ve mobil veri tasarrufu) İnstagram güç kullanımını azaltmak için atılacak bir adım.

Kaydırma tutmak için,-yükler resimleri ve videoları İnstagram önceden, ama bu davranış sınırlayabilirsiniz. Uygulamanın sağ üst köşesindeki menü simgesine dokunun, sonra da ayarlar altındaki simgesine dokunun. ‘Hesap’, Mobil veri kullanımı’ ve geçiş ‘Veri’ koruyucu ‘tarafından takip dokunun.

Bu önceden yükleniyor videolar engeller, yalnızca indirilen olacaklar onları oynamak için seçtiğinizde. Büyük bir etkisi olma ihtimali var, fakat düzenli olarak son %10 ve görünürde hiçbir şarj cihazı ile pil bulursanız, her küçük yardımcı olur.

 • Yeni tasarım nasıl WhatsApp karanlık modu:
Categories:

Related Article

Twitter’da insanlar ve kelimeler kapatmak…

Bazen Twitter dünya hakkında daha fazla şey öğrenmek için faydalı bir yoldur, bazen de olmuyor. Kapatmak için ya da görmek istemiyorsun hesapları veya kelimeler, hashtags…

Garmin Bağlayın nasıl

Garmin Connect tüm formda kalmak yardımcı, size egzersiz en iyi şekilde yapmak veya sadece sağlık üzerinde daha yakından takip yol verme konusunda bir platformdur. Bir…

Houseparty silmek için

Dünyanın pek çok sosyal uzaklaşma pratik ve kilitleme girmeye başladığından beri, Houseparty son derece popüler oldu, ama bazı kullanıcılar artık app istemediklerine karar vermişler. Bunu…

You must be logged in to post a comment.