VPN GoUp News

  • Home
  • Blog
  • İran 3 Yıldır ABD ve Diğer Ülkelerde Casusluk Yapıyor
VPNGoupCom Operation-CleaverPN-1024x538

İran 3 Yıldır ABD ve Diğer Ülkelerde Casusluk Yapıyor

ABD siber ubuntu vpn güvenlik how to install atom vpn on firestick şirketi  Cleaver Operasyonu torch vpn  adlı projeden sorumlu  Cylance  , İranlı host indir bilgisayar korsanlarının dünyanın en büyük enerji, nakliye vpn 2017 ve altyapı how to add a vpn şirketlerine ve kurumlarına sızmış olabileceği konusunda herkesi uyarıyor. Sızma iki yıl önce başlamış olabilir ve bilgisayar korsanlarının hotspot full indir gelecekte vpn öneri how to get vpn for kodi tüm bu host indir vpn öneri pazarlara ciddi zarar how to get vpn for kodi vermesini sağlayabilir.

Araştırma şirketi siber saldırılar tarafından hedef alınan şirketleri adlandırmaya istekli olmasa da, şirketlerin bulunduğu ülkeleri ve şirketlerin faaliyetlerinin ne olduğunu listelediler: havayolları, havaalanları, üniversiteler, enerji firmaları, ABD, Çin, Hindistan, Almanya, Suudi Arabistan, İsrail, İngiltere ve Fransa’da bulunan telekomünikasyon operatörleri, havacılık firmaları ve hastaneleri.

Bununla birlikte, sızdırılan bilgiler, hedeflenen firmalar arasında Calpine Corp, Saudi Aramco, Petroleos Mexicanos, Korean Air ve Qatar Airlines gibi isimler olduğunu göstermektedir.

Hükümet, İran’ın siber yeteneklerini değerlendirmek için 87 sayfalık bir rapor yayınladı.

Cylance, eğer sorun zamanında ele alınmazsa, bilgisayar korsanlarının batı pazarlarına ve fiziksel güvenliğe büyük zarar verebileceklerini söyledi. Bir kanıt olarak, 2013 yılında gerçekleşen ABD Donanması ağına yapılan saldırıyı hatırlatıyor ve aynı grubun çeşitli firmalara yapılan 50’den fazla ihlalden sorumlu olduğuna dair kanıtlar olduğunu söylüyorlar.

Pemex gibi bazı şirketler sistemlerini potansiyel ihlaller için sürekli olarak gözlemlediklerini iddia etseler de, sistemlerine yönelik herhangi bir saldırı göstergesi fark etmediler. Diğer şirketler, Cylance hizmetçisinin şok edici açıklamasından sonra durum hakkında yorum yapmak istemiyorlardı.

Hamid Babei, tüm bu iddiaların geçerli sayılması için önemli bir kanıt bulunmadığını ve bu nedenle iddiaların İran hükümetinin imajını bozmaya hizmet ettiğini söyledi. Ve nükleer enerji üzerinde tartışırken çok değerli olabilir.

İran, daha önce batı örgütlerine sızdığına inanılan tek ülke değil. Rus ve Çinli bilgisayar korsanları zaten çeşitli siber saldırılar için suçlandı. Ancak, Çin ve Rusya’nın aksine, ABD ve İsrail büyük olasılıkla hedeflenen bilgileri elde etmek için bilgisayar solucanı kullanmışlardır.

Hükümetler, Tahran’ın 2010’dan beri ABD ve İsrail hükümetleri tarafından kontrol edilen bir Stuxnet bilgisayar virüsünün hedefi olduğu zamandan beri bilgi güvenliğine büyük yatırım yaptığını düşünüyor.

Batılı ülkeler İran’daki nükleer projeyi bilmek istiyorlardı. Ancak hükümet, programın askeri amaçlarla değil, yalnızca nükleer enerjinin genişletilmesi için tasarlandığını söyledi.

Bilgisayar korsanlarının bazı verilerine eriştikten sonra elde edilen bilgiler, farklı nakliye şirketlerini ve üniversiteleri hedef aldıklarını gösterdi. Ayrıca, kullanıcı kimlik bilgilerini, ekran görüntülerini ve diyagramları içeren devasa veritabanlarına sahip olduklarını da gösterdi.

Soruşturma ayrıca, son ihlallerin arkasındaki İranlı araştırmacıların 2013 yılında ABD Deniz Kuvvetleri Deniz Piyadeleri İntranetine yönelik siber saldırılardan da sorumlu olmalarını büyük bir olasılık gösterdi. Ancak Cylance iddialarını desteklemek için herhangi bir kanıt sunmadı.

Bu yılın başlarında siber istihbarat şirketi iSight Partners, İran kaynaklı üç yıllık bir kampanyanın ABD, İsrail ve diğer ülkelerin liderlerini gözetlemek için gerçekleştiğini bildirdi.

Güvenlik ihlalleriyle çevrili where to get a vpn olarak yaşıyoruz vpn free trial ve kendimizi how to change my vpn ve bilgilerimizi vpn one click onlardan world indir gezginler korumak için harekete geçmeliyiz. Bunu yapmanın çok kolay bir yolu, tüm internet trafiğinizi VPN sunucusu üzerinden yeniden engellenmeyen vpn yönlendirmektir  . VPNGOUP, bilgilerinizin how to install avast vpn on firestick güvende olduğundan emin olmak hotspot shield bağlantı sorunu için thailand vpn free gelişmiş şifreleme yöntemleri kullanır.

Written by MiaEvani (UI/UX Designer of VPNGoUp)

 

Categories:
Tags:

Related Article

You must be logged in to post a comment.