VPN GoUp News

 • Home
 • Blog
 • Jailbreak yapmak iPhone’unuz için güvenli mi?
VPNGoupCom jailbreak-iphone-1200x628-2featured-1024x576

Jailbreak yapmak iPhone’unuz için güvenli mi?

İPhone’unuzu full program vpn daha hızlı veya phone vpn daha işlevsel chrome indir 64 bit gezginler hale vpn connect indir getirmek için mate vpn kişiselleştirebilirsiniz, ancak yalnızca bir dereceye internet tunnel kadar. Değişikliklerinizi daha da ileri götürmek için tek seçenek vpn ile sitelere giriş jailbreak samsung smart tv vpn yükleme yapmaktır. Ama google chrome başlangıç sayfası değişmiyor ne pahasına olursa iphone için vpn uygulaması olsun? Kendi güvenliğinizin android vpn nedir bedelini ödemeye free vpn betternet hazır mısınız?

VPNGoupCom jailbreak-iphone-1200x628-featured-1

Jailbreak yapmak nedir?

İPhone’unuzu sallamak, cihazınızın işletim sisteminin ve uygulamalarının kilidini açar ve bunları Apple tarafından getirilen sınırlamalardan kurtarır. Yalnızca App Store’a güvenmek yerine, herhangi bir web sitesinden uygulama indirebilir ve sisteminizin temel bölümlerini değiştirebilirsiniz. Bu ayrıca iOS’a yetkisiz uygulamalar koymanıza izin verir.

Jailbreak yapmak güvenli midir?

Çoğu ülkede yasal olmasına rağmen, jailbreak yapmak hala oldukça risklidir. İşte nedeni:

 • Kötü amaçlı yazılım . Evet, özelleştirilmiş uygulamalar ve oyunlar harika, ancak bunları rastgele bir web sitesinden indirmeye karar verirseniz, muhtemelen telefonunuza kötü amaçlı yazılım bulaşır. Mağaza dışındaki uygulamaların hiçbiri taranmadı veya onaylanmadı. Bazıları teknik ayarları veya hatta kötü amaçlı kötü amaçlı yazılım olması nedeniyle Apple’ın şartlarını yerine getirmemiş olabilir.
 • Çökmeler ve kararlılık sorunları . Önemli bir ayarda yapılan küçük bir değişiklik bile telefonunuza zarar verebilir. Çeşitli özelleştirmeler de telefonunuzu yavaşlatabilir ve hatta pilinizi tüketebilir. Jailbreak yapılmış iPhone’lar için çok sayıda performans yönetimi uygulaması olmasına rağmen, neden ilk etapta bu riske maruz kalsın?
 • Veri ihlalleri . 2015 yılında Palo Alto Software’deki güvenlik uzmanları, 225.000’den fazla hapishane verisinin çalınmasıyla sonuçlanan büyük bir ihlal bildirdi. Etkilenen kullanıcılar, hapishane kırılmış cihazlar için özel bir platform olan Cydia’dan KeyRaider adlı bir uygulama indirmişti. Bu, yeni jailbreak uygulanmış uygulamalarınızın toplayabileceği verilerin olası ihlallerinden bahsetmiyor. Veri ihlalleri  gittikçe yaygınlaşıyor.
 • Apple veya operatörünüz tarafından terk edilmek . Yalnızken daha iyi olduğunu mu düşünüyorsun? Telefonunuzu jailbreak yaptığınızda garantisini geçersiz kılarsınız. Ne Apple ne de operatörünüz jailbreak yapılmış bir telefonla ilgili sorunları gidermeyi kabul etmeyecektir. Birisi onarım için kabul ederse, ücretsiz olmayacaktır.

Jailbreak yapmak yasal mı?

Garantinizi geçersiz kılacak olsa da,  jailbreak yapmak ABD’de  yasaldır ve çoğu ülkede yasal olacaktır (kontrol etmeye değer olsa da). Bu her zaman yasal kalacağı anlamına gelmez. ABD’deki DMCA (Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası) bir noktada uygulamayı yasadışı hale getirdi, ancak bu yorum mahkemede bozuldu. Cihazın sahibi sizsiniz ve uygun gördüğünüz gibi değiştirme hakkınız olmalıdır .

İPhone’unuzu jailbreak yapmalı mısınız?

Önceliğiniz güvenlikse, jailbreak yapılmasını öneriyoruz. Jailbreak yapmaya zaten karar verdiyseniz, biraz daha güvenli kalmak için birkaç ipucumuz var:

 1. Jailbreak yapmadan önce iPhone’unuzun verilerini yedekleyin. Bir şeyler ters giderse, bu durum onu ​​hapishane dışı durumuna geri yüklemenize yardımcı olabilir.
 2. Kötü amaçlı uygulamalara ve ince ayarlara dikkat edin.
 3. Telefonunuzu kullanırken güvenilmez web sitelerini ziyaret etme konusunda dikkatli olun.
 4. Telefonunuzu open vpn apk jailbreak yaptığınızda telefondan vpn root şifresini değiştirin. Her vpn better iPhone aynı varsayılan şifreye sahiptir ve droid vpn nasil kullanilir jailbreak yapmak cihazınızı vpn etki alanının ağ adaptörü devre dışı saldırılara karşı free anti virüs savunmasız hale getirir.

Daha fazla siber güvenlik ipuçları ve püf noktaları için, aşağıdaki aylık blog bültenimize abone olun!

Written by MiaEvani (UI/UX Designer of VPNGoUp)

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.