VPN GoUp News

  • Home
  • Blog
  • Otelinizin Wi-Fi Güvenliğini Sağlama
VPNGoupCom hotel_wifi-ok-1024x576

Otelinizin Wi-Fi Güvenliğini Sağlama

Bugün, porno izlemek için vpn neredeyse how to add vpn on mac tüm oteller sakinlerine en iyi telefon güvenlik programı kablosuz kendi vpn sunucunuzu kurun internet sağlamaktadır. Ve neden how to use hide me vpn merak etmeyin –  ABD’de yapılan bir araştırma , Wi-Fi’nin türkiye vpn ücretsiz otopark, iyi konum itu vpn veya kontinental kahvaltıdan how to get rid of vpn daha önemli olduğunu  tek tıkla indir gösteriyor.
VPNGoupCom hotel-wifi

Wi-Fi bağlantıları genellikle kaldığınız oda numarası ve odanız için verilen bir şifre gibi bilgileri girmenizi gerektirir. Daha küçük oteller tüm odalar için tek bir parolaya sahiptir. Çoğu zaman, bir bağlantı kurmadan önce kimlik doğrulama adımından kaçınılarak internet bağlantısını tamamen açın.

Her iki durumda da, kimlik doğrulama yerine getirilse bile bağlantı kolayca kesilip çıkarılabilir. Oteller genellikle herhangi bir zamanda odalarında kalan çok sayıda insan olduğundan, bu sizi oteldeki bir başkasının veri gözetleme ve / veya ciddi saldırılarına karşı savunmasız hale getirir.

Otel Wi-Fi’si ne kadar güvenli?

Otel Wi-Fi güvenliği oldukça gevşek. Açık Wi-Fi bağlantıları onları kimlik hırsızlığı ve veri gözetleme gibi saldırılara gerçekten açık hale getirir. Açık bir ağ kullanırken herkes İnternet etkinliğinizi izleyebilir. Güvenli olmayan bir ağda birinin çevrimiçi trafiğinde casusluk yapmayı kesinlikle kolaylaştıran Wireshark gibi bir yazılım olduğundan, İnternet etkinliğinizi gözetlemek için hackleme konusunda gerçekten bilgili olmak bile gerekmez.

Açık ağlar, Internet’te aldığınız ve gönderdiğiniz veriler için herhangi bir şifreleme kullanmaz. Düz metin mesajların, yani herhangi bir şifreleme içermeyen mesajların kullanılması, etkinliğinizi gözeten herkesin bu mesajları okumasını gerçekten kolaylaştırır. Bu, otel otellerindeki açık Wi-Fi ağlarını saldırılara karşı hassas hale getirir. Açık ağlardaki çoğu web sitesi güvenli bir protokol veya ‘https’ URL’si kullanmaz, bu da kişinin bu web sitelerindeki aktivitesini izlemeyi çok kolay hale getirir. Bu nedenle, bu tür bir İnternet bağlantısı üzerinden hassas bilgiler göndermek, herkesin bu kişisel bilgileri arayabileceği ve okuyabileceği için bir felaket reçetesidir.

Kendinizi nasıl korursunuz?

Otel Wi-Fi güvenliği hemen hemen mevcut olmadığından, kendisini olası veri gözetmenlerinden korumak bir konuğun sorumluluğundadır. Herkes tarafından kullanılabilecek basit bir şifreleme yöntemi vardır: VPN kullanmak. VPN’ler veya Sanal Özel Ağlar, şifreli bir tünel aracılığıyla sizi İnternet’e bağlar. Sisteminiz ile herhangi bir web sitesi arasında İnternet servis sağlayıcının sizi geçebileceğinden farklı bir yolla bağlantı kurulur, yani bağlantı verilerinizi şifreleyen bir VPN sunucusu üzerinden yapılır.

Bu VPN sunucusu, İnternet ve sisteminiz arasında bir geçiş görevi görür. Web sitesi VPN sunucusuyla ve sunucu sisteminizle etkileşime girer. VPN sunucusu ile sisteminiz arasındaki etkileşim şifreli olduğundan, kimse hangi web sitesine göz attığınızı veya hangi verileri çevrimiçi paylaştığınızı göremez. Tüm görebilecekleri bir VPN sunucusuna bağlı olduğunuz. VPN’ler, şifreleme işlevleri sayesinde güvenlik ve gizlilik sağlar. Otelde ortak bir Wi-Fi ağı kullanılırken bunların ikisi de gereklidir.

Bir VPN hizmeti genel olarak gezginler için harika bir araçtır: Farklı bir sunucu konumu seçerek IP adresiniz gizlenir ve yeni bir adres atanır, böylece coğrafi olarak engellenen içeriği atlayabilir ve nerede olursanız olun kısıtlı çevrimiçi hizmetlere erişebilirsiniz.

Sonuç

Kaldığınız vpn browser android bir otelin how to use touch vpn on windows 10 açık bir Wi-Fi wifi driver indir gezginler bağlantısı kullandığından hidemyass vpn full neredeyse sizi kullanırken how do i install pia vpn on firestick veri hırsızlığına windscribe bağlanmıyor karşı oldukça savunmasız hale getirir. Neyse ki, bir VPN kullanmak bu durumda kendinizi korumanıza yardımcı olabilir. VPNGOUP vpn metu mükemmel bağlantı hızı sağlar, sınırsız how to set up a private vpn bant genişliği, aynı anda altı vpn yandex adede kadar cihazda tek bir hesapta kullanılabilir ve olağanüstü küresel kapsama alanına sahiptir.

İlgili: IP’nizi Gizlemenin Yararları

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

Categories:
Tags:

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.