VPN GoUp News

  • Home
  • Blog
  • Özel bir Spotify oturumu başlatma
VPNGoupCom spotify-private-session-ok-1024x576

Özel bir Spotify oturumu başlatma

Milyonlarca hotspot vpn indir gezginler kişi potansiyel how does ssl vpn work gizlilik ve meb fatih vpn güvenlik vpn webtekno risklerini which of the vpn protocols is the connection using dikkate almadan Spotify’ı chrome video indirme android kullanıyoruz. Özel bir vpn ücretleri oturumu ve diğer what is a good vpn for windows yararlı facebook vpn giriş özellikleri etkinleştirerek Spotify’ı nasıl daha güvenli hale getireceğinizi öğrenin.

VPNGoupCom temporary-files-mac-718x404-3-1

Spotify sorunları

Spotify yüzlerce parçaya erişmek için uygun bir yöntem olsa da şunu bilmelisiniz:

  • Spotify’ın Ön kayıt kampanyaları etiketlere hakkınızda çok fazla bilgi verir. Bu işlev, bir parça veya albüm yayınlanır yayınlanmaz almanızı veya parçaları üçüncü taraf web siteleri aracılığıyla önceden kaydetmenizi sağlar. Ancak bunu yaparak etiketlerin Spotify verilerinize erişmesine ve davranışınızı izlemesine izin verebilirsiniz. Sony, kullanıcıların verilerine bu yolla eriştiği için ünlüdür. Ancak, önceden kaydedilmiş parçaları https://www.spotify.com/us/account/privacy/ adresine gidip Uygulamalar’ı ve  önceden kaydettiğiniz bir şarkının yanındaki Erişimi Kaldır’ı tıklayarak  her zaman kaldırabilirsiniz  .

VPNGoupCom spotify-private-session-2

  • Spotify kullanıcıları engellemenize izin vermez. Herkes sizi takip edebilir ve ne dinlediğinizi görebilir. Bu gizlilik eksikliği birkaç çevrimiçi zorbalık vakasına bile yol açtı. Spotify, bu tür vakaları kendi platformunda önlemeye yardımcı olan mesajlaşma işlevini kaldırdı. Bununla birlikte, bu zorbalık biçimi platformlara ve gerçek dünyaya ulaşabilir.
  • Spotify’ın uygulaması kişilerinize erişebilen ve davranışlarınızı, dinleme alışkanlıklarınızı ve konumunuzu izleyebilen birçok izin gerektirir. Bu verileri Spotify deneyiminizi geliştirmek, sizin için oynatma listeleri oluşturmak ve ayrıca sizi reklamlarla hedeflemek için reklamverenlerle paylaşmak için kullanır. Ancak, verilerin nasıl kullanılacağı ve toplanıp satıldıktan sonra kimlerin alacağı hakkında hiçbir fikriniz yok.
  • Spotify çok sayıda güvenlik ihlali yaşadı ve kötü amaçlı reklamlar barındırdı  . 2009 güvenlik ihlalinde, kullanıcı verilerinde potansiyel bir sızıntı vardı.

Spotify nasıl özel olarak kullanılır

Hala Spotify’ın tadını çıkarmak istiyorsanız, gizliliğinizi korumak için şu ipuçlarını izleyin:

1. Ayarlarınızı değiştirin.

1.  Uygulamada sağ üstteki V simgesini  tıklayın  ;

VPNGoupCom spotify-private-session-17

2. Ayarlar’a  dokunun  ;

VPNGoupCom spotify-private-session-8

3. Sosyal  sekmesine  gelin ;

VPNGoupCom spotify-private-session-10

4.  Devre Dışı Bırak  Yeni çalma listelerimi herkese açık  hale getirin, böylece başkaları gelecekteki çalma listelerinizi göremez.

VPNGoupCom spotify-private-session-12

Mevcut çalma listelerinizi gizlemek için bir çalma listesi seçin, üç noktayı tıklayın ve Gizli Yap’ı seçin  ;

VPNGoupCom spotify-private-session-18

5.  Spotify özel oturumu başlatmak için anonim olarak dinlemek üzere Özel oturum başlat seçeneğini  etkinleştirin  .

VPNGoupCom spotify-private-session-15

Veya  daha hızlı yapmak için V -> Özel Oturum’u tıklamanız yeterlidir  .

VPNGoupCom spotify-private-session-6

Bu, etkinliğinizi Spotify ve Facebook’ta diğerlerinden gizler. Sadece altı saatten fazla çevrimdışı olduğunuzda veya uygulamayı yeniden başlattığınızda oturumun otomatik olarak sona ereceğini unutmayın;

6. Dinleme etkinliğimi Spotify’da paylaş  ve  Son çalınan sanatçılarımı göster seçeneğini  kapatarak  Spotify’ın sizinle ilgili verdiği bilgi miktarını en aza indirebilirsiniz;

VPNGoupCom spotify-private-session-16

7. Ayarlar’ı  açıp en alta kaydırın ve Gelişmiş ayarları göster’e tıklayarak  çerezleri engelleyin  . Gizlilik  bölümündeki geçişi devre dışı bırakın  . Bu, Spotify deneyiminizi etkileyebilir, çünkü çerezler davranışınızı izlemeye ve dinleme önerileri sunmaya yardımcı olur.

VPNGoupCom spotify-private-session-4

Mobil uygulamada şunları yapmalısınız:

1.  Sağ üstteki dişli çark simgesine  basın  ;

VPNGoupCom spotify-private-session-3

2.  Seçim  Sosyal ;

VPNGoupCom spotify-private-session-11

3.  Burada özel bir oturumu etkinleştirebilir, dinleme etkinliğini ve son çalınan sanatçıları gizleyebilirsiniz.

VPNGoupCom spotify-private-session-1

2. Spotify’ın sizinle ilgili sahip olduğu bilgi miktarını sınırlayın.

1. https://www.spotify.com/us/account/privacy/ adresine  gidin  ; ;

2. Gizlilik Ayarları’na  tıklayın  . Burada, Spotify’ın sizin hakkınızda bildikleri Facebook verilerini kontrol edebilir, reklamları yönetebilir ve kişisel verilerinizi indirebilirsiniz;

VPNGoupCom spotify-private-session-5

3. Facebook verilerimi işle seçeneğini  kapatın  . Spotify artık paylaşılan Facebook verilerinizi işlemeyecek;

VPNGoupCom spotify-private-session-13

4.  Devre dışı bırak  Özel reklamlar için kişisel verilerimi işle . Ardından Spotify, size reklam hedeflemek için üçüncü taraflarca paylaşılan bilgilerinizle eşleşmez.

VPNGoupCom spotify-private-session-14

Diğer uygulamaların Spotify’ın verilerine erişimini aşağıdakilerle de sınırlayabilirsiniz:

1. https://www.spotify.com/us/account/privacy/ adresine  giderek  ;

2. Uygulamalara  Gitme  ;

VPNGoupCom spotify-private-session-2-1

3.  tıklamak  Erişimi Kaldır  uygulamalarının yanında sizinle Spotify veri paylaşımı.

VPNGoupCom spotify-private-session-7

3. Facebook hesabınızı Spotify ile bağlamayın.

Facebook üzerinden değil, doğrudan Spotify’a kaydolarak yeni bir hesap oluşturun. Bu, Spotify verilerinizi Facebook’tan gizlemenize yardımcı olacaktır. Facebook dışı hesabınıza Facebook’u kullanarak giriş yaptıysanız, V -> Ayarlar’a gidebilir   ve Sosyal  bölümünün altındaki  Facebook’tan Bağlantıyı Kes’i  tıklayabilirsiniz  .

İLGİLİ MAKALELER

İnternetimin kısıtlanıp kısılmadığını nasıl anlayabilirim? Derinlik · 3 dk. Okuma
Gizli Netflix kodlarına erişme Nasıl Yapılır · 5 dk okuma

Spotify alternatifleri

Spotify en büyük ve en popüler müzik veritabanı olmasına rağmen, geçmişte haksız taktikler kullanmıştır. Bunlar arasında sahte sanatçılar yaratmak, alakasız çalma listelerinde belirli şarkılar dikmek vb. Sayılabilir. İşte kendi avantajları olan birkaç alternatif:

  1. Bandcamp.  Bandcamp, indie müzik tutkunları için mükemmel bir veritabanıdır. Spotify’da bulamayacağınız birçok yeraltı müzik mücevheri bulabilirsiniz. Ayrıca, doğrudan müzik satın alabilir ve sanatçıları destekleyebilirsiniz. Müzik dinlemek için giriş yapmanıza gerek yoktur; şarkılarını dinlemek için sanatçının profil sayfasını açmanız yeterlidir. Ayrıca Bandcamp hesabınızı herhangi bir sosyal medya platformuna bağlamanız gerekmez.
  2. Ses bulutu.  Bu popüler müzik paylaşım sitesi, köklü ve yeni sanatçıların birçok parçasını ve karışımını içeriyor. Soundcloud’a kolayca müzik yükleyebilirsiniz. Google veya Facebook hesapları olmadan da giriş yapabilirsiniz. Etkinliğinizi diğer kullanıcılara göstermez ve engellemenize veya sessize almanıza olanak tanır. Bazı parçaları giriş yapmadan da dinleyebilirsiniz.
  3. Resonate.  Rezonat, btk vpn sanatçılara daha adil how to install vpn on kodi firestick teşvikler touch vpn indir pc sağlayan free vpn windows 10 ve açık kaynak kodlu how to use cyberghost vpn free etik bir akış platformudur. Ayrıca, vpn star verilerinizin ücretsiz vpn apk kimlerle what authentication types for a vpn can be used? (choose all that apply.) paylaşılacağını seçebilir ve kimliğinizi güvenli bir şekilde chrome da uzantılara giremiyorum doğrulayabilirsiniz.

Siber güvenlik hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki aylık blog bültenimize abone olun!

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp
Categories:
Tags:

Related Article

You must be logged in to post a comment.