VPN GoUp News

VPNGoupCom poland-surveillance-ok-1024x576

Polonya Gözetim Kanunu

Bu haftanın hotspot shield vpn elite başlarında how to turn off avast vpn, 7 Şubat 2016’ücretsiz vpnler da – Polonya, çok katı best vpn for mac ve why is my vpn so slow müdahaleci meb engeli kaldırma 2018 bir gözetim yasası teamviewer vpn olarak kabul how does vpn works edilen yeni bir veri saklama wap indir.com yasasını kabul etti   ( PL – Ustawa Inwigilacyjna ). Yeni yasa, Polonya devlet bilkent vpn windows 10 kurumlarının ve polisin how to setup vpn on ubuntu Polonya’daki vatandaşların internet faaliyetlerini (ve daha fazlasını) bilgisayara android izleme olanaklarını büyük ölçüde artırdı.
VPNGoupCom poland-surveillance-1

Sadece birkaç hafta önce, Polonyalılar   önerilen gözetim yasasını protesto etmek için sokaklara çıktılar, ancak hükümeti internet özgürlüğü ve demokrasi için yaptıkları itiraz konusunda ikna edemediler.

Yeni sürveyans yasası ne anlama geliyor?

Yeni yasa, Polonya’daki internet sağlayıcılarının önümüzdeki iki ay içinde ağlarında veri saklama teknolojisi kurmasını gerektiriyor. Ağlarındaki her internet kullanıcısıyla ilgili meta verileri 2 yıla kadar kaydetmeleri ve depolamaları gerekir. Yasa ayrıca, yardımdan devam eden soruşturmalara, suçların tespitine ve önlenmesine kadar, saklanan verilere erişime izin verilen davaların kapsamını da genişletiyor. Sonuç olarak, 18 aya kadar gözetim altına alınacak resmi bir şüpheli olmak zorunda değildir.

Geçen Ekim ayında seçilen Kanun ve Adalet partisi, ulusal güvenlik çıkarları için daha katı veri saklama yasaları önermişti. Ne yazık ki Polonya, Avustralya, Almanya, ABD, Kanada, Fransa ve daha fazlası da dahil olmak üzere, veri korumanın artık yasa olduğu bazı ülkelere katıldı.

Veri Tutma / Gözetim Yasası nedir?

Polonyalı sakinlerin artık çevrimiçi gizlilik haklarını kullanma kapasiteleri sınırlıdır. Yeni gözetim faturası, cep telefonunuzu veya sabit telefonunuzu kullandığınızda, kısa mesaj gönderip aldığınızda, herhangi bir şey indirdiğinizde veya yüklediğinizde, e-posta gönderdiğinizde veya web’e göz attığınızda kaydedilen tüm meta verilerin iki farklı Polonya telefonu ve internet servis sağlayıcısı tarafından saklanacağı anlamına gelir  ( 2) yıl . Kişisel veriler izlenecek ve polis ve devlet kurumları tarafından erişilebilir – ücretsiz teminat.

Yeni yasa ile ilgili asıl mesele, iki yıl içinde derlenen verilerin o kadar çok açığa çıkabileceği ve bunun bir güvenlik tehdidi haline gelmesidir. Çevrimiçi etkinliklerinizin içeriği, kişisel alışkanlıklarınızla birlikte çevrimiçi alışkanlıklarınız, tercih kalıplarınız kadar önemli değildir. Bu tür bilgiler çok değerliyse. Şirketler (İSS’ler + Telefon şirketleri) veya devlet kurumlarından herhangi biri internet kullanıcı bilgilerini yanlış kullanırsa, siber güvenlik ihlali ilgili herkes için ciddi bir sorun olabilir. Verileri işleyen pek çok kişi ile – yanlış işlenmiş verilerin olasılığı oldukça yüksektir.

Endişe yaratan daha endişe verici mevzuat noktaları:

VPNGoupCom poland-Metadata

  • Yasama organı, tüm web etkinliğinizin sürekli izlenmesini sağlamaz. Ancak, İSS’ler kendi takdirine bağlı olarak ‘ek unsurların’ depolanmasını başlatabilirler.
  • Ücretsiz etkin noktalara hizmet veren İnternet operatörlerinin de meta veri etkinliğini bildirmeleri gerekir.
  • Meta verilerinizi kullanmanız için size bildirim ve onay seçenekleri verilmez. Meta verilerin (ulusal güvenlik tehdidi izlemesi dışında) kullanımları açıklanmamaktadır.
  • ‘Dijital ayak iziniz’ muayeneden sonra şüphe uyandırırsa, toplanan kanıtlar dijital gözetim veya telefon musluğu emri verilmesi için bir neden olabilir.

Meta Verilerin Korunmasını Önleme Yolları:

•  VPN alın

Bir VPN, İnternet’e erişmeden önce verilerinizi güvenli bir tünelden şifreler – bu, IP adresinizi gizleyerek konumunuzla ilgili hassas bilgileri korur. Sanal Özel Ağlar, İnternet Servis Sağlayıcınızdan alternatif bir yol üzerinden sizi İnternet’e bağlar. Onlara görünür olan tek bilgi, bir VPN sunucusuna bağlı olduğunuz ve başka bir şey olmadığıdır. Diğer tüm bilgiler VPN protokolü ile şifrelenir. Bu, gerçek IP’nizin size geri dönmesini istemediğinizde kullanışlıdır.

• Proxy ile bağlanın

İnternet ve cihazınız arasında değiştirilen tüm paketler, ana sunucuya bağlanmak için kullanılan uzak bir makineden geçer. Proxy sunucusunun IP adresi, kullanıcının gerçek IP adresini gizlemesini sağlayan uzak bir makinenin IP adresidir. Ancak, web proxy trafiğinizi şifrelemez.

• SOCKS5 Torrenting ve P2P Proxy’si

SOCKS5, paketleri bir proxy sunucu kullanarak bir sunucu ile istemci arasında yönlendiren bir internet protokolüdür. Basitçe söylemek gerekirse, verileriniz, hedefinize ulaşmadan önce rastgele bir IP adresi oluşturan proxy sunucusu üzerinden yönlendirilir. Torrent veya P2P için iyi bir seçenektir, ancak web’de gezinme için uygun değildir. 

• İletişim için Skype kullanın

Skype, Estonya’da bulunan sunucularla bir iletişim hizmetidir, yani Polonya Veri Tutma Yasalarına uymak zorunda olmadıkları anlamına gelir. Kullanıma bağlandığınızda proxy veya VPN kullanılıyorsa – konuşma verileriniz anonim kalacaktır.

• Açık Deniz E-posta Hesabını Kullanın

Polonya’da yerleşik olmayan bir dizi e-posta hizmeti vardır. Gmail bile Polonya Veri Tutma Yasalarından kaçınmak için bir seçenektir. Ancak, diğer çevrimiçi veri saklama ve paylaşım programlarını dikkate alın; gizlilik politikalarına ve bulundukları ülkeye dikkat edin.

• Tor Ağı

Tor Network, zenmate vpn full hangi what is server address for vpn bilgisayarın what is server address for vpn gerçekte en güvenilir torrentler trafik istediğini gizlemek için tasarlanmış bir gizlilik ağıdır. Trafiği farklı düğümler üzerinden yönlendirmek, bilgisayarınızın bağlantıyı başlatıp başlatmadığını veya yalnızca gametwist türkçe şifreli trafiği başka bir Tor düğümüne geçirerek bir geçiş görevi görüp göremeyeceğini avast secureline vpn license file 2017 söylemek how to setup a vpn in windows 10 zorlaşır. 

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp
Categories:
Tags:

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.