VPN GoUp News

VPNGoupCom your-city-is-secretly-watching1-1024x576

Şehriniz sizi gizlice izliyor

Dijital vpn kullanınca internet gidiyor teknolojilerin bedava vpn ler sürekli gelişmesiyle zenmate windows 10 download softether vpn client + vpn gate client plugin birlikte, superonline çalışan vpn ABD (ve dünyanın geri kalanı) çevresindeki yerel chrome vpn mobil polis iphone da vpn kurulumu teşkilatları vpn australia vatandaşlarını gözetlemek private tunnel nasıl kullanılır konusunda panda vpn hesap giderek daha yaratıcı hale radmin vpn nasıl kullanılır geliyor.
VPNGoupCom your-city-is-secretly-watching-1

Havaalanları, bankalar, müzeler, mağazalar – izlemeye alışkın olduğumuz birkaç yer var. Bunun kendi güvenlik ve suç önleme amaçlarımız için olduğunu bilmeye yeter. Ancak, kullanımda olan yeni gözetim teknolojileri ile kolluk kuvvetleri bizim hakkımızda olması gerekenden daha fazla bilgi edinebilirler.

Herkese açık her hareketinizi izlemek ve kaydetmek için kullanılan çeşitli araçları bulmak sizi şaşırtabilir.

STINGRAYS

“Hücre sitesi simülatörleri” olarak da bilinen bu cihazlar, cep telefonu iletişim kulelerini taklit ederek cihazınızı bilgilerini paylaşması için kandırır. Bu sadece konumunuzun tam olarak izlenmesini değil, aynı zamanda özel verilerinizi ve iletişiminizi de engellemenizi sağlar. Vatozlar genellikle polis araçlarına inşa edilir ve özellikle Kaliforniya yerel ajansları arasında popülerdir.

Neden umursuyorsun?

Normalde, bu tür bir izleme bir emir gerektirir, ancak çoğu zaman kolluk kuvvetleri bunu bir sır olarak saklar, bu yüzden birine ihtiyaç duymazlar.

YÜZ TANIMA

Muhtemelen FBI’ın 50 milyondan fazla suçlu ve sıradan ABD vatandaşı fotoğrafı içeren dünyanın en büyük biyometrik veritabanı olan Yeni Nesil Tanımlama sistemini duymuşsunuzdur. Bir memur sizi şüpheli bulursa, yüzünüzün resmini çekebilir ve hızlı bir şekilde veritabanında çalıştırabilir.

Neden umursuyorsun?

Gizlilik savunucuları, yüz tanıma teknolojisinin kullanılmasına, esas olarak yanlışlıklarından ötürü şiddetle itiraz etmektedir. Görünüşe göre, tanımlama için kullanılan algoritmalar zamanın yaklaşık% 15’inde yanlıştır, yani sıradan bir insanın bir suç için yanlış bir şekilde suçlanabileceği anlamına gelir.

OTOMATİK LİSANS PLAKA OKUYUCULARI (ALPR)

Yeni bir teknoloji olmasa da, geniş kullanımı ciddi gizlilik endişelerini gündeme getiriyor. Mobil veya sabit konumlu ALPR’ler, araçların plakalarının resimlerini çeker, dijital hale getirir ve saklar, böylece bir hırsızlık veya kaza durumunda polis bu bilgilere kolayca erişebilir.

Neden umursuyorsun?

ALPR’ler tarafından toplanan veriler sadece plaka numarasını değil, aynı zamanda saati ve GPS konumunu da içerdiğinden, yerel yetkililer tam olarak nereye gittiğinizi izleyebilir. Bu bilgiler gizlilik haklarını korumak için çok az kısıtlamayla aylarca hatta yıllarca saklanabilir.

İNSANSIZ HAVA SİSTEMLERİ (UAS)

ABD kolluk kuvvetleri, sivil özgürlüklerimiz için önemli sorunlar yaratan insansız hava sistemleri veya gözetim uçağı kullanımını sürekli olarak genişletmektedir. Yüz tanıma yazılımı, WiFi krakerleri, video kameralar, kızılötesi sensörler ve mikrofonlar ile donatılmış dronlar, büyük izleme ve gözetim sağlar.

Neden umursuyorsun?

Federal Havacılık İdaresi, 2021 yılına kadar ABD göklerinde yaklaşık 3,5 milyon uçağı uçurabileceğini tahmin ediyor. Görünüşe göre dinlenip izlenmeden tek bir adım atamazsınız.

POLİS GÖVDE KAMERALARI

Bir polis memurunun önünde yaptığınız veya söylediğiniz her şey, bir memurun kıyafetlerine veya güneş gözlüklerine takılabilen bu küçük kameralar sayesinde kaydedilebilir, saklanabilir ve hatta canlı akış yapılabilir. Bu teknoloji kamu güvenliğini artırma ve daha fazla polis şeffaflığı sağlama potansiyeline sahip olsa da, uygun düzenlemeler olmadan sokak düzeyinde bir gözetimin başka bir aracı olabilir.

GİZLİ GÖZETİME KARŞI TOPLULUKLAR

Bu sürveyans teknolojileri, sıklıkla iddia edildiği gibi, kendi güvenliğimiz için kullanılıyorsa, en azından özel bilgilerimizin ne zaman ve ne zaman toplandığını bilmemiz gerekir. Bununla birlikte, çoğu şehirde, izleme cihazlarını kullanma kararları, herhangi bir mevzuat veya kamu girişi olmaksızın gizli olarak verilir ve uygulanır.

Topluluk Kontrol Üzeri türkiye vpn adresi Polis Gözetim vpn openvpn kamu gözetim teknolojilerinin kullanımı ile ilgili tüm kararlara katılmak ve onların söz sahibi yerel topluluklar hakkı zorunlu tarafından bu müdahaleci gizli gözetleme sona çalışıyor. 17 ulusal örgüt ve 11 ABD şehri, gün ışığınayasaklı olmayan vpn  snoop uygulamaları getirmek isteyen güvenli indirme siteleri bu girişime katıldı.

Sen hiç bekliyoruz daha vardır  en iyi ücretsiz vpn 2018 onlara katılmak  ve free torrent vpn gizlilik korunmasında önemli değişikliklerin secura özel güvenlik bir parçası olmak.

Written by MiaEvani (UI/UX Designer of VPNGoUp)

 

Categories:
Tags:

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.