VPN GoUp News

 • Home
 • Blog
 • Şifreleme nedir ve nasıl önlenir
VPNGoupCom 11111-1024x576

Şifreleme nedir ve nasıl önlenir

Kripto vpn proğramı para birimleri, birçok kişinin how to set up utorrent with vpn işlem yapmayı zorlaştıracağını umduğu yeni pc de android kurma bir merkezi olmayan sistem vpn deneme oluşturdu. Ancak, how to add vpn to android bilgisayar korsanları turkcell vpn ile bedava internet hala gom vpn indir onu kötüye how to setup vpn in windows 7 kullanmanın ve hotspot shi̇eld kolay para kazanmanın bir yolunu buldu. Nasıl? Cryptojacking.

VPNGoupCom cryptojacking-jpeg-featured

Kripto para madenciliği nasıl çalışır?

Kripto para işlemenin ne olduğunu anlamak için önce kripto para birimlerinin nasıl oluşturulduğunu anlamamız gerekir. Kripto para birimleri, finansal işlemlerin yapılmasını zorlaştıran blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Kripto işlemleri nasıl çalışır? İşleminizi doğrulayan bir banka yerine, bir bilgisayar ağı tarafından yapılır. Gönderenin ve alıcının bitcoin adreslerini ve aktarılması gereken miktarı kaydederler. Bu bilgiler daha sonra birden çok bilgisayarın işlemi doğrulayabileceği bir deftere girilir.

Doğrulamadan sorumlu bilgisayarlara kripto madencileri denir. İşlemleri bloklara koyarlar ve daha sonra blok zincirine eklenirler. Bununla birlikte, blok zincirine sadece doğru şekilde hash edilirse kabul edilirler. Bilgisayarın bunu yapmak için karmaşık matematiksel hesaplamalar yapması gerekir. Bu, zaman ve çok fazla bilgisayar işlem gücü gerektirir.

İLGİLİ MAKALELER

Ana Bilgisayarınızla Reklamları ve Kötü Amaçlı Yazılımları Engelleyin Dosya Nasıl Yapılır · 3 dk. Okuma
CyberSec’e Giriş: VPNGoUp Hizmet Güncellemelerinden yeni bir güvenlik yükseltmesi · 3 dakika okuma

Öyleyse neden kimse kripto madencisi olmak ister? Çünkü blok blok zincirine eklendiğinde bir bitcoin ile ödüllendirilirsiniz. Yani evet, bilgisayarınız bir parmağınızı kaldırmadan para kazanıyor olabilir. Ancak, o kadar basit değil.

Blockchain, düzenli olarak sadece sınırlı sayıda bitcoin serbest bırakılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu, ne kadar çok insan bitcoin çıkarsa, o kadar zorlaşır ve daha fazla bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyar. Bitcoin 2009’da piyasaya sürüldüğünde, dizüstü bilgisayarınızı kripto madeni için kullanmak mümkün oldu, ancak artık değil. Kripto madenciliğinin karlı olmasını istiyorsanız, binlerce dolara mal olabilecek gelişmiş donanım raflarına ihtiyacınız var.

Ya da vicdansız bir hacker iseniz, binlerce bilgisayarı işi sizin için yapması için ele geçirebilirsiniz.

Şifreleme nedir?

VPNGoupCom cryptojacking-body

Cryptojacking, birisinin cihazının dijital para birimini çıkarmak için yetkisiz bir kullanımıdır. Bilgisayar korsanları, büyük bir bilgisayar ağı kullanarak, kurbanlarının elektriğini, cihazlarını ve bilgi işlem gücünü kullanarak karlarını artırmak için kripto madeni oluşturabilirler. Mağdurlar, cihazlarının kripto madenciliği yaptığını bile fark etmeyebilir. Tek işaret daha yavaş performans ve aşırı ısınmış cihazlar olabilir.

Bilgisayar korsanlarının cihazınızı şifrelemesinin iki yolu vardır:

 • Kripto madenciliği kötü amaçlı yazılımı . Bilgisayar korsanları,  kötü amaçlı bir bağlantıyı tıklatmak veya kripto kötü amaçlı yazılımlarını gizleyen kötü amaçlı bir belge indirmek için kandırmak için kimlik avı taktiklerini kullanabilir  . Bu tür kötü amaçlı yazılımların algılanması zordur ve siz fark etmeden arka planda çalışabilir.
 • Tarayıcı tabanlı şifreleme komut dosyaları veya arabayla şifreleme . Bu yaklaşımla, bir bilgisayar korsanı bir web sayfasına kötü amaçlı bir kod ekler. Komut dosyaları, web sitesi her yüklendiğinde otomatik olarak yürütülür. Bilgisayarınızda hiçbir şey saklanmaz, ancak artık web tarayıcısı açık olduğu sürece kripto madenciliği yapıyorsunuz. Bazı web sitelerinde, tarayıcınızı kapattıktan sonra bile görev çubuğunuzun altında gizlenecek gizli açılır pencereler olabilir.

  Bilgisayar korsanları, web reklamlarının arkasındaki kötü amaçlı komut dosyalarını da gizleyebilir. Kod, reklam açıldığında yürütülür.

Bilgisayar korsanları neden şifrelemeyi seviyor?

 • Kolay para . Kendi cihazlarını veya bilgi işlem güçlerini kullanmaları gerekmez. Bu, maliyetin bir kısmının faydalarını elde ettikleri anlamına gelir. Bunun yerine, virüs bulaşmış kullanıcılar beklenenden daha kısa sürede onarım gerektirebilecek daha yüksek elektrik faturalarından ve aşırı yüklenmiş cihazlardan muzdarip olacaktır.
 • Minimum risk . Kod gizlice çalıştıkça cihazınıza virüs bulaştığını fark etmek zor. Bilgisayar korsanlarını, özellikle Monero ve Zcash gibi anonim kripto para birimleri ile izlemek de zor. Mağdurlar da nadiren bunu yapmak isterler çünkü verileri nadiren çalınır veya tehlikeye atılır.
 • Daha iyi başarı oranı . Hackerlar, düzenli bir para akışını garanti ettiği için fidye yazılımlarına göre şifreleme yapmayı tercih ederler. Fidye yazılımı ile, sadece birkaç kurban fidye ödeyebilir. Şifreleme ile, virüslü bilgisayarların tümü para üretir.

Yapabileceğin bir şey var mı?

Cihazınızdaki şifrelemeyi tespit etmek çok zor olabilir. Mümkün olduğunca gizli olacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak, kripto kötü amaçlı yazılımların en yaygın belirtileri şunlardır:

 • Cihazın tepki süresi aniden arttı;
 • Yüksek CPU kullanımı. Hatta meşru bir program tüm gücü tüketiyor gibi görünebilir;
 • Cihazınız aşırı ısınıyor veya fan her zaman açık;

Ancak, şifreleme kötü amaçlı yazılımlarını önlemenize veya tespit etmenize yardımcı olabilecek birkaç şey vardır.

 • Kimlik avını tanımayı öğrenin  . Bilgisayar korsanlarının cihazınıza bulaşmasının en yaygın yollarından biridir.
 • Tarayıcınızda JavaScript’i engelleyin . Bu, sürekli şifrelemeyi önlemenize yardımcı olur, ancak bazı web sitelerini de bozabilir.
 •  AdBlock, No Coin veya MinerBlock gibi adblocking veya anti-kripto madenciliği tarayıcı uzantılarını kullanın.
 • Virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı kullanın . Siber suçluların super vpn gezginler cihazınıza how do i get a vpn on my iphone yüklemeye çalışabilecekleri kötü amaçlı vpn windows 10 indir hotspot vpn gezginler yazılımları what is key vpn app htc one alacaklar. Ancak, kripto bilgisayar şifre kırıcı indir madencilerinin sürekli olarak kötü amaçlı hammer vpn yazılım yüklemek ve fark edilmeden kalmak için yeni yollar aradıklarına dikkat edin.
 • Pratik  iyi internet davranış . Şüpheli bağlantıları tıklamayın, şüpheli belgeleri how to download express vpn indirmeyin pc şifresini unuttum windows 7 ve güvenilmeyen web sitelerini ziyaret etmemeye çalışın.

Daha fazla siber güvenlik ipucu için aşağıdaki ücretsiz aylık bültenimize abone olun!

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.