VPN GoUp News

  • Home
  • Blog
  • Şifrelemeye Arka Kapı Neden Kötü Bir Fikir
VPNGoupCom encryption-ok-1024x576

Şifrelemeye Arka Kapı Neden Kötü Bir Fikir

Şifrelemenin Kökenleri

İnternet vpn mac free ve bilgisayarlı what is a vpn and what is it used for teknolojinin yasaklı sitelere giriş vpn indir ücretsiz modern free proxy vpn çağı dünyayı how much is vpn daha gelişmiş,ucuz vpn  özgür, dahiyane android vpn programı ve birbirine bağlı bir yer what is lg vpn haline getirmiştir. Ne ios 10 vpn yazık ki, son akıllı tahta için vpn yıllarda internetin how to setup vpn on amazon fire stick kötüye kullanımı endişe verici bir oranda artmaktadır. Hackerlar hotshop shield profesyonelleşti, kamu ve özel şirketlere yönelik özel saldırılar gittikçe daha sıklaşıyor. Bu gibi zamanlarda,  güçlü şifreleme  yöntemlerinin uygulanması yakın ve gerekliydi.

VPNGoupCom encryption

İnsanlara özgürce ve sürekli olarak hassas verilerden korkmadan veya endişelenmeden kullanılabilecek daha güvenli ve daha güvenli bir internet sağlamak, birçok internet özgürlüğü meraklısının ulaşmak istediği bir şeydir. İnsanlara çevrimiçi güvenlik hissi vermek, daha fazla yenilik, yaratıcılık, aklımızı konuşacak güveni ve daha fazlasını sağlar. Ne yazık ki, izlemekte olduğumuz duygu, Edward Snowden’in NSA gibi ulusal güvenlik kurumlarının ulusal güvenlik uğruna tüm bireyler üzerinde büyük miktarda veri izlediğini ve kaydettiğini açıkladıktan sonra birçokları için doğrulandı.

İnsanların mahremiyet hakkı BM insan hakları gözetimi tarafından zaruridir. Şifreleme, şifrelemeyi seçenler için çevrimiçi güvenlik sağlayarak internet kullanıcılarının gizliliğini geri yükler.

İşte o zaman sorunlar başladı – hükümetler, daha fazla insan gizliliklerini geri kazanırken ve şifrelemeyi seçerken, kavrama kaybettiklerini ve teknolojik olarak geride kaldıklarını hissetmeye başladı. Şifrelemenin kötü niyetli amaçlarla kullanılacağından korkmak – yetkililer bir anahtarın yalnızca yetkililer tarafından tutulacağı bir arka kapı erişimi oluşturmayı önerdi.

Arka kapı tartışması

Hükümet Perspektifi

Güvenli donanım ve internet bağlantısına yardımcı olan şifreleme, herkes tarafından önemli bir uygulama olarak anlaşılmaktadır. Bununla birlikte, farklı şifreleme uygulamaları ve farklı insanlara erişim, bazıları zarar demek hükümete ve diğer yetkililere alarmı şifreleme ve uygulama ile yükseltmeye yol açmıştır.

Arka kapılar temel olarak şifreleme mekanizmasına giriş noktalarıdır, bu da yetkililerin şifresini çözmesini ve ardından kullanıcı verilerini istedikleri gibi kullanmasını sağlar. Yetkililer, bu özelliğin yalnızca kötü niyetli etkinliklerden şüphelenildiklerinde kullanılacağı ve arka kapıları aktif olarak insanları gözetlemek için kullanacakları fikrini ortadan kaldıracağı görüşündedir.

İnternet Gizlilik ve Güvenlik Topluluğu

Hükümet geçerli bir endişe gibi görünse de, arka kapıya erişim için ulusal güvenlikle aynı derecede ilgili olan makul karşı argümanlar var. Gerçek şu ki, sadece hükümet ve iyi adamlar tarafından kullanılabilecek arka kapılar yok. Bir bilgisayar korsanının veya bu tür kötü niyetli kullanıcıların asla bu arka kapılara ulaşamayacağının garantisi yoktur. Arka kapı anahtarı yanlış ellere geçecek olsaydı – sonuçların en azını söylemek yıkıcı olurdu. Hizmet veya cihaz sistemleri tehlikeye girebilir. Risk çok yüksek.

Hukuk makamları, sadece mahkeme kararlarının hükümetin şifrelenmiş kullanıcı verilerine göz atmasına izin verebileceğini önerdiler, ancak hükümet yetkilileri bu öneriye bile direniyor, davaların çözülmesinde zamanın çok önemli olduğunu ve yargı sürecinin istenen verilere erişimi sınırlamak olacağını belirtiyor .

Son zamanlarda,  FBI ve Apple  ile ilgili tartışmalar medyada çok dikkat çekti ve arka plandaki şifreleme hakkındaki tartışma daha da fazla tartışmaya yol açtı .

Açık Teknoloji Enstitüsü,  devletin express vpn full 2018 şifreleme how to use vpn with tor için arka kapıya konum değiştirme pc zorunlu online vpn free kılınmasının 10 Sebebini    how to delete vpn on mac listelemektedir .

Komedyenler впн bile konuyu daha fazla analiz etmeye başladılar.

 

Tartışmaya ağırlık vermek ister misiniz? Aşağıdaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.