VPN GoUp News

  • Home
  • Blog
  • Sony Yine Hackerlara Veri Kaybetti
VPNGoupCom sony-pictures-hacked-VPN-1024x538

Sony Yine Hackerlara Veri Kaybetti

TV ve film ABD merkezli Sony Pictures Entertainment, BT open vpn nedir sistemlerinin kapanmasına ve Twitter how to setup sonicwall vpn hesaplarının ele what is vpn on my ipad geçirilmesine vpn adresleri 2018 neden olan hotspot shield ücretsiz indir şantaj superonline vpn korsanlarının what is my vpn location radarına girdi ve muhtemelen gizli belgeler ve şifreler play yükle super vpn pro v2 apk çalındı.

Kendilerini ‘Barış Muhafızları’ olarak adlandıran bir grup, Sony’ye saldırıyı başlattı. Aynı grup, bazılarının söylediklerine göre, dünyadaki her Sony Picture çalışanının ekranında bir iskelet resmi yayınladı ve talepleri yerine getirilmezse bu şirketin en gizli verilerinin tümünü ortaya çıkarmakla tehdit etti.

İhlalin ne kadar büyük olduğu henüz bilinmiyor. Sony Pictures’ın eski çalışanı, en azından Reddit’teki bir yazıda hikayeyi kıracağı için olduğuna inanılıyor, bu ihlalin Excel ve Word tabanlı dahili finansal raporlar, PDF’ler, e-postalar, şifreler ve özel anahtarlar ve hatta güvenlik ihlali durumunda ne yapması gerektiğini açıklayan bir belge.

Hackerlar ayrıca Sony Pictures’a şirketi ‘Dahili verilerinin sayısını elde ettikleri konusunda uyardıkları ve GOP grubuna uymazsa tüm bu verilerin kamuya açıklanmasını talep ettikleri mesajını bıraktı. Sony, 24 Kasım’a kadar ne yapacağını belirlemek zorunda kaldı. Aynı mesaj, bilgisayar korsanları tarafından elde edilen verileri temsil eden bir dizi zip dosyası içeriyordu.

Sony Pictures veri ihlallerini hemen doğrulamadı ve “bir BT konusunu araştırdıklarını” söyledi ancak olayı araştırmak ve daha sonra birkaç Twitter hesabının kurtarılmış kontrolü konusunda BT sistemlerinin kapatılmasıyla ilgili raporlar var.

Bu tanınmış şirket, 2011 yılında tanınmış Sony PlayStation Network ihlali de dahil olmak üzere geçmişte hedeflenen birkaç ihlale ve korsanlığa sahipti; bu sırada 77 milyondan fazla kullanıcı kimlik bilgilerini sızdırdı ve önceki Sony Pictures olayını da ele aldı 2011 yılında 1 milyon e-posta, şifre ve diğer verilerin çalındığı bir olay oldu.

Bu olaylardan hemen sonra Sony, yalnızca endüstri uzmanları tarafından bu tür saldırıların bir daha olmasını önlemek için yeterli çaba göstermediği için değil, kullanıcıları için de çok eleştiri aldı.

Lancope’un CTO’su TK Keanini, sadece Sony Pictures’ın değil, aynı zamanda eğlence alanındaki diğer tüm şirketlerin de, yazılım alanında uzmanlaşmış herhangi bir şirketin güçlü güvenlik önlemlerini uygulamak zorunda olan yazılım şirketleri olduklarını kabul etmesi gerektiğini söyledi.

Eğlence ürünü üretim dosyaları, çalışanlar, finanslar, vb. Arasında değişen iddia edilen verilere bakmak, bu ikisinden biri anlamına gelebilir: güvenliği ihlal edilmiş bir çift, verilere çok fazla erişim hakkına sahipti veya sadece tek değil, birden çok sisteme sahipti bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi.

EncSec’in güvenlik direktörü Graeme Batsman, Sony’nin üç yıl önce meydana gelen saldırı olaylarını kaydetti ve bunun şirket için hiç de harika bir haber olmadığını söyledi. Ayrıca, Sony’ye yönelik en yeni saldırının potansiyel olarak geçmişteki saldırılar kadar kötü veya kötü olmadığını ve şirkete bu kadar zarar vermemesi gerektiğini söyledi.

Güvenliği ihlal edilmiş verileri analiz ettikten sonra Hedef ihlali ve son kullanıcıların ve hatta tedarikçilerin birkaç gün sonra nasıl kimlik avı yaptığını belirtti. Ne anahtarlar ne de şifreler yeni ‘altın’ değildir – verilerdir ve sorun budur.

Benzer problemlere dikkat çeken Keanini, Sony’ye yapılan son saldırının, bilgi çağında bu olayların hiçbir yere gitmediği ve burada kalmak için olduğu için başka bir şirkete uyandırma çağrısı olarak alınması gerektiğini söyledi. Ayrıca, bu tür olayların başınıza gelmemesi için ne tür önlemler alındığını incelemeyi tavsiye etti. Parolalar yalnızca çalışırken etkilidir – en azından parolayı değiştirin veya iki faktörlü bir kimlik doğrulaması kullanın ve bilgisayar korsanları artık bu bilgilerin avantajlarından yararlanamaz.

Verilerinizi avast premier secureline vpn license file 2018 şifreleyerek korumaya yardımcı olacak birinci sınıf güvenlik ve ek özellikler sunuyoruz, böylece hiç kimse ellerini ele geçirmek için küçük bir şansa sahip olamaz. Lütfen bizi şimdiye kadarki sağlam indir güvenlimi fast free vpn en güvenli ve how to use teamviewer vpn tatmin edici  what is a vpn quizlet VPN hizmetlerinden biri yapan mobil vpn indir özelliklerimize vpn çalışmıyor 2019 bir how much is ipvanish vpn göz atın. Ayrıca şu pc den bedava internet anda hizmetimizde dev indirimler sunuyoruz!

Written by MiaEvani (UI/UX Designer of VPNGoUp)
Categories:
Tags:

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.