VPN GoUp News

VPNGoupCom small-tpp-ok-1024x576

TTP: Ne bilmelisin?

TTP nedir?

Son zamanlarda webtekno vpn,  ABD, Kanada, Avustralya, Japonya da dahil how to connect vpn to router olmak vpn hotspot indir üzere Pasifik Kıyıları fatih vpn 2017 ekim bölgesindeki how vpn work 12 ülke gratis vpn arasında birkaçından برنامج vpn للكمبيوتر bahsetmek üzere Trans-Pasifik Ortaklık Anlaşması (TPP) müzakere edildi . Fikri how is “tunneling” accomplished in a vpn? vpn free for pc mülkiyet için ortak bir çerçeve oluşturmaya, işgücü, sağlık ve çevre yasalarını standartlaştırmaya, tarifeleri ayarlamaya ve daha pek çok şey yapmaya çalışmak birkaç yıl süren gizli toplantılar aldı.

VPNGoupCom small-tpp-1

 İlgili: TPP sözleşmesinin 30 Fasıl sonunda yayınlandı 

Müzakereler boyunca  WikiLeaks, müzakere edilen materyalin bölümlerini kamuoyu incelemesine sunmaya çalıştı ve Fikri Mülkiyet Hakları ile ilgili her bölüm bir öncekinden daha endişe verici görünüyordu. Birçoğu, her ülkenin kendi ülkeleri içinde onaylaması gereken nihai anlaşmanın, ilk ortaya çıktığı kadar kötü olmayacağı umudunu taşıdı. Ne yazık ki, terimler yaratıcılık, ilerleme veya çevrimiçi gizlilik için mükemmel değildir.
Daha geniş internet özgürlüğünün üyeleri topluluğu savunurken, fikri mülkiyet ve telif hakkı anlaşmalarıyla ilgili konulara daha yakından bakmak istiyoruz.

TPP Zaman Çizelgesi

31 Temmuz 2015 Cuma günü, 2013’te başlayan müzakereler nnci kez fikir birliğine varılamadı, ancak bu sonbaharda daha fazla gizli müzakere ile – Anlaşmaya varıldı ve Fikri Mülkiyet Hakları anlaşmasını büyük ölçüde değiştirmedi. Neyin tehlikede olduğunu öğrenmek önemlidir, çünkü bu ve benzeri müzakereler (   ABD ve AB’yi kapsayan TTIP ) devam etmektedir.

TPP- Fikri Mülkiyet Hakları Sorunları

TTP, müzakereleri çevreleyen gizlilik düzeyi için birçok eleştiri aldı. ABD Senatosunda Vermont’u temsil eden bağımsız bir Bernie Sanders, bu yılın başlarında “Önemli kurumsal çıkarların liderlerinin TPP’nin yazımında aktif olarak yer alması benim için anlaşılmaz, ancak bu ülkenin seçilmiş yetkililerinin çok az veya hiç yok Bununla birlikte, Wikileaks taslak tekliflerin içeriğinden daha fazla eleştiri toplayarak sürekli olarak sızan belgeleri yayınlamayı başardı (ek sızan bilgiler için ödül bile teklif etti). Mayıs ayında WikiLeaks Fikri Mülkiyet Hakları taslağını yayınladı   .

Çıkarımların dökümü:

TPP anlaşmasının fikri mülkiyet bölümü, bir telif hakkı kurallarını ticari marka oluşturmak için kurallar uygulayan ve belirleyen tüm ortak imzalayan ülkeler için standartları belirler.

  • Telif hakkı şartlarını ve düzenlemelerini değiştirme. Yazarların ölümünden sonra telif hakkının 70 yıla uzatılması ve tüm TPP ülkeleri arasında bir standart haline getirilmesi önerildi. Potansiyel olarak 130+ yıl koruma (yazarların ömrü artı 70 yıl).

Önem  Şimdiye kadar 70 yıllık telif hakkı yasasının var olup olmadığını ve uzun süredir unutulmuş bazı çalışmaların analog olup olmadığını düşünün – kelimenin tam anlamıyla çözülmüş olabilirler, çünkü kimse dijital biçimde bir kopyasını kopyalayamazdı. İnternetin günlük hayatımızın temel bir parçası olmasının nedeni bilgiye erişimdir. Bilginin önündeki engeller insanların yenilik yapma yeteneklerini engelleyecektir. Bazı ülkelerde durgun kültür etkisine neden olabilir.

  • Erişilebilirlik sorunları. Engelli İnternet kullanıcıları bilgiye erişmek için büyük zorluklarla karşılaşmaktadır. Dijital dosyalara gömülü altyazı gibi özel araçlar vardır, ancak bunlar genellikle telif hakkı içeriğini ve aygıtları korumak için ayarlanmış Dijital Haklar Yönetimi (DRM) kontrol teknikleri ile kilitlenir. TPP, tüm ülkelerde DRM kullanımını benimseyecektir.

Önem  TPP, DRM içindeki dosyaları ayarlamak için herhangi bir müdahaleyi yasadışı hale getirecek ve bu hükmü diğer kazanılmış ülkelere genişletecektir. Engelli biri DRM’yi atlatmak isterse, bunu kendileri yapmak zorunda kalır veya bunu yapmak için yasadışı yollarla elde edilen araçları kullanırlar.

  • Dijital içerik kilitleri. DRM gibi dijital içerik hakları korumalarını atlatmak yasa dışı olacaktır. Esasen ABD, ABD Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası’nın (DMCA) tüm imzacı ülkelere kabul edilmesini ve böylece ülkesine yerleşmesini sağlayacaktır.

Önem  DMCA ayrıca, bir telif hakkı ihlali (yani dosya paylaşımı) ihlali olsun ya da olmasın, bir erişim kontrolünü atlatma eylemini suçlu kılar, ancak hizmet sağlayıcıları üçüncü tarafların ihlal ettiği iddia edilen faaliyetlere dayanarak parasal sorumluluktan korur.

  • Konuşma özgürlüğünün kısıtlamaları / gazeteciler ve ihbarcılara yönelik artan tehdit. ‘Ticari sırların kötüye kullanılması’ bölümünü çevreleyen belirsiz dil, özgür ifadeyi sınırlandırabilir ve gazetecilik çalışmasını tehlikeye atabilir.

Önem  Gazeteciler her zaman konuşma özgürlüğünü savunur, belirli hassas hikayeleri ortaya çıkarır, içinde yaşadığımız dünyayı iyileştirmeyi ummadan özverili bir şekilde ifade eder. Konuşma özgürlüğünü koruyan diğer esnekliklere ve / veya istisnalara sahip olmayan bazı ülkelerde imalar korkunç olabilir.

  • Düzenli ceza standartları. Kullanıcılar, dosya paylaşımı konusunda hapis cezasına çarptırılabilir veya fahiş cezalarla vurulabilir ve telif hakkı sahibinden resmi bir şikayet olmasa bile mülklerine veya alanlarına el konabilir.

Önem  Eğlence şirketleri, müzakere bakanlarına yoğun lobi / sunum yaparak gündemlerini daha da ileriye götürme şansına sahipti. TTP kabul edilirse, sadece büyük şirketlere bir kazanç olacak, kültüre olası yan etkileri göz ardı ederken, milletvekilleri ellerini bağlayacaktı. İnternet servis sağlayıcıları fikri mülkiyet haklarının uygulanmasından sorumlu tutulabilir ve bu muhtemelen telif haklarının ihlal edilmemesi için daha fazla internet sansürüne yol açacaktır.

TTP neden daha önce geçemedi?

Bazı ülkeler, TPP anlaşmasının fikri mülkiyet bölümünün çeşitli bölümlerine karşı çıktılar. Örneğin Avustralya, ABD’nin “İSS’lerin kullanıcılar tarafından telif hakkı ihlali sorumluluğunu sınırlama önerisini desteklemedi. Japonya, kendi yayınladığı yaratıcı çalışma kültürünü (manga endüstrisi) korumak konusunda endişeliydi. Bildirildiğine göre Kanada, patentlere, yaptırımlara, ticari markalara ve telif hakkı bölümlerine ilişkin en güçlü görüşle 59. bölüme diğer ülkelerden daha fazla kez karşı çıktı.

Bununla birlikte, mevcut ABD yönetiminin 2013 yılında başlayan ticaret müzakerelerini bitirme sözü, anlaşmayı en kısa sürede yürütmek için itici güç gibi görünüyor. ABD, “TPA olarak bilinen” Bipartisan Kongre Ticaret Öncelikleri ve 2015 Hesap Verebilirlik Yasası ”adlı hızlı bir mevzuat bile getirdi. 24 Haziran 2015’te senato tarafından kabul edildi ve cumhurbaşkanı tarafından 29 Haziran’da kanun haline getirildi. Bu, TPP politikasının Pasifik Kıyıları’ndaki 12 ülkede yakında olacağı anlamına geliyor.

Neden ilgilenmelisin?

TPP anlaşmasının fikri mülkiyet hakları maddesi, 12 etkili ilçede önemli değişiklikler meydana geldiği için dünya çapındaki internet altyapısı için önemli endişeler yaratmaktadır. İfade, inovasyon ve yaratıcılık özgürlüğünün yanı sıra gerekli süreçler de dahil olmak üzere vatandaşlar için bireysel haklar da risk altındadır.
Her ülkenin how to use a vpn with firestick farklı kültürel öncelikleri vpn unlimited sınırsız yapma yansıtan politika yapımında ve özel hukuk yapımında egemen bir karar alamaması da dünya vatandaşları için bilginin geleceği için korkunç bir olasılıktır.

Ne yapabilirsin?

Eğer tunnel vpn site birinde ise what is vpn means  DYP ülkelerinde pc game indir yerel politika yapıcılar iphone vpn bağlanmıyor ulaşmak ve konu bilgisayar wifi şifre kırma hakkında endişelerinizi russia vpn ifade.

Yasalar onaylanırsa – şifreleyin!

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

Categories:
Tags:

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.