VPN GoUp News

  • Home
  • Blog
  • Türkiye’de twitter engelini kaldırma çözümü
VPNGoupCom blogturkey1-ok-1024x576

Türkiye’de twitter engelini kaldırma çözümü

Türkiye’deki top free vpn Twitter kullanıcıları bir what is vpn in windows 10 kez daha sosyal pc ye vpn kurma ağa erişimlerinin engellendiğini bildirdi. Gereğince  Girişim bitirin  makalesinde Facebook da bloke gibi görünüyor. Sosyal ücretsiz vpn tamindir medya sitelerinin how to tell if you have a vpn ülkedeki şiddet hotspot free indir görüntülerinin free vpn eklenti yayılmasını how to watch netflix on a vpn bastırdığı hotspot shield fre düşünülüyor, çünkü vpn chrom Türk kuvvetleri ile Kürt asi nüfusu arasındaki how to get vpn on chromebook ateşkesin kim bile bile indir bozulması, geçtiğimiz Temmuz ayında intihar eden bir intihar ve Ankara’daki barışçı miting katılımcılarına yönelik bir başka terör saldırısı sonrasında artmaya devam ediyor. 10 Ekim’de
VPNGoupCom blogturkey1-1

Türkiye’de bir barış mitingi sırasında meydana gelen güçlü bir patlama sonrasında 80’den fazla insanın öldüğü ve yaralandığı bildirildi. Türk Medya Gözcüleri RTÜK, gerçekten hükümetin patlama görüntülerini yayınlama yasağı uyguladıklarını bildirdi. Resmi web sitesinde RTÜK tarafından yapılan açıklamada; “Türkiye Başbakanı, bu sabah Ankara’da yapılan terör saldırısı hakkında geçici bir yayın yasağı koydu.”

Türk hükümetinin popüler sosyal medya aracını yasaklamak isteyeceğine inanılıyor çünkü küresel kitlenin görüşlerini sallamak için kullanılıyor. Türkiye, günlük olarak bağlanan 10 milyondan fazla Twitter Kullanıcısı ve yaklaşık 40 milyon Facebook kullanıcısına sahip olduğundan ve aileyle iletişim kurmak ve en son haberlere erişmek için erişime ihtiyaçları olduğu için sorunlu. Geçmişte hem Türkiye’de hem de siyasi huzursuzluk yaşayan diğer ülkelerde sosyal medya sitelerine erişim için bloklar çıkarılmıştır.

Türkiye’de engellenen sosyal medya sitelerinin kronolojisi:

2014 Mart  Youtube ve Twitter, çevrimiçi olarak bir ses klibi paylaşıldıktan sonra engellendi ve görünüşe göre, şu anda Türkiye’nin başkanı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yolsuzluk suçunu işledi.

 

//Bay. Recep Tayyip Erdoğan Twitter hayranı değil: “Şimdi Twitter adında bir tehdit var. Yalanlara en iyi örnek orada bulunabilir. Bana göre sosyal medya topluma en kötü tehdittir. – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan –  New York Times (2013) ”//

2015 Nisan  Türkiye, rehin tutulan savcının grafik görüntülerinin paylaşımını durdurmak için Facebook, Twitter ve Youtube’u engelledi ve kafasına tutulan bir silah çevrimiçi ilan edildi. Görüntüler sosyal medya sitelerinden kaldırıldıktan sonra, resimlere erişim eski haline getirildi.

2015 Eylül  Türk kuvvetleri ve Kürt protestocuları arasındaki siyasi huzursuzluk sırasında Twitter’da geçici (?) Yasak. Ülkede gerilim arttıkça sosyal medya karartması geri dönebilir. Geçtiğimiz 8 Eylül Salı günü Türkiye, polisle yapılan şiddetli tartışmaların 33’lük bir ölümle sonuçlanmasıyla Suriye’yi isyancı Kürt Birliklerini aramak için birliklere gönderdi.

2015 10 Ekim  Ülke başkenti Ankara’da düzenlenen bir Barış mitinginde 80’den fazla insanın öldüğünü ve çok daha fazla yaralı olduğunu bildiren korkunç bir terör saldırısı Türkiye’yi şok etti. Türk hükümetinin iliştirilmesinden saatler sonra, ülkeden haber sansürü başlatıldı ve kısa süre sonra hem Facebook hem de Twitter’a bloklar bildirildi.

Sosyal medya sitelerini engellemek, ülkedeki politik gerilimlerin sembolü haline geldi.

5 Mart 2016 Cumhurbaşkanlığı kararlarında en büyük gazetelerden biri olarak ifade özgürlüğüne saldırı düzenlendi. Zaman gazetesinin İstanbul ve Ankara’daki baskınları, son yıllarda sayısız konuşma sansürü girişimi yaşayan ülkeyi sarstı. Change.org, Türkiye’nin serbest basına yönelik baskılarını sonlandırmak için bir dilekçe başlatmıştı.

14 Mart 2016 Ankara mahkemesi sosyal medya kanallarında meydana gelen patlamaların ardından Facebook ve Twitter’ı yasakladı.

How to unblock Twitter and other sites

Bir VPN Ağı, İnternet trafiğinizi şifreleyebilir ve IP adresinizi yeniden yönlendirerek engellenen içeriğe erişim sağlayabilir. Bir VPN, İnternet’e erişmeden önce verilerinizi güvenli bir tünelden şifreler – bu, IP adresinizi gizleyerek konumunuzla ilgili hassas bilgileri korur.

VPNGOUP stay secure with cyberghost vpn free proxy herhangi bir günlük how to install a vpn on kodi firestick tutmaz ve çevrimiçi verilerinizi hot spot gezginler yönlendirmek için çok güçlü şifreleme kullanır. spyoff vpn Bu şekilde, bilgisayar, dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, tablet, oyun konsolları veya internet bağlantısı gerektiren herhangi hotspot shield tarzı programlar bir cihaz kullanıyor olun, kendinizi veri izleme veya siber saldırılara karşı koruyabilir ve internetteki anonimliğinizi how to enable vpn on opera koruyabilirsiniz.

İlgili: IP’nizi gizlemenin faydaları

Kısa bir VPN erişimine ihtiyacınız varsa – lütfen teknik destek olmadan 3 günlük ücretsiz bir deneme isteyin.

Written by AnnMiler – Founder of VPNGoUp

Categories:
Tags:

Related Article

Iconic Streams Review

Tarihi Inn incelememde artılarını ve eksilerini verdim ama bugün Apple cihazlarda son sürümünden bahsedeceğim. Yeni sürüm bir süredir piyasada ve kullanıcılara binlerce farklı programda yüzlerce…

You must be logged in to post a comment.