VPN GoUp News

VPN Ne Kadar Güvenli?

Çevrimiçi güvenlik herkes için çok önemli hale geldi. İnternette gezinirken kişinin bilgi ve verileri spam gönderenlerin ve bilgisayar korsanlarının meraklı gözlerine maruz kalır. Sisteminizde yüklü olan antivirüs yazılımları bile, verileriniz bilgisayar korsanları tarafından yönlendirilebilecek ve hain uçları için kullanılabilecek kaotik siber alanda gönderildikten sonra pek bir şey yapamaz. Güvenlik duvarları bile yalnızca bu tür tehditlerin LAN’a girmesini engelleyebilir ve bu nedenle sisteminizdeki veriler güvende kalır. Pazarda seyahat ederken verilerinizi korumak için mevcut en iyi araç Sanal Özel Ağ’dır.

Güvenli VPN Bağlantısı

VPN, bilgisayarınız ve uzak sunucu arasında bir tünel oluşturur. Tünele giren tüm bilgiler, alıcı noktada şifrelenir ve şifresi çözülür. Şifrelenmemiş hiçbir veri tünele giremez. Özel ağın gerektirdiği güçlü kimlik doğrulaması, bilgisayar korsanları ve spam gönderenler gibi istenmeyen çevrimiçi türleri, ağa girmek için gereken kimlik doğrulamasını kıramayacaklarından korur. Bir VPN hesabı aldığınızda, orijinal IP adresinizi maskeleyen başka bir ülkenin sunucu tarafından oluşturulan bir IP adresi atanır. Göz atmanızı anonim hale getirir. Tüm istekleriniz VPN sağlayıcınızın uzak sunucusuna yönlendirilir. Ve uzak sunucu sizi internete bağlardı.

VPN Güvenlik için Veri Şifrelemesini Kullanıyor

Proxy sunucuları, IP’nizi gizlemek için yazılım, vb.Gibi piyasada bulunan tüm araçlardan VPN, teknolojinin doğasında kullanılan sıkı güvenlik protokolleri nedeniyle en güvenli olanı olarak kabul edilir. Proxy sunucuları bile kolayca tehlikeye girebilir. IP’nizi gizlemek için yazılım gelince, bilgisayar korsanları da onu kırmak için teknolojilere sahip. Sadece korsanlardan, spam gönderenlerden vb. Kaynaklanan tehditlere karşı tamamen güvenli olan VPN’dir.

Şifreleme, VPN’i, herhangi bir veri korkusu olmadan internete erişmek için güvenli bir ortam yapan temel araçlardan biridir. Tünelden geçen tüm veriler bir uçta şifrelenir ve diğer uçta şifresi çözülür. VPN, internet güvenlik protokolleri (IPSEC) veya genel yönlendirme kapsüllemesi (GRE) kullanır.Genel olarak, uzaktan erişim VPN’lerinde PPTP, L2TP ve SSL gibi protokoller kullanılır.

VPN Nasıl Bu Kadar Güvenli?

İnternete bağlı her bilgisayarın, çevrimiçi olarak tanımlandığı benzersiz bir IP adresi vardır. Çevrimiçi tarama yaparken, tarama geçmişiniz gibi ayrıntıları toplamak ve hatta sisteminize girmek için IP’niz tarafından takip edilebilir. Ancak VPN, size başka bir ülkenin yeni bir sunucu tarafından üretilen IP adresi atayarak bu tür izlemeyi dengeler. Dolayısıyla, tüm çevrimiçi amaçlar için, bir sunucu tarafından atanan IP adresiniz IP adresiniz olarak kalır. Dahası, uzak sunucu ülkenizin dışında bulunuyor. VPN sağlayıcınızın IP adresine göz atarken VPN kullanımının sizi takip etmenin neredeyse imkansız hale geldiğini görebilirsiniz. Bu güvenlik seviyesi, VPN dışında başka herhangi bir teknoloji ile mümkün değildir. İnternet sansürünün bir devlet politikası olduğu ülkelerde, insanlar istedikleri web sitelerine erişimde büyük zorluklarla karşılaşmaktadır. İnternetin sansürün uygulama için çok çağrılmadığı herkes için özgür bir ortam olması gerekiyor, ancak Suudi Arabistan, Kuveyt, Çin, Suriye, vb. Gibi ülkelerde hayatın bir gerçeği olmaya devam ediyor. ülkeler, dünyanın geri kalanında yaşamın bir parçası olan facebook, twitter, YouTube, vb. gibi çağdaş popüler web sitelerine erişemedikleri için. Teknolojik araçları kullanarak web sitelerine erişmek için yerel güvenlik duvarlarını atlamak da yetkililer tarafından yakalanma riskiyle doludur. Ancak, VPN kullanıyorsanız, yakalanmanız mümkün değildir. VPN, internete erişmenin tamamen güvenli bir yolunu sunar. Gerçek IP adresiniz, sunucu tarafından oluşturulan bir adresle değiştirildiğinden, yerel güvenlik duvarlarının güvenlik döngüsünü kolayca atlayabilirsiniz. İnternete erişmenin tek güvenli yoludur. VPN kullanarak kullanıcılar, sunucu tarafından oluşturulan bir IP adresi kullanacağınız için anonim olarak internette gezinebileceklerdir. Ziyaret ettiğiniz web siteleri tarafından toplanan ayrıntılara göz atarken sizinkine değil VPN sağlayıcısına ait ayrıntılar olur. Açıkçası, sizi spam ve hack’lerden koruyacaktır. Tüm sanal amaçlar için başka bir ülkede yaşıyor olacaksınız. Dolayısıyla, reklamverenler sizi etkili bir şekilde hedeflemeyi başaramaz. Son olarak, VPN’in kullanımı çok kolaydır ve karmaşık bir yazılımın yüklenmesini veya çalıştırılmasını gerektirmez. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapmanız yeterlidir. Ve sisteminizde yüklü olan tüm uygulamalarla çalışabilir, bu da proxy sunucusu kullanıyorsanız durum böyle değildir. Sonuç olarak, VPN internette sörf için en güvenli araçtır.

Related Article

You must be logged in to post a comment.